Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.745
Поени од реакции
19.923
Не да се топам, скоро и да ме снемува кога ке го видам и ке ми се јави или пише, а му плеснав прееска дека слободно може да си се сака со неа ако мислела на него како што ми кажува секој ден, и дека јас веке нема да го замарам, па го снема ...остана без зборови.
Ама кога му ко кажав истово претходно, не се јави ни он ни јас 2 недели и знаеш што ми пиша?
"Да те потсетам дека ова е мојот број во случај да си ме заборавила да ти кажам дека постојам"

Затоа ти викам строго ногирање... и си немала потреба да му се јавиш повторно.. остави го нека се јави он, нека те праша „зошто не се јавуваш„? И најкултурно ќе му кажеш се осеќам сувишна, и нема потреба да те замарам, па не си единственото машко на планетава, има некој кој го заслужува целосно моето внимание, па да видиме кај на мајка му ќе се праи Шабан Трстена ебаго глупо створење(се изнервирав сеа):smir:
 

babydol

Copy...
Член од
15 јули 2008
Мислења
1.561
Поени од реакции
92
Мој совет- прашај го најдиректно што можеш????? Ако е доволно маж ќе ти каже искрено што е работата ако ти дае некој незрел одговор , однак батали го, можеш ти и боље. Можеме ние да ти дадеме 1000 мислења и пак ти нема да го знаеш точниот одговор. Знаеш дека само еден човек може да ти го даде одговорот. така да едно кафе тет-а-тет муабет ќе го реши твојот проблем.
Нема ни кафе ни ништо да биде, он не сака да излезе сам со мене на кафе!!!!!! Затоа сега преку другарка ми договара се!
Страв му е од моите прашања дефинитивно, кога ке го прашам одговорот е ...Што ти е па сега?
 

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
Не да се топам, скоро и да ме снемува кога ке го видам и ке ми се јави или пише, а му плеснав прееска дека слободно може да си се сака со неа ако мислела на него како што ми кажува секој ден, и дека јас веке нема да го замарам, па го снема ...остана без зборови.
Ама кога му ко кажав истово претходно, не се јави ни он ни јас 2 недели и знаеш што ми пиша?
"Да те потсетам дека ова е мојот број во случај да си ме заборавила да ти кажам дека постојам"

Ако толку ти значи, јави му се викни го на кафе и кажи му дека сакаш да бидете заедно.Ако ништо друго ќе си бидеш на чисто. Размисли, што можеш да изгубиш а што можеш да добиеш.
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
Затоа ти викам строго ногирање... и си немала потреба да му се јавиш повторно.. остави го нека се јави он, нека те праша „зошто не се јавуваш„? И најкултурно ќе му кажеш се осеќам сувишна, и нема потреба да те замарам, па не си единственото машко на планетава, има некој кој го заслужува целосно моето внимание, па да видиме кај на мајка му ќе се праи Шабан Трстена ебаго глупо створење(се изнервирав сеа):smir:
a be zasto tolku ne svakate,toj decko ke znae da ja izmanipulira vo sekoja situacija,i sto i da mu rece ili napravi ,samo ke go pottikne poveke da se potrudi ama rezultatot ke bide ist,ednostavno postojat takvi maski.najdobro e da gi izbegnuvas kontaktite so nego.inaku bidi sigurna na sekoj razlicen sovet upaten do tebe sto dosega go sretnav,ke bides izmanipulirana,na sekoj takov sovet ima odgovor(barem jas znam poveke takvi odgovori),a veruvam i toj.
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.745
Поени од реакции
19.923
a be zasto tolku ne svakate,toj decko ke znae da ja izmanipulira vo sekoja situacija,i sto i da mu rece ili napravi ,samo ke go pottikne poveke da se potrudi ama rezultatot ke bide ist,ednostavno postojat takvi maski.najdobro e da gi izbegnuvas kontaktite so nego.inaku bidi sigurna na sekoj razlicen sovet upaten do tebe sto dosega go sretnav,ke bides izmanipulirana,na sekoj takov sovet ima odgovor(barem jas znam poveke takvi odgovori),a veruvam i toj.

Абе алекс зашо така збориш.. зашо јас не сум се нашла у таква ситуација, затоа ја не зборам многу.. тепам!:smir:
Се знае дека е најдобро да го игнорира, ама типот го тупи многу и е досаден..
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
Абе алекс зашо така збориш.. зашо јас не сум се нашла у таква ситуација, затоа ја не зборам многу.. тепам!:smir:
Се знае дека е најдобро да го игнорира, ама типот го тупи многу и е досаден..
taka,go tupi i dosaden e ,pa duri ne i dava sansa ni da go ignorira,zatoa mora da se potrudi poveke da se kontrolira,i da se distancira od nego,a tie sredbi,razgovori ne i odat vo prilog.
P.s. nemoj da tepas ke go napravis zrtva.i ke se kaes i toa mnogu(zboram za nekoj takov koj znae sekoja situacija da ja svrti vo svoja korist).
 
Член од
14 јули 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
50
Може ке забегам со пишување ама ми требаат мислења!!!!

Со дечково се гледавме, па не се гледавме, па се слушавме скоро секој ден, ова не е врска ниту била ама ете 6 месеци се случува ова што се случува.
Кога ке го викнам да излеземе , неможел, имал обврски ...дрн...дрн.
Се до минатата недела кога другарка ми го викна да излезе со нас И ДОЈДЕ!
Сега ми кажува декла и се јавувал на неа, мене не ми се јавил , 100 години!
Ми соли памет дека не сум мислела на него, она мислела повеке на него од мене,го викала дури и за искачање за разлика од мене! Го сакала повеке од мене! Па ми пукна филм и му рекеов ете ти ја сакај те си се , јас бидејки не те сакам , не ти се јавувам веке, биди си мирен и сакај се со неа. И го нема , не изреагира никако.И рекол неа дека сакал да излезе викендов пак со нас, убаво си поминал минатиот!?

Муабетот ми беше, што му е филмот на човеков? Сака да ме нервира, да ме направи љубоморна, со неа или ????
..читав и се изначитав од советиве шо ти ги дадоа..и свите се во право односно секој совет си седи на место..но овој кажано под наводници дечкото твој...незнае шо сака...можеби те сака...но сепак можеби му се засвиѓала твојата другарка..и веруј дека секогаш поради машко се расипува другарство..дури и да траело со години...
...но сепак дали ти го сакаш него или не??..
..ако не..едноставно речи и на другарка ти дека ти смеќава тој да седи со вас...фактички да ви се упикува...и доколку таа е добра другарка ...ќе му рече да не доаѓа со вас...и верувам дека мн подобро би било да не се расипува некое друштво заради едно момче...ги има премногу на светов..не е последен:helou:
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
..читав и се изначитав од советиве шо ти ги дадоа..и свите се во право односно секој совет си седи на место..но овој кажано под наводници дечкото твој...незнае шо сака...можеби те сака...но сепак можеби му се засвиѓала твојата другарка..и веруј дека секогаш поради машко се расипува другарство..дури и да траело со години...
...но сепак дали ти го сакаш него или не??..
..ако не..едноставно речи и на другарка ти дека ти смеќава тој да седи со вас...фактички да ви се упикува...и доколку таа е добра другарка ...ќе му рече да не доаѓа со вас...и верувам дека мн подобро би било да не се расипува некое друштво заради едно момче...ги има премногу на светов..не е последен:helou:
e taka e,i nemoj da se lazes deka ne znae sto pravi,zasto tocno znae.
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
e taka e,i nemoj da se lazes deka ne znae sto pravi,zasto tocno znae.
Аман другар да не ти е па ти со што се знаеш.
Или ти да не си тој?

Секоја личност е различна. Не значи дека ако ти го имаш правено истото со цел и точно ако си знаел што правиш дека и овој истото го прави со цел.
Може дечково поима нема од животот и си вика супер ќе ги имам и нејзе и другарка и. Не знае што сака можда. На крај ќе испадне полна глава, а празни раце.
Се надевам дека пријателството на девојкиве им е побитно од еден дечко. Но мноооогу добри пријателства завршиле токму поради дечко/девојка.

Јас babydol мислам дека едноставно треба да заборавиш на него дека постои. Искочи си на друго место викендов. А јас да бев на твое место би и рекла на другарка ми да му каже дека не може да излезе и овој викенд со нас. Ако другарка ми се противи и сака тој да дојде е веќе тука има нешто. Значи побитен и е од тебе. Ако ти е вистинска другарка ќе заборавите и двете на него.
 

babydol

Copy...
Член од
15 јули 2008
Мислења
1.561
Поени од реакции
92
Аман другар да не ти е па ти со што се знаеш.
Или ти да не си тој?

Секоја личност е различна. Не значи дека ако ти го имаш правено истото со цел и точно ако си знаел што правиш дека и овој истото го прави со цел.
Може дечково поима нема од животот и си вика супер ќе ги имам и нејзе и другарка и. Не знае што сака можда. На крај ќе испадне полна глава, а празни раце.
Се надевам дека пријателството на девојкиве им е побитно од еден дечко. Но мноооогу добри пријателства завршиле токму поради дечко/девојка.

Јас babydol мислам дека едноставно треба да заборавиш на него дека постои. Искочи си на друго место викендов. А јас да бев на твое место би и рекла на другарка ми да му каже дека не може да излезе и овој викенд со нас. Ако другарка ми се противи и сака тој да дојде е веќе тука има нешто. Значи побитен и е од тебе. Ако ти е вистинска другарка ќе заборавите и двете на него.
Па најпаметно ке биде , ако веке сакам да се откачам од него нека не ми смета во намерата да го заборавам и нека ме остави да си одам чекор напред!
И да, ке и кажам дека несакм да го гледам у моја близина ако толку и е до него нека си излезат сами.
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
Аман другар да не ти е па ти со што се знаеш.
Или ти да не си тој?

Секоја личност е различна. Не значи дека ако ти го имаш правено истото со цел и точно ако си знаел што правиш дека и овој истото го прави со цел.
Може дечково поима нема од животот и си вика супер ќе ги имам и нејзе и другарка и. Не знае што сака можда. На крај ќе испадне полна глава, а празни раце.
Се надевам дека пријателството на девојкиве им е побитно од еден дечко. Но мноооогу добри пријателства завршиле токму поради дечко/девојка.

Јас babydol мислам дека едноставно треба да заборавиш на него дека постои. Искочи си на друго место викендов. А јас да бев на твое место би и рекла на другарка ми да му каже дека не може да излезе и овој викенд со нас. Ако другарка ми се противи и сака тој да дојде е веќе тука има нешто. Значи побитен и е од тебе. Ако ти е вистинска другарка ќе заборавите и двете на него.
pa ova i jas i go sovetuvam,a inaku rekov da ne se laze deka ne znae sto pravi deckoto,zatoa sto vo sprotivno ke nasednuva,ako misli deka deckoto go pravi toa od sto ne znae sto i kogo saka,ednostavno ke si misli deka mozebi postoi nadez,i ke mu ostava moznosti koi nema da i odat vo prilog.
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.906
Поени од реакции
23.876
Бејби дол со сето достојно поштовање и корегирај ме ако грешам ама со сите постови, аватари потписи профили и слично ми делуваш на најблаго речено латентна шмизла која што ама баш се пали на таков профил на машки, јебо к.. му чуе, не можеш да го имаш и слични средношколски филмови на шатирани момци на веспа. Сакаш совет ама онаков најискрен и не тапшање по рамо? До тебе е. Затоа маани го. Тоа под а. Под б пази се од другарка ти. Девојките за разлика од машките колку и да звучи шовинистички се змии една на друга и немаат достоинство (ова е кажано од женско постара моја другарка која има и ќерка).

Поздрав:helou:
 
Член од
14 јули 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
50
Бејби дол со сето достојно поштовање и корегирај ме ако грешам ама со сите постови, аватари потписи профили и слично ми делуваш на најблаго речено латентна шмизла која што ама баш се пали на таков профил на машки, јебо к.. му чуе, не можеш да го имаш и слични средношколски филмови на шатирани момци на веспа. Сакаш совет ама онаков најискрен и не тапшање по рамо? До тебе е. Затоа маани го. Тоа под а. Под б пази се од другарка ти. Девојките за разлика од машките колку и да звучи шовинистички се змии една на друга и немаат достоинство (ова е кажано од женско постара моја другарка која има и ќерка).

Поздрав:helou:
..не значи дека е шмизла ако има таков профил..или аватар..или пак не мора да значи сето тоа дека сака таков тип на машко..
..за женските си во рпаво дека се змии..ама веруј дека кон своја другарка не сме...кон останатите...
...и не мора да се расправате меѓу себе...треба само да и помогнеме...знам дека ќе успее:helou:
 

babydol

Copy...
Член од
15 јули 2008
Мислења
1.561
Поени од реакции
92
Бејби дол со сето достојно поштовање и корегирај ме ако грешам ама со сите постови, аватари потписи профили и слично ми делуваш на најблаго речено латентна шмизла која што ама баш се пали на таков профил на машки, јебо к.. му чуе, не можеш да го имаш и слични средношколски филмови на шатирани момци на веспа. Сакаш совет ама онаков најискрен и не тапшање по рамо? До тебе е. Затоа маани го. Тоа под а. Под б пази се од другарка ти. Девојките за разлика од машките колку и да звучи шовинистички се змии една на друга и немаат достоинство (ова е кажано од женско постара моја другарка која има и ќерка).

Поздрав:helou:
Малку оф топик, ама од кога почнавме да судиме за лугето од аватарот, и потписот, профилот, а?
Добро ај фала како и да е за советот, ти ама баш и ми делуваш како со него цел живот да си заедно од постов!
 

babydol

Copy...
Член од
15 јули 2008
Мислења
1.561
Поени од реакции
92
ne se nerviraj,i da saka ne moze nikoj nisto da znae za tebe od avatarot i potpisot,ne se sudi za knigata po koricata,a uste pomalku po edna slikicka ili potpis.
Сега од неговиов пост исто како и неговиот муабет...ЈТи си виновна пробај да се смениш , за да биде подобро! Е зошто секогаш јас да се менувам, нека се смени он за мене!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom