Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Пријателе, и се истросила картичката, или ако е на претплата од дома и забраниле да пишува толку пораки =))

Па на одмор е да му... Пушти ја момичката на мира :)


Power, па девојката спрема испит, ако мисли на тебе нема да положи, тоа го сакаш? Нека помине испитот и пак ќе биде како порано : )
Да да имаш право, нека учи јас не викам не, таман работа да не учи да излага цело време,ама што знам јас кога учам идам малце надвор мајку му...а дека е на МСН,тоа признавам ,да збориме,ама јеб. га, таков тип сум, за се се нервирам.
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
Тоа што вика Potato, плус може и` треба малце кул оф, што не е лоша работа, на секој му треба простор.
Цело време сте биле заедно, па затоа ти се чини ко сега нешто да не е во ред.
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
воздух мажи.. воздух треба.. не ко со секундарен залепени за нас
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
воздух мажи.. воздух треба.. не ко со секундарен залепени за нас
Треба треба, јас како и се залепив на мојава, сигурно ќе ме одебе.
Ама што да правам кога си ја љубам. Посилно е од мене.
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
Треба треба, јас како и се залепив на мојава, сигурно ќе ме одебе.
Ама што да правам кога си ја љубам. Посилно е од мене.
па после ќе кукаш.. па ќе кукаш..
има и она свој живот .. не и се врти цел свет околу тебе
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
па после ќе кукаш.. па ќе кукаш..
има и она свој живот .. не и се врти цел свет околу тебе
Никогаш не сум ни мислел нешто слично.
Не се врти околу мене, туку околу нас. И ако сме двајцата среќни и задоволни заедно, нема гајле.
 
D

DartWader

Гостин
Здраво имам 17 години и имам проблем. Имав девојка одевме заедно 5 месеци но бев многу ладен и затворен кон неа, па таа ми раскина со изговор дека не ја чуствувала мојата љубов.Сега очајнички се обидувам да ја вратам но таа бега од мене и секогаш кога и велам да ми даде втора шанса вели дека не и е потребен дечко бидејќи секогаш она била таа што пати после некоја врска и е длабоко убедена дека јас никогаш нема да се сменам и ке бидам истиот ладен тип . Како да и ја вратам довербата во мене а со тоа и неа????:smir:
 
F

Foxy`BuTTerFLY

Гостин
си ја повредил многу и незнам зашто очекуваш воопшто да ти даде втора шанса.
оставија ја, таа сега знае дека сакаш да го поправиш грешно направеното, ако сака да ти даде втора шанса ќе ти даде, но треба да помине време таа да си ги среди чувствата.
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Да бе, дечко не и` бил потребен. Таквите изговори се без врска, таа очигледно не сака со тебе да биде, башка можеби изигрува нешто демек да ти врати (што нема потреба ако те сака).
И нема што очајнички да се обидуваш да ја вратиш, остави ја нека размисли самата. Ако не сака, не сака. Најди си друго девојче па ти.
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
Здраво имам 17 години и имам проблем. Имав девојка одевме заедно 5 месеци но бев многу ладен и затворен кон неа, па таа ми раскина со изговор дека не ја чуствувала мојата љубов.Сега очајнички се обидувам да ја вратам но таа бега од мене и секогаш кога и велам да ми даде втора шанса вели дека не и е потребен дечко бидејќи секогаш она била таа што пати после некоја врска и е длабоко убедена дека јас никогаш нема да се сменам и ке бидам истиот ладен тип . Како да и ја вратам довербата во мене а со тоа и неа????:smir:
убаво што бега..
ти на 17 ггодини ќе се замислуваш јак фраер и тежок ебач па психички ќе го малтретираш девојчето?
ко си во врска со некого имаш потреба да знаеш дали му се допаѓаш, што тој/таа мисли, да направиш муабет ко човек... а да било за некојд а се праи фраер и ладен и да глуми лудило ќе си се фатам со камен и супер ќе ми е.. барем нема да се надевам и да очекувам нешто од каменот..
и убаво што бега девојчето.. да ја познавав ќе ја снабдев и со крст и лук
 
D

DartWader

Гостин
Да сум крив јас крив сум си признавам. Ама причината лежи во тоа што пред неа јас немав сериозна врска туку се беше онака како да имам девојка само. Во неа се заљубив и мислев дека сум подготвен за сериозна врска, но се излажав и тоа ми се врати како бумеранг:toe:. bdw доколку сакам да си најдам друго девојче можам ама не можам неа да ја барам во друго девојче. Не е исто да си среќен и да си задоволен :S:S
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Да сум крив јас крив сум си признавам. Ама причината лежи во тоа што пред неа јас немав сериозна врска туку се беше онака како да имам девојка само. Во неа се заљубив и мислев дека сум подготвен за сериозна врска, но се излажав и тоа ми се врати како бумеранг:toe:. bdw доколку сакам да си најдам друго девојче можам ама не можам неа да ја барам во друго девојче. Не е исто да си среќен и да си задоволен :S:S
Ако не успееш со оваа ќе видиш понатаму времето ќе излечи се, верувај:smir:
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Да сум крив јас крив сум си признавам. Ама причината лежи во тоа што пред неа јас немав сериозна врска туку се беше онака како да имам девојка само. Во неа се заљубив и мислев дека сум подготвен за сериозна врска, но се излажав и тоа ми се врати како бумеранг:toe:. bdw доколку сакам да си најдам друго девојче можам ама не можам неа да ја барам во друго девојче. Не е исто да си среќен и да си задоволен :S:S
Имаш две варијанти:

1.Потруди се со повеќе од збор да покажеш и докажеш она што тврдиш. Walk like you talk.

2.Стави ја на игнор, сама ќе те побара кога ќе види дека не го добива вниманието кое и го посветуваш убедувајќи ја дека "ти си тој".


Шо ќе одбереш, зависи од тебе и колку го познаваш карактерот на девојчето. А може и двете да ги искомбинираш :smir:
 
Член од
7 мај 2007
Мислења
168
Поени од реакции
118
А како може да се искомбинираат и двете?????
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Прво, првата па ако удира во ѕид ко и досега, машки со мадиња - и втората :)
Без секого се може. Кога таа ќе сфати дека тој може без неа, доста е веројатно дека ќе посака повторно да "неможе" и ќе бара начин за да си добие внимание:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom