Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
Eve i od mene nekoe problemce.
vo vrska veke sum 2 god so edna tipka i mn zakon e. Nemozam da se pozalam. Se so moze da se posaka go ima.
ama na rabota edna koleska mi e kako trn v oko. Ubav muabet si imame i si znajmeda si doverime nekoe problemce ama i da se zakacame po malce-cista provokacija.
ama otvoreno flertuva i me predizvikuva pritoa ne davajki mi jasna informacija na sto sum.mn provocira so odnesuvanjeto i toa kako se drzi, taa gracioznost of lele majko me poluduva.pa uste kakvi parfemi stava i kako odi, i + toa intelegentna e be!i zgodna. Bivsa gimnasticarka. I si ima divi momenti koi se primetuvaat vo ponasanje sto mene me vadi od pamet i me tera da poludam. Mn goled magnetizam ima megu nas. Tesko e da se odolee, ama d=nekako uspevam.samo ne znam do koga. A i kako sto kazav 2 god sum vo vrska i ja nemam izmameno ama ova veke me tera da se somnevam vo sebe iako do sega ne sum podlegnal na iskusenija koi gi imalo i te kako.
pa davajte soveti pomagajte deka taa fatalna privlecnost i voshit ke me rastrgnat!!!:vozbud:
Интересна работа :) Луси лу е во право. Секогаш треба добро да се размисли не е работата само за 1 вечер и на крај и двете да те остават. Мој совет задржи си ја женската што одиш 2 год. (значи ако од неа нема што да се пожалиш) а за колешката... пробај да ја одбегнуваш колку што можеш. А ако почне врската да ти пропага со девојката што одиш 2 год. тогаш пробај си ја среката со колешката :helou:
 
Член од
19 септември 2008
Мислења
16
Поени од реакции
0
:nesvest: mn fala.
sega edno blic prasanje za dodatna pomos vo mojov slucaj
sto podrazbirate pod poimot fatalna privlecnost?
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5
Поени од реакции
0
Здраво на сите..јас сум гуштер овде...ама добро се прилагодив...
Сакав да кажам...имам еден проблем..љубовен...пред една недела бев да земам некое парче облека...земав панталони и од бутикот од каде што ги земав..продавачката...се заљубив на прв поглед..и ко за "несрејча" вечерта седеше до моето сепаре..пошто до сега секогаш.. скоро секогаш.. женските први ми приојѓале...немав храброст а немам ни многу искуство за да и пријдам и да ја запознаам убаво....па ве молам...ако имате некој добар предлог....или некој со големо искуство ..некое еб.. :) че ви бидам многу благодарен ...поздрав
 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
Здраво на сите..јас сум гуштер овде...ама добро се прилагодив...
Сакав да кажам...имам еден проблем..љубовен...пред една недела бев да земам некое парче облека...земав панталони и од бутикот од каде што ги земав..продавачката...се заљубив на прв поглед..и ко за "несрејча" вечерта седеше до моето сепаре..пошто до сега секогаш.. скоро секогаш.. женските први ми приојѓале...немав храброст а немам ни многу искуство за да и пријдам и да ја запознаам убаво....па ве молам...ако имате некој добар предлог....или некој со големо искуство ..некое еб.. :) че ви бидам многу благодарен ...поздрав
Дај ни повеке информации колку години е таа, дали си ти во врска со некоја друга... Како прв цитат можам да ти кажам оти тоа е само занес, и јас кога ке видам некоја плавуша цела вечер ке ми биде аклот во неа а утредента не се секавам на неа
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
:nesvest: mn fala.
sega edno blic prasanje za dodatna pomos vo mojov slucaj
sto podrazbirate pod poimot fatalna privlecnost?
Не постои фатална привлечност... Постојат само фатални последици од привлечноста. А кои последици ќе ги наречеме „фатални“ е многу релативно.

Во врска со твојот случај... 2 години врска се сепак километража. Во тие 2 години ти и девојка ти (се надевам) сте минале низ премрежја: сте се смееле, сте се карале, сте се љубеле, сте имале секс, сте излегувале заедно, сте запознавале луѓе заедно...

Што од тоа си имал со колешката?

Дали мислиш дека со неа можеш да го имаш истото тоа како што го имаш со девојката, па и подобро? Мислам, ако ти е добро со девојка ти, има смисла да го расипеш тој однос само ако имаш шанси за подобар. Сепак, девојка ти поставила некаков стандард, кој секоја следна твоја партнерка (ако ја има) мора да го достигне или да го надмине, ако мисли дека има шанси со тебе.

А дека чувствуваш привлечност кон колешка ти... Постои нешто што се нарекува „сексуална тензија“. Обично се случува кога двајца работат заедно и се под притисоци или слично. Тогаш помислуваат дека еден со друг си значат, чисто затоа што она што заеднички им значи го работат заедно. Има една поговорка која вели „Љубов не е гледање еден во друг, туку гледање во иста насока“. Така, бидејќи и ти и колешка ти гледате во иста насока (да ја свршите заедничката работа, во истата фирма), го добивате она што е услов за љубов.

Она што сум го сфатил е следното: збори со девојка ти за ова. Очигледно е дека колешка ти баш и не ти ја олеснува положбата со постојано провоцирање, а девојка ти, по правило, треба да ти е и најдобра другарка, секогаш спремна да ти помогне и да те сослуша.

Исто така, збори и со колешка ти за ова. Кажи ѝ дека сепак постои сексуална тензија меѓу вас двајцата и дека си свесен за тоа. Ако таа се прави на тошо, многу е можно дека само го искористува твоето внимание за да си го јакне егото, без да ѝ е гајле за тебе вистински. Но, ако те сослуша, ќе го прифати тоа и потоа ќе видите што ќе испадне.

Во секој случај: биди искрен. Прво пред себе, потоа пред девојка ти, потоа пред колешка ти; по тој редослед, зашто искуството и километражата во односите со тебе го определиле тој редослед.
 

пробистипка

малечка
Член од
13 август 2008
Мислења
2.026
Поени од реакции
130
Здраво на сите..јас сум гуштер овде...ама добро се прилагодив...
Сакав да кажам...имам еден проблем..љубовен...пред една недела бев да земам некое парче облека...земав панталони и од бутикот од каде што ги земав..продавачката...се заљубив на прв поглед..и ко за "несрејча" вечерта седеше до моето сепаре..пошто до сега секогаш.. скоро секогаш.. женските први ми приојѓале...немав храброст а немам ни многу искуство за да и пријдам и да ја запознаам убаво....па ве молам...ако имате некој добар предлог....или некој со големо искуство ..некое еб.. :) че ви бидам многу благодарен ...поздрав
убаво размисли дали е тоа љубов или само затрескување затоа што од една средба од еден поглед не може се да се заклучи.Ако навистина толку ти се свига а годините ви се во складност(ако таа не е многу постара од тебе) зошто па да не и пријдеш пак да отидеш во продавницата и да видиш што како ке се осекашм при таа средба ама дај ни повеке информации одова баш и неможе да се извлечи некој заклучок:toe:
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5
Поени од реакции
0
убаво размисли дали е тоа љубов или само затрескување затоа што од една средба од еден поглед не може се да се заклучи.Ако навистина толку ти се свига а годините ви се во складност(ако таа не е многу постара од тебе) зошто па да не и пријдеш пак да отидеш во продавницата и да видиш што како ке се осекашм при таа средба ама дај ни повеке информации одова баш и неможе да се извлечи некој заклучок:toe:
Да во право си..тоа дека од еден поглед можеш да се заљубиш..сакав да кажам дека има некоја хемија меѓу нас..никогаш предходно ја немав видено а кога ја видов мислев дека ја знаам цел живот..според изгледот мислам дека сме тука негде со годините...јас сум 21 ...но тоа не ми е проблем пошто сум бил во врска со девојка поголема од мене 6 години па сме имале заеднички јазик..јас барам совет..како да и пријдам ..знам дека вие женските сте многу посрејќни кога че слушните некој комплимент..но тоа е премалку да и оставам некој впечаток..фала за вниманието од тебе поздрав...
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
152
Да во право си..тоа дека од еден поглед можеш да се заљубиш..сакав да кажам дека има некоја хемија меѓу нас..никогаш предходно ја немав видено а кога ја видов мислев дека ја знаам цел живот..според изгледот мислам дека сме тука негде со годините...јас сум 21 ...но тоа не ми е проблем пошто сум бил во врска со девојка поголема од мене 6 години па сме имале заеднички јазик..јас барам совет..како да и пријдам ..знам дека вие женските сте многу посрејќни кога че слушните некој комплимент..но тоа е премалку да и оставам некој впечаток..фала за вниманието од тебе поздрав...
Па брат на 21 година веќе би знаело како да и пријдеш...нема веќе посредници,нема веќе кажи и на другарка и...строго на прва и како пушка спремен :vozbud: ако има нешто од нејзина страна би требало да ти покаже нешто...со среќа :helou:
 
D

devojcence

Гостин
nemoj u prodavnica da i priogjas glupo e.nego u grad koga ke ja vidis ke i prides so muabet naj labav(u stilot poznata si mi od prodavnickata taa i taa,lele farmerkite i li bluzata super mi se pa so zenska da si gi skinam :)) sala bese ova ali nekoj takov muabet kolku da i tekne i ke vidis.ako saka ke ti prai muaebet ako ne nema.
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5
Поени од реакции
0
Па брат на 21 година веќе би знаело како да и пријдеш...нема веќе посредници,нема веќе кажи и на другарка и...строго на прва и како пушка спремен :vozbud: ако има нешто од нејзина страна би требало да ти покаже нешто...со среќа :helou:
..Не посредници никако .. мразам посредници :)
Фала за советите и на двајцата па ако пукне честам кајгана :)
 
D

devojcence

Гостин
nego sega mene da mi pomognete iam problem:vaka mi se svigja eden decko ali od pocetokot na letoto nekolku pati go iam videno ali neznam dali od stram ili od strav ne mu pravev muaebt i ne se ni pozdravuvav koga ke se vidam a so drugarite negovi da poso se znam i dobro ednas dojdoa i praevme muaebeti ali opsti kolkav si so si kako si i toa i si otide loso mu bese i tolku.posle toa odmorite dojdoa i ne se vidovme posle odmorite se vidov ali od daleku i mi se nasmea ko ga me vide i mi namigna i jas isto se nasmeav i si otidov.posle toa si pravime muabet na msn ali onaka labavo a tipot znae deka sum zatreskana.i si vikam nemu svigjam ali mi kazuva ne e toa nego rabotat bila sto ke idel na praksa 2 meseca vo budimpesta za edna nedela .i demek da sme vo kontakt da si pisuvame.i sega ??neznam nekolku raboti ne mi se jasni: zosto koga ke se vrati a ne sega?! vtoro sto koga ke se vrati i od kaj znam so kako ke bide so nego!?i treto od kaj da znam deka nema da prodolzi posle toa da raboti i zivee negde nadvor!?!?go prasav vika prv pat ke patuvam nadvor i dali ke ide posle toa na drugo patuvanje vika neznam,od kaj znam veterot kaj ke me odnese. i sega ?ako e za 2 meseca aj nekako ke pominat, ke brkam kolku avanturi ali ako pak ide negde togas ke se trgnam od nego skor.i sto da pravam ??od druga strana nekolku pati go iam videno i praveno muaebt od kaj go znam kolku mu se svigjam i so misli za mene,ne se ni znaeme podobro,ni niso praveno.a nekjam da se zafrkanam so deckovo poso mi se svigja epten i dobar e.a epten se zamaram i neznam sto da pravam :(sovet i vase razmisluvanje?
 

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
Не можеш да бидеш заљубена у некого кој не го познаваш.. или можеш?
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
nego sega mene da mi pomognete iam problem:vaka mi se svigja eden decko ali od pocetokot na letoto nekolku pati go iam videno ali neznam dali od stram ili od strav ne mu pravev muaebt i ne se ni pozdravuvav koga ke se vidam a so drugarite negovi da poso se znam i dobro ednas dojdoa i praevme muaebeti ali opsti kolkav si so si kako si i toa i si otide loso mu bese i tolku.posle toa odmorite dojdoa i ne se vidovme posle odmorite se vidov ali od daleku i mi se nasmea ko ga me vide i mi namigna i jas isto se nasmeav i si otidov.posle toa si pravime muabet na msn ali onaka labavo a tipot znae deka sum zatreskana.i si vikam nemu svigjam ali mi kazuva ne e toa nego rabotat bila sto ke idel na praksa 2 meseca vo budimpesta za edna nedela .i demek da sme vo kontakt da si pisuvame.i sega ??neznam nekolku raboti ne mi se jasni: zosto koga ke se vrati a ne sega?! vtoro sto koga ke se vrati i od kaj znam so kako ke bide so nego!?i treto od kaj da znam deka nema da prodolzi posle toa da raboti i zivee negde nadvor!?!?go prasav vika prv pat ke patuvam nadvor i dali ke ide posle toa na drugo patuvanje vika neznam,od kaj znam veterot kaj ke me odnese. i sega ?ako e za 2 meseca aj nekako ke pominat, ke brkam kolku avanturi ali ako pak ide negde togas ke se trgnam od nego skor.i sto da pravam ??od druga strana nekolku pati go iam videno i praveno muaebt od kaj go znam kolku mu se svigjam i so misli za mene,ne se ni znaeme podobro,ni niso praveno.a nekjam da se zafrkanam so deckovo poso mi se svigja epten i dobar e.a epten se zamaram i neznam sto da pravam :(sovet i vase razmisluvanje?
Значи повантуристички расположено девојче не сум читал* ти тргнало а :)

* линкот води до пребарување на темата за мислења напишани од devojcence ... секоја и чест.
 

Devil-King

Пациентот од Бардовци
Член од
3 февруари 2007
Мислења
1.009
Поени од реакции
67
Во апореа дојде една цура ептен јака.3 пати помислив на секс со неа, еднаш како се рокаме у ве - це.
Тоа океј све.
Али после тоа ја замислив као се лигавиме.
Дали сум станал геј?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom