Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
vaka :iam eden mal problem ali ne sum sigurna deka e sigurno problem...vcera imav seks so mojot decko i posle edno pola sat toj svrsi i zavrsivme..izleze toj..ama togas primetiv deka bev mnogu vodena dolu...mislam deka bese od vaginalnata tesnost..jas prvo se zagrisziv deka se skinal kondomot ali go proverivme i ne tecese od nikage a i nemase znaci od kineje..ali jas sum malu zagrizena poso bev mnogu vlazna dolu...

pa pomisliv da vidam so mislite vie...


p.s. ne sum ni sigurna deka postov e bas za ova tema pa ako mislite deka ne e slobodno premestete go
Имаш потенцијал значи. А кондомот го наполнивте со вода и вртевте во круг?
Инаку каков одговор очекуваш? Не сме ви светеле, па да претпоставиме.
А тоа што си била влажна е нормална работа, особено ако, било доста добро.
 
Член од
13 јуни 2008
Мислења
11
Поени од реакции
0
Moze nekoj da mi dade sovet kako da osvojam preku email t.e. kako da i priznaam deka mi se dopagja ili shto bi se reklo kako da go izbegnam onoj sram koga ke me korposa i sl. i dali nekoj mozhe da mi napishe t.e. pomogne da sostavam dva do tri zbora koi bi i gi posvetil na nea preku mail zsh momentalno nishto ne mi teknuva se sho ke mi tekne mi izglea kako da e vekje propadnato pa zatoa baram pomosh od vas okolu ova.Tolku.Poz
Pa vidi sega zavisi za sto sakas da ja osvois :zlo:druzenje,veza ,sex... .Kako i da ne bi ti preporacala takov nacin na impresioniranje zasto stvarno e bolje oci u oci i sto bide neka bide .Samo hrabro imas moja podrska.Stvarno e 21vek ali sekako deka govorot e pojak od pismoto.Veruvaj vo sebe:smir:

vaka :iam eden mal problem ali ne sum sigurna deka e sigurno problem...vcera imav seks so mojot decko i posle edno pola sat toj svrsi i zavrsivme..izleze toj..ama togas primetiv deka bev mnogu vodena dolu...mislam deka bese od vaginalnata tesnost..jas prvo se zagrisziv deka se skinal kondomot ali go proverivme i ne tecese od nikage a i nemase znaci od kineje..ali jas sum malu zagrizena poso bev mnogu vlazna dolu...

pa pomisliv da vidam so mislite vie...


p.s. ne sum ni sigurna deka postov e bas za ova tema pa ako mislite deka ne e slobodno premestete go
Dali se seguvas ili si ozbilna so prasanjeto.Sto mislime nie .Jas mislam deka mozda si sakala uste edna partija a sto drugo.
Za drugo ic ne se sekiraj
 
Член од
12 ноември 2005
Мислења
396
Поени од реакции
8
zdravo
poslednava godina zivotot mn mi se promeni imav devojka 5 godini imavme idealna vrska no nesto se sluci so nea se smeni i se pretvori vo nejziniot negativ
stalno e nervozna, se rasprava, nema zelba da se gledame, poveke saka da izleguva so drugarki, poveke pati i imam predlozeno da zboruvame i stalno izbegava razgovori...
Druze, sto si bil vo vrska 5 godini, sigurno znaes kako taa dise.... taka da bi trebalo da mozes da ja citas ko bukvar :P... mojot stav e deka sam treba da i napravis analiza sto se slucuva, i zosto se slucuva....
Vo sekoj slucaj razgovorot resava problemi, taka da sedni razgovaraj iskreno vidi sto e rabotata... kazi i deka ti preci nejziniot odnos, i probaj da oladete, i vidi dali ke se vrati posle dve-tri nedeli.... ako ne se vrati , prifati deka propalo sve u voda :P
No prvo, ispitaj situacija i napravi analiza... od koga pocnala taka da se ponasa, pomisli sto se slucuvalo toj period.... a veruvaj odgovorot sam ke dojde ;)
 
С

Сатори

Гостин
vaka :iam eden mal problem ali ne sum sigurna deka e sigurno problem...vcera imav seks so mojot decko i posle edno pola sat toj svrsi i zavrsivme..izleze toj..ama togas primetiv deka bev mnogu vodena dolu...mislam deka bese od vaginalnata tesnost..jas prvo se zagrisziv deka se skinal kondomot ali go proverivme i ne tecese od nikage a i nemase znaci od kineje..ali jas sum malu zagrizena poso bev mnogu vlazna dolu...

pa pomisliv da vidam so mislite vie...


p.s. ne sum ni sigurna deka postov e bas za ova tema pa ako mislite deka ne e slobodno premestete go
Ништо страшно злато, веројатно дечко ти доволно те запалил па си се навлажнила малку повеќе.
Нема за што да се грижиш.:smir:
 
Член од
26 април 2008
Мислења
87
Поени од реакции
2
Druze, sto si bil vo vrska 5 godini, sigurno znaes kako taa dise.... taka da bi trebalo da mozes da ja citas ko bukvar :P... mojot stav e deka sam treba da i napravis analiza sto se slucuva, i zosto se slucuva....
Vo sekoj slucaj razgovorot resava problemi, taka da sedni razgovaraj iskreno vidi sto e rabotata... kazi i deka ti preci nejziniot odnos, i probaj da oladete, i vidi dali ke se vrati posle dve-tri nedeli.... ako ne se vrati , prifati deka propalo sve u voda :P
No prvo, ispitaj situacija i napravi analiza... od koga pocnala taka da se ponasa, pomisli sto se slucuvalo toj period.... a veruvaj odgovorot sam ke dojde ;)
Izgleda treba da pocnam da si teram po drug pat oti vi kazav deka mnogu pati sum probal da razgovaram ozbilno ama taa ne zboruvase nesto odredeno i samo menuvase tema
Izgleda treba da si svatam deka nisto ne biduva oti samo jas se nerviram za ovie raboti a taa ic ne se zanisuva
Veke probav nekolku pati da se sredat rabotite ama ubavina so sila ne biduva
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
Izgleda treba da pocnam da si teram po drug pat oti vi kazav deka mnogu pati sum probal da razgovaram ozbilno ama taa ne zboruvase nesto odredeno i samo menuvase tema
Izgleda treba da si svatam deka nisto ne biduva oti samo jas se nerviram za ovie raboti a taa ic ne se zanisuva
Veke probav nekolku pati da se sredat rabotite ama ubavina so sila ne biduva
Е па не бидува...ај сега терај понатаму и тоа е тоа.
 
Член од
17 јуни 2008
Мислења
2
Поени од реакции
0
IMAM DECKO ODIME VEKE TRI GODINI AMA SEGA NEKAKO MN CESTO POCNAVME DA SE KARAME A I PORANO CELO VREME BEV ME ZAEDNO I SEGA VEKE I DVAJCATA NEKAKO IZLADIVME NEZNAM OTI AMA NEKAKO NE E TOA SO BESHE NE IZLEGUVAME MN CESTO I ON MORA CELO VREME SO DRUGARITE DA BIDE NIGDE NE IZLEGUVA SAM SO MENE MU GO IMAM KAZANO TOA AMA ETE............

KE NE BIDE ILI NE SO MISLITE A IMAM RAZGOVARANO SO NEGO AMA NEZNAM NEKAKO NEMA PROMENI
 
Член од
26 април 2008
Мислења
87
Поени од реакции
2
IMAM DECKO ODIME VEKE TRI GODINI AMA SEGA NEKAKO MN CESTO POCNAVME DA SE KARAME A I PORANO CELO VREME BEV ME ZAEDNO I SEGA VEKE I DVAJCATA NEKAKO IZLADIVME NEZNAM OTI AMA NEKAKO NE E TOA SO BESHE NE IZLEGUVAME MN CESTO I ON MORA CELO VREME SO DRUGARITE DA BIDE NIGDE NE IZLEGUVA SAM SO MENE MU GO IMAM KAZANO TOA AMA ETE............
I jas go imav istiot problem ama od zenska strana i dosega imav samo nervozi ne znam za tebe ama kaj mene toa se slucuvase dolgo vreme i se pomalku sakase da se gledame i za se mi fakase kusur. A nikoj ne zasluzuva dakov tretman i navistina se cudni ovie raboti partnerot da ne saka da bidi nasamo so tebe. Jas nekolku pati probav da zboruvam ama sega bataliv. Izgleda so samoto toa sto se trudev premnogu taa uste poveke izladi gledaj i ti da ne ja napravis istata greska.
ako mislis deka vredi dsa se razgovara razgovaraj ama nemoj da se potcenuvas
Pak ce recam ti si znaes so e kako e
Pozdrav i so sreka:wink:
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
IMAM DECKO ODIME VEKE TRI GODINI AMA SEGA NEKAKO MN CESTO POCNAVME DA SE KARAME A I PORANO CELO VREME BEV ME ZAEDNO I SEGA VEKE I DVAJCATA NEKAKO IZLADIVME NEZNAM OTI AMA NEKAKO NE E TOA SO BESHE NE IZLEGUVAME MN CESTO I ON MORA CELO VREME SO DRUGARITE DA BIDE NIGDE NE IZLEGUVA SAM SO MENE MU GO IMAM KAZANO TOA AMA ETE............

KE NE BIDE ILI NE SO MISLITE A IMAM RAZGOVARANO SO NEGO AMA NEZNAM NEKAKO NEMA PROMENI
За неписмени ко тебе и тој ти е многу.
Ако сакаш совет, напиши како, што, зошто, години колку имаш.
Не сме баба Ванѓа да знаеме како ви е.
Од тоа што го прочитав, некоја мала си под 18.
Три години врска се многу за таа возраст.
 
Член од
12 ноември 2005
Мислења
396
Поени од реакции
8
IMAM DECKO ODIME VEKE TRI GODINI AMA SEGA NEKAKO MN CESTO POCNAVME DA SE KARAME A I PORANO CELO VREME BEV ME ZAEDNO I SEGA VEKE I DVAJCATA NEKAKO IZLADIVME NEZNAM OTI AMA NEKAKO NE E TOA SO BESHE NE IZLEGUVAME MN CESTO I ON MORA CELO VREME SO DRUGARITE DA BIDE NIGDE NE IZLEGUVA SAM SO MENE MU GO IMAM KAZANO TOA AMA ETE............

KE NE BIDE ILI NE SO MISLITE A IMAM RAZGOVARANO SO NEGO AMA NEZNAM NEKAKO NEMA PROMENI
Pa po moja procenka, ako dobro razbrav.... i ako sakas da se sredat problemite...
Odvrzi kutreto od lanec, neka po lae i posle samo ke si dojde ;)
 

edy

Член од
17 јуни 2008
Мислења
16
Поени од реакции
0
запознав девојка и уште од прв поглед се затрескав искачавме 2-3 месеца онака преку викенди друштво заедно и се фативме,од почеток беше некако ладна после се беше ок,стално ми вика тешко ги искажува чуствата,идеме месец и нешто ама проблемот е таа е од друг град и дур не почнеме со факс до 1 октомври ке се гледаме ретко 1 во 2 недели,е сега незнам што е подобро да опстане врската или да прекинеме,ја прашав какви се нејзините чувства ми рече дека за кратотко веме неможе да ме сака со цело срце ама дека ме сака ама не е заљубена но не вика дека нема тоа да се деси ама еве баш кога треба врската да се зацврсти ние се одалечивме,незнам што да правам јас би сакал да останеме али како да знам дека не си давам лажна надеж?
 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
запознав девојка и уште од прв поглед се затрескав искачавме 2-3 месеца онака преку викенди друштво заедно и се фативме,од почеток беше некако ладна после се беше ок,стално ми вика тешко ги искажува чуствата,идеме месец и нешто ама проблемот е таа е од друг град и дур не почнеме со факс до 1 октомври ке се гледаме ретко 1 во 2 недели,е сега незнам што е подобро да опстане врската или да прекинеме,ја прашав какви се нејзините чувства ми рече дека за кратотко веме неможе да ме сака со цело срце ама дека ме сака ама не е заљубена но не вика дека нема тоа да се деси ама еве баш кога треба врската да се зацврсти ние се одалечивме,незнам што да правам јас би сакал да останеме али како да знам дека не си давам лажна надеж?
Дај и неа шанса, не губиш ништо.. Ако се покажи дека е ладна во врска со тебе, твоите чувства и вашата врска, прекини..
Но, можи да испадни дека и` треба време за да се отвори и да засака некој вистински, а тој некој можи да си ти.
Мој совет, почекај, не избрзувај. Види како ќе се одвиваат работите.
 

Mädchen

Smile
Член од
31 мај 2006
Мислења
1.571
Поени од реакции
38
запознав девојка и уште од прв поглед се затрескав искачавме 2-3 месеца онака преку викенди друштво заедно и се фативме,од почеток беше некако ладна после се беше ок,стално ми вика тешко ги искажува чуствата,идеме месец и нешто ама проблемот е таа е од друг град и дур не почнеме со факс до 1 октомври ке се гледаме ретко 1 во 2 недели,е сега незнам што е подобро да опстане врската или да прекинеме,ја прашав какви се нејзините чувства ми рече дека за кратотко веме неможе да ме сака со цело срце ама дека ме сака ама не е заљубена но не вика дека нема тоа да се деси ама еве баш кога треба врската да се зацврсти ние се одалечивме,незнам што да правам јас би сакал да останеме али како да знам дека не си давам лажна надеж?
И јас мислам исто ко Тамарче.Дај му шанса на чупето па ќе видиш поната што ќе биде.За еден месец тешко е да се засака некој вистински.
 
Член од
9 април 2007
Мислења
1.277
Поени од реакции
977
запознав девојка и уште од прв поглед се затрескав искачавме 2-3 месеца онака преку викенди друштво заедно и се фативме,од почеток беше некако ладна после се беше ок,стално ми вика тешко ги искажува чуствата,идеме месец и нешто ама проблемот е таа е од друг град и дур не почнеме со факс до 1 октомври ке се гледаме ретко 1 во 2 недели,е сега незнам што е подобро да опстане врската или да прекинеме,ја прашав какви се нејзините чувства ми рече дека за кратотко веме неможе да ме сака со цело срце ама дека ме сака ама не е заљубена но не вика дека нема тоа да се деси ама еве баш кога треба врската да се зацврсти ние се одалечивме,незнам што да правам јас би сакал да останеме али како да знам дека не си давам лажна надеж?
е зафркната ситуација баш кога треба вистински да се види накаде иде работата се разделувате,незнам издржи го периодот,дај и простор понекогаш и женските незнаат што сакаат,ако се изгубат чувствата значи не вредело ни тоа да се продолжи,иако сепак мислам бар уште некој месец да сте биле заедно ќе си знаел на што си вака:toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom