Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Гоццце што направи,како испадна се?:)
Ајде веќе од кога чекам да пишеш,а верувам и другите:)
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Гоццце што направи,како испадна се?:)
Ајде веќе од кога чекам да пишеш,а верувам и другите:)

Јас се надевам дека не ве послушал и да и отиде на врата со бовчест подарок како за на крштевка:pos2:
 
N

NeMiRnA

Гостин
Слушај ваму,подароци од по 2-3000 денари не одат,злато па ич,не ти е вереница!
Од мое искуство,вака среди ја работава (мислам ако сакаш,ако не па и не мораш) одиш во некој фин кафич со фин поглед или не многу скап ресторан,ма да кога ќе видиш сите се исто скапи денес,нека биде специфичен само,резервираш маса.Кога ќе дојде денот купуваш гербер,ружичка или нешто слично и толку!Јас за таква пригода добив една огромна плутена табла(ги знаете оние за забелешки што се за шпенагли) со многу балони,слики,предмети што се поврзани со спомени и слично и омилените чоколадни бомбони,а да и една огромна кеса од тинекс со 2-3кг цреши хахахаха...ама среќна бев.
Друго е ако и значат материјалните работи...не го познаваме девојчето.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.496
Diamonds are a girl's best friend. Нема девојка која што не ги сака.
Aха, а за година што да и купи? Ферари Енцо? Сите се материјалисти станати. Подобро да и купиш нешто поевтино и едноставно, ќе се израдува повеќе. Е сега ако е материјалистка и ако ти имаш пари за фрлање, купи и нешто скапо, што друго?
Моето бившо момче за 3 месеца ми купи една најпроста алка, ама до ден денес ја носам. Правевме еднаш муабет за накит и му спомнав дека имав една, му ја опишав и му кажав дека ја загубив и дека многу ми е криво. Тој запомни и за 3 месеци ми подари иста таква. Алката не е поскапа од 100 денари, ние раскинавме одамна, а јас се` уште ја носам.:toe:
 

Mind In Motion

Smirking Revenge
Член од
29 мај 2007
Мислења
816
Поени од реакции
46
Аффффф, брат Гоццце, дај купи и 3 кубици дрва и нека се масират 2 дена...

I think you got stressed :]
 
F

FrAnKEnsTEiN

Гостин
Абе ецццццоГ бе ецццццоГ што ги слушаш жениве....6 месеци голем ташак.Ништо не и купувај само јави и се и речи и ај среќна месечнина:pos2:. Па ги глеам сите ама сте смешни ако била материјалистка ќе се налутела ако не била немало да се налути.....па друже ако е материјалистка значи не ти вреди да ја шеташ и да и одбележуваш такви моменти, а ако не е материјалистка ќе и биде доволен и само моментот дека не си заборавил.Тие одбележувања се тапа според мене.Ај ако не да почнеме и денешница да славиме а? И така секој ден и се јавуваш на девојката и и викаш ај злато среќна денешница.:tapp: Друго е во брак да славиш годишнина друго е во врска.И више ако сакаш у врска да ги одбележуваш тие моменти барем нека биде еднаш у годината.А тебе у врската не ти треба повод за да и купиш нешто.Ако е девојчето ко што треба ќе се израдува повеќе доколку и купиш некоја ситница у еден обичен ден кој нема никакво значење одколку да и купуваш нешто само кога ви е годишнина или 6 месечнина и после тоа до наредната да си го дрвиш.

Така да мој совет не се припотресувај многу.........јави и се да се видите и не и кажувај дека ти текнува на месечнината.....однеси ја негде на кафенце или у ресторанче и подари и еден цвет и решен проблем.:helou:
 

GrD

Член од
27 октомври 2008
Мислења
289
Поени од реакции
5
Абе ецццццоГ бе ецццццоГ што ги слушаш жениве....6 месеци голем ташак.Ништо не и купувај само јави и се и речи и ај среќна месечнина:pos2:. Па ги глеам сите ама сте смешни ако била материјалистка ќе се налутела ако не била немало да се налути.....па друже ако е материјалистка значи не ти вреди да ја шеташ и да и одбележуваш такви моменти, а ако не е материјалистка ќе и биде доволен и само моментот дека не си заборавил.Тие одбележувања се тапа според мене.Ај ако не да почнеме и денешница да славиме а? И така секој ден и се јавуваш на девојката и и викаш ај злато среќна денешница.:tapp: Друго е во брак да славиш годишнина друго е во врска.И више ако сакаш у врска да ги одбележуваш тие моменти барем нека биде еднаш у годината.А тебе у врската не ти треба повод за да и купиш нешто.Ако е девојчето ко што треба ќе се израдува повеќе доколку и купиш некоја ситница у еден обичен ден кој нема никакво значење одколку да и купуваш нешто само кога ви е годишнина или 6 месечнина и после тоа до наредната да си го дрвиш.

Така да мој совет не се припотресувај многу.........јави и се да се видите и не и кажувај дека ти текнува на месечнината.....однеси ја негде на кафенце или у ресторанче и подари и еден цвет и решен проблем.:helou:
Ete ti prosto i ednostavno a mnogu vredno i znacajno
 

Mind In Motion

Smirking Revenge
Член од
29 мај 2007
Мислења
816
Поени од реакции
46
Се скаравме пред 2 недели со женска ми. И фчера се смувавме. Следно...

Девојкава сака да види како ќе и биде без мене, уствари да дознае што вистински чуствува за мене? и тоа по логика му доаѓа пауза...Али таа тоа го замислува како појќе од месец...Некој коментар?... Збунети сме...масовно на цело село!
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Се скаравме пред 2 недели со женска ми. И фчера се смувавме. Следно...

Девојкава сака да види како ќе и биде без мене, уствари да дознае што вистински чуствува за мене? и тоа по логика му доаѓа пауза...Али таа тоа го замислува како појќе од месец...Некој коментар?... Збунети сме...масовно на цело село!
Следно, на девојката не и е до тебе, ама те чува како резерва. Си дала себеси еден месец за да види дали ќе најде подобра прилика.

Отпиши, иди на следна,
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Се скаравме пред 2 недели со женска ми. И фчера се смувавме. Следно...

Девојкава сака да види како ќе и биде без мене, уствари да дознае што вистински чуствува за мене? и тоа по логика му доаѓа пауза...Али таа тоа го замислува како појќе од месец...Некој коментар?... Збунети сме...масовно на цело село!
Се сложувам со Анастазија.
Девојката можеби те сака и и` значиш, но сеуште не е подготвена за сериозна врска.
Џабе мачење со паузи и држење во неизвесност.:smir:
 
Член од
14 јули 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
50
Се скаравме пред 2 недели со женска ми. И фчера се смувавме. Следно...

Девојкава сака да види како ќе и биде без мене, уствари да дознае што вистински чуствува за мене? и тоа по логика му доаѓа пауза...Али таа тоа го замислува како појќе од месец...Некој коментар?... Збунети сме...масовно на цело село!
..Гадно...отпиши ја..како што ти наведоа...те остава ко резерва...
...според мене таа е девојка која е несигурна во своите чуства..која не може да увиди што сака..од една страна те сака тебе..и се допаѓаш..и сето она..а од друга страна...тражи друг..со кој мисли дека ќе и биде поарно...:toe: чудно./...најди и ти нова..најди некоја друга ама не ја оставај како резерва..едноставни плесни и го... кажано у фаца....со друга =)
 

DonJas

Married and Happy
Член од
22 јуни 2008
Мислења
2.651
Поени од реакции
586
има една тешка типка... и фрлив око.. ама незнам шо да и кажам.. останав без зборои... ај хелп троа
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.398
Поени од реакции
1.825
има една тешка типка... и фрлив око.. ама незнам шо да и кажам.. останав без зборои... ај хелп троа
Колку е тешка? Има над 100:pos2:?
Шала за страна. Ја знаеш, не ја знаеш? Колкава е? Објасни нешто де да знаеме што да ти кажеме.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom