Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
152
Да ве прашам нешто.

Вреди ли да се нервираш за женско?
Дали вреди? Незнам дали они се нарвираат за тебе :toe: како и да е не е дали вреди баш за женско,ја повеќе би рекол дали вреди за некоја личност да се нервираш,дали таа заслужила?
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Да ве прашам нешто.

Вреди ли да се нервираш за женско?
Зависи од женското.

Дали сексот со неа е одличен?
Дали кога излегувате надвор добро си поминувате?
Дали се согласува со твоето друштво и ти со нејзиното?
Дали ти е убаво додека си со неа, а ти недостасува нејзиното присуство кога не си со неа?

Ако што бло од овие одговори со „да“, тогаш вреди да се нервираш за неа.

Следното прашање е дали тоа го сакаш, но тоа е веќе друга тема.
 
Член од
8 август 2008
Мислења
1.309
Поени од реакции
151
tipkata so ja simpatiziram,pred nekoe vreme i kazav deka ja sakam na ubav nacin ,a taa nemozese damme pogledne u oci ida kaze deka ne custvue niso za mene,edno znam toa deka me saka e taka ama so da se prai,dali oti i kazav deka ja sakam me otkacuva ili.......:tapp:
 
Член од
14 април 2007
Мислења
793
Поени од реакции
6
tipkata so ja simpatiziram,pred nekoe vreme i kazav deka ja sakam na ubav nacin ,a taa nemozese damme pogledne u oci ida kaze deka ne custvue niso za mene,edno znam toa deka me saka e taka ama so da se prai,dali oti i kazav deka ja sakam me otkacuva ili.......:tapp:
ако те сака како што викаш нема да се прави на тошо:pipi:туку може да си ги кренала акциите па се занесува малце сега,или пак да не и се свигаш па не знае како да ти го каже тоа за да не те повреди:back:
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.745
Поени од реакции
19.924
tipkata so ja simpatiziram,pred nekoe vreme i kazav deka ja sakam na ubav nacin ,a taa nemozese damme pogledne u oci ida kaze deka ne custvue niso za mene,edno znam toa deka me saka e taka ama so da se prai,dali oti i kazav deka ja sakam me otkacuva ili.......:tapp:


Затоа не се кажува со убаво, него се преминува на чинот, гушни и бакнија веднаш и да си ја наредиш работата, а за да и кажеш дека ја сакаш ќе ти претстојат многу денови за симињање звезди и други романтични работи, вака си и го дигнал носот и сеа ќе ти треба дупла мака, ама како и да е не ја подрецнувај сеа прај се и ти на тошо и ќе ги смени картите:smir:
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Значи колку сте смотани вие жените... пууу :nerv:
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Брат кој се тоа вие жените??? И Зошто бе смотани???
Па ене од примерот погоре, кревање акции и сл.
Знам една што се моли типов нешто слично да и каже (сигурно чита:)), сега друга па си крева нос до небеса најверојатно, после стави се во наша ситуација

:zid: :lut:
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.745
Поени од реакции
19.924
Па ене од примерот погоре, кревање акции и сл.
Знам една што се моли типов нешто слично да и каже (сигурно чита:)), сега друга па си крева нос до небеса најверојатно, после стави се во наша ситуација

:zid: :lut:

Затоа ја викам нема потреба од отварање на почеток него директно на акција.. па што биде нека биде, нема потреба од летање гулаби и симињање звезди.:smir:
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
tipkata so ja simpatiziram,pred nekoe vreme i kazav deka ja sakam na ubav nacin ,a taa nemozese damme pogledne u oci ida kaze deka ne custvue niso za mene,edno znam toa deka me saka e taka ama so da se prai,dali oti i kazav deka ja sakam me otkacuva ili.......:tapp:
Јас па не се сложувам воопшто дека и се качени акциите.
Од кај си ти прво сигурен дека те сака?
Ако јас некој сакам и тој искрено ми каже дека му се допаѓам сигурно нема да избегам и да го откачувам.
Она што ми текнува на памет е дека девојчето е премногу срамежливо и неискусно во љубовта и не знае како да постапи. Можеби треба уште еднаш да и го кажеш она што веќе си и го кажал. По втор пат кога ќе и кажеш веќе ќе биде спремна на тоа и веројатно ќе ти каже што чуствува или што е проблемот нема да е изненадена како претходно.
А може и не и се допаѓаш или има друг дечко или што знам не сака врска едноставно со тебе.
 
Член од
23 март 2008
Мислења
685
Поени од реакции
165
Па ене од примерот погоре, кревање акции и сл.
Знам една што се моли типов нешто слично да и каже (сигурно чита:)), сега друга па си крева нос до небеса најверојатно, после стави се во наша ситуација

:zid: :lut:
Ej pa ne mora da znaci deka si krenala cena,moze ednostavno se zbunila ili ja fatili trema i sega izgleda odstrana kako da ne i se prai muabet a mozebi i sto i taa saka ama nema hrabrost pa ne sme kamenja nie zenite i nas ne faka trema....imaj milost:vozbud::smir:
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
Напишано од elninokv
tipkata so ja simpatiziram,pred nekoe vreme i kazav deka ja sakam na ubav nacin ,a taa nemozese damme pogledne u oci ida kaze deka ne custvue niso za mene,edno znam toa deka me saka e taka ama so da se prai,dali oti i kazav deka ja sakam me otkacuva ili.......:tapp:



-jas mislam deka mozebi i ne ti poveruvala deka navistina ja sakas,barem po ova sto ti go navede,kako si i go kazal i na nacinot na koj sto si i go kazal toa,taka mi lici.mozebi treba poveke da se potrudis.
 

ITK

Член од
10 октомври 2008
Мислења
1.107
Поени од реакции
51
СОВЕТ ВЕ МОЛАМ ! :’(

Вака...одам со едно девојче веке година и 7,8 месеци...на почетокот ни беше супер,најубаво...се се "зафркна" ова лето т.е почетокот на летово.Јас отидов на одмор,она не дојде со мене.Кога се вратив веке се беше поинаку..чуствував дека и сметам,кога испагавме цело време инает теравме :Ѕ имаше и моменти кога ми викаше дека повеке не ме сака..па другата вечер те сакам не можам без тебе.сето ова траеше до пред 2,3 дена..кога решив да ставам крај.И што ? почна да плаче да моли..дека не може без мене едно друго..јас во тој момент бев бесен и не можев да прифатам да продолжиме со врската..рековме крај.Сабајлево кога се разбудиф се чуствував толку празно...сакав да исчезнам.се уклучив на МСН,и пишав дека ја сакам ,и она ми врати со истото...јас цел ден не бев дома а кога се вратив ми пиша дека сака некое време да ја оставам на мира за да размисли..помислувам дека си игра со мене...а не можам да го прифатам тоа,подготвен сум да трпам секакво понужување од нејзина страна само да сме заедно :( ве молам за совет,што да правам ?
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
А да ја прашаш случајно дали те има изневерено со друг или и се свиѓа друг?Пошо по ова шо го прочитав по нејзиното понашање можеби се двоуми меѓу тебе и некој друг и незае за кого да се одлучи а од друга страна несака ни тебе да те изгуби..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom