ЕП 2016 - елиминациона фаза (1/8, 1/4, 1/2 и финале)

Кој е поголем експерт?


  • Вкупно гласачи
    49
  • Гласањето е завршено на .

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.813
Поени од реакции
44.376
Taka e De Gea e kriv oni sto ne sledat kade ide topkata pa da zatvorat, ima krivica ali ne samo on kriv.A toa so im go spasi gzot da ne gubat 3-0 nema veze
kriv e be coek, se znae kako treba da intervenira golman, topkata bese daleku od nezgodna ili super silna, prva rabota ko golman sto ja ucis megjudrugoto e i ova, koga branis, da gledas stranicno da ja odbies topkata a ne pred tebe i zicer bolji i od penal na nekoj da mu namestis, sea super golman e de gea i sve toa ali tuka intervenirase loso, za standardi negovi apla loso so ogled deka e u top 5 u svetov vo momentov.
Toa deka odbranil ok e, toa mu e jedina rabota nego, ne znaci deka ima nekakov kredit da prai osnovni greski samo zasto prethodno imal nekolku super intervencii.
 
C

Castiel

Гостин
Што утна Едер. Де Геа ги држи шпанците уште во игра.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
14.316
Поени од реакции
26.239
Ауу Едер можеше да ја реши
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.275
Поени од реакции
38.047
Ако со нешто треба да е задоволна Шпанија , тоа е шо резултатот е 1-0 и уште имаат некои шанси за 1/4 финале. Оддамна немам гледано вака да ги доминира некој. :cuc:
 

|gor

Шмрчем амфетамин
Член од
12 јануари 2010
Мислења
1.421
Поени од реакции
2.503
C

Castiel

Гостин
Ау ау колку очајно им фали квалитетен шпиц на италијаниве. До сеа комотно ќе беше 3-0 најмалку за нив.
 
Член од
5 август 2008
Мислења
6.011
Поени од реакции
5.329
Попреценет централен од Пике не постои. Како успеа само да изгради таква кариера во Барса и во Шпанија нема никад да го сватам тоа.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.850
Поени од реакции
10.224
Попреценет централен од Пике не постои. Како успеа само да изгради таква кариера во Барса и во Шпанија нема никад да го сватам тоа.
Во Барса ја ќе изградам кариера, секако макс 2 полу шанси им праат на утакмица. На таков среден ред и ја сум Алесандро Неста

Sent from my E560 using Tapatalk
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Онесвести некој гулаб Педро :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom