Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

D

devojcence

Гостин
epa vaka pred edna nedela pocnav so eden decko i uste od prviot den iam nervozi.mnogu me nervira negovoto ponsanaje i neznam koja mu e celta.se ponasa mnogu labavo znaci i ne se javuava sekoj den ke se slusneme eden den ili poraka ke si pratime pa drugiot ke go nema i jas ke se naljutam i ke mu recam brkaj rabota pa ke se izvini pa posle pak super pa pak ke me naljuti poso ke go nema drugiot den i pak ke mu recam brakaj rabota i mi vika sum trebala da go prasam pred da kazam brkaj drabota kaj si sto pravis .a jas go prasav prethodniot den i ne mi pisa niso pa posle toa napisav brkaj rabota.i mu vikam aj da pravime muabet i mi vika demek za da pravime muabet treba ti da ne se ponasas ko malo dete.i sega jas ispadanv kriva so tipot ne se ponasa ko so treba ,i so neznea da kaze so saka i kako da bide pa da znam so da praam.kazete mi vase mislenje??so mu e fintata i so da praam??
 
Член од
6 ноември 2007
Мислења
848
Поени од реакции
44
Епа и сама си кажа тој на почеток не знае да се однесува а што останува за понатака,тоа што ти се извинал нема врска од извини не се живее.Без разлика јас ти викам да си се тргниш од него побргу,или пак кажи му дека кога ќе порасне тој нека те побара:)затоа што не знам за годините ама во умот се гледа дека е детенце..
 
B

black angel

Гостин
epa vaka idam so eden tip nz kolku go sakam ama sigurna sum deka e ludo zaljuben vo mene uste od koga se vidovme.non stop mi pisuva kolku misli na mene i kolku me saka,ne se gledame bas deka e od dr grad.mene seto toa mi e cudno kako moze tolku brzo da me zasaka i tolku mnogu mi e strav da ne se seguva so mene da me pravi budala pa ja da bidam povtorno povredena :(
 
Член од
9 април 2007
Мислења
1.277
Поени од реакции
977
epa vaka idam so eden tip nz kolku go sakam ama sigurna sum deka e ludo zaljuben vo mene uste od koga se vidovme.non stop mi pisuva kolku misli na mene i kolku me saka,ne se gledame bas deka e od dr grad.mene seto toa mi e cudno kako moze tolku brzo da me zasaka i tolku mnogu mi e strav da ne se seguva so mene da me pravi budala pa ja da bidam povtorno povredena :(
да знаеш дали е ЛУДО заљубен во тебе само речи му имам нешто да ти кажам, и пипни му го срцето ако лупа силно не те лаже,веруј ако е ЛУДО заљубен ке приметиш
 

FrEaKy GiRL

...FaLLeN AnGeL...
Член од
20 јули 2007
Мислења
623
Поени од реакции
28
:nesum:Лудо сум заљубена во еден мој многу добар другар...Меѓутоа направив грешка...Се собравме цел клас да одиме во кафана за крај на школска година и јас испив повеќе од што требаше, па ме потфати малку повеќе. Не знам што ме натера ама го викнав и му кажав се што ми лежеше на срце...(иако он пред тоа знаеше дека го свиѓам)! Ми кажа дека сме станале многу добри другари и дека знае поради лошите искуства дека ако направиме нешто дека ќе ме изгуби како другарка, дека не сака тоа да се случи бидејќи многу му значи нашето другарство и дека тоа многу тешко ќе му падне. Пробав да го убедам дека не е така, дека греши ама не успеав. Цело време бевме гушнати, и правевме муабет. Му викаше да заборавам на тоа дека воопште се случило и дека се ќе биде како порано. После тоа на крај сум пробала да го бацам во уста, иако не се сеќавам на тој момент... А он се тргнал...:( Според многу други он ме свиѓа само што не сака да ме изгуби како другарка...а јас не знам што да мислам...Кога го прашав дали и он чувствува нешто повеќе од другарство не сакаше да ми одговори и цело време ми повторуваше дека не може да ми одговори на тоа прашање, дека не сака да ме изгуби како другарка, дека знае дека ако се фатиме ќе ме изгуби...итн...итн...После ова два дена бевме како странци ама после тоа се средија работите...се однесувавме нормално. Јас дури и му се извинив за тоа што сум го правела а он ми кажа дека нема за што да се извинувам. Се договоривме да си останеме другари како порано... После ова јас навистина не знам што да мислам...Он е повлечен, срамежлив тип, кој што ретко се отвара и се си чува во себе...Така да никој не може да дознае што тој мисли или сака...И да му се свиѓам не би ми признал зашто ете...страв му е да не ме изгуби како другарка! Хелп! Да не има некој што знае како да ми помогне? :):back::nesum::toe:
 
N

NeMiRnA

Гостин
IMAM DECKO ODIME VEKE TRI GODINI AMA SEGA NEKAKO MN CESTO POCNAVME DA SE KARAME A I PORANO CELO VREME BEV ME ZAEDNO I SEGA VEKE I DVAJCATA NEKAKO IZLADIVME NEZNAM OTI AMA NEKAKO NE E TOA SO BESHE NE IZLEGUVAME MN CESTO I ON MORA CELO VREME SO DRUGARITE DA BIDE NIGDE NE IZLEGUVA SAM SO MENE MU GO IMAM KAZANO TOA AMA ETE............

KE NE BIDE ILI NE SO MISLITE A IMAM RAZGOVARANO SO NEGO AMA NEZNAM NEKAKO NEMA PROMENI
Ако имаш до 21 година,бркај работа.Толку си неписмена да согледаш дека типот не го боли таквото за тебе,само нема начин и жал му е да ти каже!Извини на грубоста ама банално е ова!Плус ако малку ти се годините што ги имаш и не размислуваш да го зимаш за муж што се замараш?!Е сега ќе ти биде тешко извесен период,ама тоа е.Не гледам тука љубов,ниту добра комуникација за да биде нешто понатака.
 

рок-кејт

незгодна ко кратко ќебе!
Член од
22 мај 2007
Мислења
1.024
Поени од реакции
70
Епа мојов проблем и не е баш проблем ама сепак
Од една страна, тој ми дава знаци , од друга страна ми кажуваат дека има девојка... дали постои надеж ? пошо..... ако има девојка... фак оф...то е едниот дел од приказната... иначе детево е супер...
другиот дел од приказната е дека едно дете порано шо го свиѓаф сеа тој мене ме сака ама јас него само го свиѓам... има проблеми некои со полиција... ама сепак... мн ми се свиѓа детево..... знам дек е ступид ама ајде....
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
epa vaka idam so eden tip nz kolku go sakam ama sigurna sum deka e ludo zaljuben vo mene uste od koga se vidovme.non stop mi pisuva kolku misli na mene i kolku me saka,ne se gledame bas deka e od dr grad.mene seto toa mi e cudno kako moze tolku brzo da me zasaka i tolku mnogu mi e strav da ne se seguva so mene da me pravi budala pa ja da bidam povtorno povredena :(
па, 90% од случаите како овој се вакви- те лаже, и сака само да те има на блиц средби колку да си пополни време. секс/мување/петинг и тн. шознам јас... а остатокот е дека вистина чувствува нешто. типувам на 1. кец у кец. совет? најди си некој покрај тебе, некој што навистина може да те засака и ќе биде покрај тебе. не се малтретирај така... освен ако ти одговара да се гледате... по потреба =)
:nesum:Лудо сум заљубена во еден мој многу добар другар...Меѓутоа направив грешка...Се собравме цел клас да одиме во кафана за крај на школска година и јас испив повеќе од што требаше, па ме потфати малку повеќе. Не знам што ме натера ама го викнав и му кажав се што ми лежеше на срце...(иако он пред тоа знаеше дека го свиѓам)! Ми кажа дека сме станале многу добри другари и дека знае поради лошите искуства дека ако направиме нешто дека ќе ме изгуби како другарка, дека не сака тоа да се случи бидејќи многу му значи нашето другарство и дека тоа многу тешко ќе му падне. Пробав да го убедам дека не е така, дека греши ама не успеав. Цело време бевме гушнати, и правевме муабет. Му викаше да заборавам на тоа дека воопште се случило и дека се ќе биде како порано. После тоа на крај сум пробала да го бацам во уста, иако не се сеќавам на тој момент... А он се тргнал...:( Според многу други он ме свиѓа само што не сака да ме изгуби како другарка...а јас не знам што да мислам...Кога го прашав дали и он чувствува нешто повеќе од другарство не сакаше да ми одговори и цело време ми повторуваше дека не може да ми одговори на тоа прашање, дека не сака да ме изгуби како другарка, дека знае дека ако се фатиме ќе ме изгуби...итн...итн...После ова два дена бевме како странци ама после тоа се средија работите...се однесувавме нормално. Јас дури и му се извинив за тоа што сум го правела а он ми кажа дека нема за што да се извинувам. Се договоривме да си останеме другари како порано... После ова јас навистина не знам што да мислам...Он е повлечен, срамежлив тип, кој што ретко се отвара и се си чува во себе...Така да никој не може да дознае што тој мисли или сака...И да му се свиѓам не би ми признал зашто ете...страв му е да не ме изгуби како другарка! Хелп! Да не има некој што знае како да ми помогне? :):back::nesum::toe:
со болдираното ти кажува дека воопшто не го привлекуваш...
со подвлеченото те тешат другарките...
конклуж`н? батали го, барај друг. ич не му чуе за тебе... како девојка офкорс.

ЦРВЕНОТО - фино и културно одјебување.
 

Handsome

Love me or Blow me !!!!
Член од
21 јануари 2006
Мислења
852
Поени од реакции
1
па, 90% од случаите како овој се вакви- те лаже, и сака само да те има на блиц средби колку да си пополни време. секс/мување/петинг и тн. шознам јас... а остатокот е дека вистина чувствува нешто. типувам на 1. кец у кец. совет? најди си некој покрај тебе, некој што навистина може да те засака и ќе биде покрај тебе. не се малтретирај така... освен ако ти одговара да се гледате... по потреба =)
со болдираното ти кажува дека воопшто не го привлекуваш...
со подвлеченото те тешат другарките...
конклуж`н? батали го, барај друг. ич не му чуе за тебе... како девојка офкорс.

ЦРВЕНОТО - фино и културно одјебување.

за второво...:salut:
од убаво поубаво објаснето....браво
 

violet

<3 SwEeT DaRkNeS <3
Член од
17 јуни 2008
Мислења
99
Поени од реакции
7
Зашо можеш да се заљубеш во двајца е тоа не ми е јасно и да си го искомплицираш живото до махимум?
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
Зашо можеш да се заљубеш во двајца е тоа не ми е јасно и да си го искомплицираш живото до махимум?
махимун, немахимун, тоа е. а зашо не ги заебеш и двајцата? најди си трет =)
или, најубаво, усреќи ги двајцата... има начини, you see...
 

violet

<3 SwEeT DaRkNeS <3
Член од
17 јуни 2008
Мислења
99
Поени од реакции
7
втората опција ти е супер :) само шо не ми успеја :(
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Зашо можеш да се заљубеш во двајца е тоа не ми е јасно и да си го искомплицираш живото до махимум?
Зато шо живото сака да те тестира дал ќе успееш во момент ко овај да одбереш и да стоиш за одлуката, па после тоа да те награди со еден репрезентативен примерок кој ќе нема благе везе со двајцата, ал ќе те усреќи.

Заљубувај се во 160, ама размисли што навистина ти треба, што сакаш и што кому можеш да дадеш - на крај удри сума сумарум и одлучи.

А ако продолжиш со муабет: неможам да одлучам и слично, значи не е ништо озбилно и сериозно, а ако е така, не барај драма кај шо нема :)
 

Handsome

Love me or Blow me !!!!
Член од
21 јануари 2006
Мислења
852
Поени од реакции
1
втората опција ти е супер :) само шо не ми успеја :(
абе сфаќе што си тупаш мозокот...имаш едно 12-13 год???
па уште сега го сакам овој го сакам оној....
проби со двајцата,со кој ќе биде поубаво оди си со него ако си стигната до таа фаза...така барем 2 ќе сте ќар а како што одиш ти 3 сте зијан...:smir:
 
N

NeMiRnA

Гостин
Епа мојов проблем и не е баш проблем ама сепак
Од една страна, тој ми дава знаци , од друга страна ми кажуваат дека има девојка... дали постои надеж ? пошо..... ако има девојка... фак оф...то е едниот дел од приказната... иначе детево е супер...
другиот дел од приказната е дека едно дете порано шо го свиѓаф сеа тој мене ме сака ама јас него само го свиѓам... има проблеми некои со полиција... ама сепак... мн ми се свиѓа детево..... знам дек е ступид ама ајде....
А да не се замараш?!Најубаво ќе ти биде така,туку колку години имаш?!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom