Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
8 август 2008
Мислења
1.309
Поени од реакции
151
aleks67 напиша:
pa mozebi bas iskustvoto e precka.eve edno prasanje do tebe:KAKO KE ZNAES KOGA NEKOJA KE TI KAZE DEKA TE SAKA ,DEKA NAVISTINA GO MISLI TOA?sto mislis?
a be i mene mi rekle i jas su postapuel taka ,grubo odma ama jas su masko ja su iskren, ataa bidejki e zena i sekoas ne go kazuva toa so go misli,mozebi drugiot pat treba da ne zboruam nogu,tuku na delo da se vide,soznam,aj fala za se i na site ne ve zamaram povke ke vi kazam ako ima vesti dobri

P>S.site li zeni se takvi izgleda koga ke te osvojat veke ne si im interesn,ili ako te vidat so zenska makar i da setas togas is poprivlecen,dali etoa vo genite ,neznam ama mislam dek a etaka:uvo:
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
a be i mene mi rekle i jas su postapuel taka ,grubo odma ama jas su masko ja su iskren, ataa bidejki e zena i sekoas ne go kazuva toa so go misli,mozebi drugiot pat treba da ne zboruam nogu,tuku na delo da se vide,soznam,aj fala za se i na site ne ve zamaram povke ke vi kazam ako ima vesti dobri

P>S.site li zeni se takvi izgleda koga ke te osvojat veke ne si im interesn,ili ako te vidat so zenska makar i da setas togas is poprivlecen,dali etoa vo genite ,neznam ama mislam dek a etaka:uvo:
sto mislis ,koj e odgovorot na prasanjeto sto ti go postaviv:KAKO KE ZNAES KOGA NEKOJA KE TI KAZE DEKA TE SAKA ,DEKA NAVISTINA GO MISLI TOA?odgovori mi na prasanjevo,pa da vidam sto da ti kazam.
 

ITK

Член од
10 октомври 2008
Мислења
1.107
Поени од реакции
51
фала на сите за советите :) и давам недела дена...ако ме побара она арно ако не..факат брат што викате не е единствена
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
od kaj ke znam,ke baram da mi dokaze na delo,inkuod kaj keznam
bas taka,a inaku razmisli dali koga nekoja navistina vistinski mnogu ke te saka,dali voopsto i ke moze toa da ti go kaze?(a i da znaes deka nema nekoja golema razlika pomegu maskite i zenskite(mislam na psihickiot del ,vo razmisluvanjata)).
 

babydol

Copy...
Член од
15 јули 2008
Мислења
1.561
Поени од реакции
92
Може ке забегам со пишување ама ми требаат мислења!!!!

Со дечково се гледавме, па не се гледавме, па се слушавме скоро секој ден, ова не е врска ниту била ама ете 6 месеци се случува ова што се случува.
Кога ке го викнам да излеземе , неможел, имал обврски ...дрн...дрн.
Се до минатата недела кога другарка ми го викна да излезе со нас И ДОЈДЕ!
Сега ми кажува декла и се јавувал на неа, мене не ми се јавил , 100 години!
Ми соли памет дека не сум мислела на него, она мислела повеке на него од мене,го викала дури и за искачање за разлика од мене! Го сакала повеке од мене! Па ми пукна филм и му рекеов ете ти ја сакај те си се , јас бидејки не те сакам , не ти се јавувам веке, биди си мирен и сакај се со неа. И го нема , не изреагира никако.И рекол неа дека сакал да излезе викендов пак со нас, убаво си поминал минатиот!?

Муабетот ми беше, што му е филмот на човеков? Сака да ме нервира, да ме направи љубоморна, со неа или ????
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
Може ке забегам со пишување ама ми требаат мислења!!!!

Со дечково се гледавме, па не се гледавме, па се слушавме скоро секој ден, ова не е врска ниту била ама ете 6 месеци се случува ова што се случува.
Кога ке го викнам да излеземе , неможел, имал обврски ...дрн...дрн.
Се до минатата недела кога другарка ми го викна да излезе со нас И ДОЈДЕ!
Сега ми кажува декла и се јавувал на неа, мене не ми се јавил , 100 години!
Ми соли памет дека не сум мислела на него, она мислела повеке на него од мене,го викала дури и за искачање за разлика од мене! Го сакала повеке од мене! Па ми пукна филм и му рекеов ете ти ја сакај те си се , јас бидејки не те сакам , не ти се јавувам веке, биди си мирен и сакај се со неа. И го нема , не изреагира никако.И рекол неа дека сакал да излезе викендов пак со нас, убаво си поминал минатиот!?

Муабетот ми беше, што му е филмот на човеков? Сака да ме нервира, да ме направи љубоморна, со неа или ????
pa najverovatno,ama ne e samo toa,mnogu opcii se otvoreni, ama najbitno za tebe e da znaes deka najverovatno e deka ne te saka,saka samo da te iskoristi.mozebi i gresam ama spored gorenavedenoto taka mi lici.
 

babydol

Copy...
Член од
15 јули 2008
Мислења
1.561
Поени од реакции
92
pa najverovatno,ama ne e samo toa,mnogu opcii se otvoreni, ama najbitno za tebe e da znaes deka najverovatno e deka ne te saka,saka samo da te iskoristi.mozebi i gresam ama spored gorenavedenoto taka mi lici.
За другаркава скооро и да можам рака во оган да ставам , знам дека никогаш не би ми направила нешто позади грб, ама овој одеднаш почна да се пика таму кај што не му е ни најмалку место!
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
Може ке забегам со пишување ама ми требаат мислења!!!!

Со дечково се гледавме, па не се гледавме, па се слушавме скоро секој ден, ова не е врска ниту била ама ете 6 месеци се случува ова што се случува.
Кога ке го викнам да излеземе , неможел, имал обврски ...дрн...дрн.
Се до минатата недела кога другарка ми го викна да излезе со нас И ДОЈДЕ!
Сега ми кажува декла и се јавувал на неа, мене не ми се јавил , 100 години!
Ми соли памет дека не сум мислела на него, она мислела повеке на него од мене,го викала дури и за искачање за разлика од мене! Го сакала повеке од мене! Па ми пукна филм и му рекеов ете ти ја сакај те си се , јас бидејки не те сакам , не ти се јавувам веке, биди си мирен и сакај се со неа. И го нема , не изреагира никако.И рекол неа дека сакал да излезе викендов пак со нас, убаво си поминал минатиот!?

Муабетот ми беше, што му е филмот на човеков? Сака да ме нервира, да ме направи љубоморна, со неа или ????
Првиот збор што ми доаѓа на ум - глупак. Имам три опции:
1. Сака да правите тројка, т.е ве посакува и двете и едноставно `кутриот` не може да се одлучи ?!
2. Му здосадило од тебе или нешто си му згрешила па сега сака да те прави љубоморна. Затоа на неа и` рекол пак да излезеТЕ.
3. Му се свиѓа другарка ти. Не мора да значи дека ти нешто си заебала, едноставно она му се свиѓа. Само пак има нешто прилично нејасно, зошто не си излезе сам со нејзе??
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
За другаркава скооро и да можам рака во оган да ставам , знам дека никогаш не би ми направила нешто позади грб, ама овој одеднаш почна да се пика таму кај што не му е ни најмалку место!
nemoj da i veruvas tolku ni na drugarka ti koga se raboti za nekoj decko.znaes postojat raboti vo koi samiot na sebe ne mozam da si veruvam,i ne znam kako ke postapam,a ne pak na nekoj drug da mu veruvam.
 

babydol

Copy...
Член од
15 јули 2008
Мислења
1.561
Поени од реакции
92
Првиот збор што ми доаѓа на ум - глупак. Имам три опции:
1. Сака да правите тројка, т.е ве посакува и двете и едноставно `кутриот` не може да се одлучи ?!
2. Му здосадило од тебе или нешто си му згрешила па сега сака да те прави љубоморна. Затоа на неа и` рекол пак да излезеТЕ.
3. Му се свиѓа другарка ти. Не мора да значи дека ти нешто си заебала, едноставно она му се свиѓа. Само пак има нешто прилично нејасно, зошто не си излезе сам со нејзе??
Спред него секогаш јас сум таа што ги заебува работите, иако не е така!
И јас незнам ако има намера некоја со неа, што мора да искачаме сите? Па дури и кажал да резервира за викендов! А незнае дека таа што треба да му резервира сум јас уствари!
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
Првиот збор што ми доаѓа на ум - глупак. Имам три опции:
1. Сака да правите тројка, т.е ве посакува и двете и едноставно `кутриот` не може да се одлучи ?!
2. Му здосадило од тебе или нешто си му згрешила па сега сака да те прави љубоморна. Затоа на неа и` рекол пак да излезеТЕ.
3. Му се свиѓа другарка ти. Не мора да значи дека ти нешто си заебала, едноставно она му се свиѓа. Само пак има нешто прилично нејасно, зошто не си излезе сам со нејзе??
definitivno ne e glupak,mozebi pravi idiotski raboti,ama ne go tretirajte kako glupak,se gleda deka tocno znae sto pravi,i tocno znae kako toa da go napravi.i ima mnogu poveke opcii.
 

babydol

Copy...
Член од
15 јули 2008
Мислења
1.561
Поени од реакции
92
definitivno ne e glupak,mozebi pravi idiotski raboti,ama ne go tretirajte kako glupak,se gleda deka tocno znae sto pravi,i tocno znae kako toa da go napravi.i ima mnogu poveke opcii.
Не глупак не е ни најмалку, секогаш сака да биде по негово, да биде во центар на случувањата, сега најверојатно ме тестира до каде сум со живцте, а верувајте ми при крај сум зошто веке немам сила за ништо, таман ке се откачам колку толку, ете ти го сакал да искача со нас!!!!!
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.785
Поени од реакции
4.028
За другаркава скооро и да можам рака во оган да ставам , знам дека никогаш не би ми направила нешто позади грб, ама овој одеднаш почна да се пика таму кај што не му е ни најмалку место!
ако сте вистински другаки ќе го баталите двете и ќе си најдете некои други машко што нема да ви ги комплицираат животите.
затоа што еден ден ќе почнеш да и пртефрлаш за него,а не верувам дека он заслужува.
на крајот остануваат другарките,машките сад ги има сад ги нема.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom