Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

F

Foxy`BuTTerFLY

Гостин
Добро бе ајде сите што се фалат дека бркале маслинка/коцка лед во чаша.Нели приметивте после дека бакнежот нема благе везе со тоа што сте бркале..гррр
Агора ти треба само вежбање и пракса, ама на девојак не на чашка.Инаку не му ја мисли за тоа што ти го кажала никој не се родил научен.
 

ФлоуБТ

Потпис: Clever Bastard
Член од
17 февруари 2008
Мислења
1.582
Поени од реакции
66
Добро бе ајде сите што се фалат дека бркале маслинка/коцка лед во чаша.Нели приметивте после дека бакнежот нема благе везе со тоа што сте бркале..гррр
Агора ти треба само вежбање и пракса, ама на девојак не на чашка.Инаку не му ја мисли за тоа што ти го кажала никој не се родил научен.
Прво болдирано: тотално си во право :smir:

Второ болдирано: тој колку и да пробва да не мисли на тоа, пак по малце, ама по малце :baeh: ќе му лета таму паметот и тоа ќе го прај несигурен

Пракса, пракса и само пракса
 
Член од
20 октомври 2007
Мислења
268
Поени од реакции
5
Да, а претпоставката за тоа што може да биде тоа што не го знам???
...а зошто да не биде со некоја што ја знае...?

А зошто шансите дека нема да заебам се зголемуваат од 2 о околу 50%..?


А зошо ти толку се замараш со тоа?
се имаш лапано некад?
не?
ми ту..:) т.е. ама ај не се важи тоа.. да речеме се неам..:)
и сеа... значи прво треба релах
и после се само ќе си тече .. ќе видиш.. не биди напнат.. и не мисли на тоа..
пошо ако е со таа шо ја сакаш... нема шанси да не се лапаш убаво.. слушај ме..
асл бтв? :)

и да... ке заборавев..не мора да знае дека ти е прв пат... туууу големо чудо... може нема ни да забележи.. ;)
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
А зошо ти толку се замараш со тоа?
се имаш лапано некад?
не?
ми ту..:) т.е. ама ај не се важи тоа.. да речеме се неам..:)
и сеа... значи прво треба релах
и после се само ќе си тече .. ќе видиш.. не биди напнат.. и не мисли на тоа..
пошо ако е со таа шо ја сакаш... нема шанси да не се лапаш убаво.. слушај ме..
асл бтв? :)

и да... ке заборавев..не мора да знае дека ти е прв пат... туууу големо чудо... може нема ни да забележи.. ;)
не ја сакав... уствари не дека не ја сакав... али ко ќе ти е прв пат... ќе ја сакаш и да не ја сакаш од еуфоријата:pos::pos::pos:
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
па видете вака... теоретски тој би можел да знае како да се лапа ама сепак би можело да не би можел тоа да го покаже при практичното изведување на експериментот, во случајов мување со женска која претходно Ви рекла дека појма немате од лапање...
Што пак од друга страна и не би морало да значи... бидејќи теоријата има многу допирни точки со праксата па можеби ќе може тоа што ќе го научи или пак веќе го знае од теоријата и практично да го вклопи во експериментот.
сепак целиов пост може и да нема врска во случај на различни психофизички состојби и различни промени на временските неприлики за што подетално ќе ви каже вашиот временски пријател ведрана.:pos::pos::pos::nesum:
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.639
Поени од реакции
3.261
И јас се заљубив во моја другарка ама сеа од тој пусти срам у пичку матер не знам како да му кажам и ми е страв да не ме одбие па после да го изгубам и пријателството шо го имам со неа:uvo:.....совет некој??
 

TheBestTipster

Избраниот
Член од
8 март 2008
Мислења
2.387
Поени од реакции
97
Shawty напиша:
И јас се заљубив во моја другарка ама сеа од тој пусти срам у пичку матер не знам како да му кажам и ми е страв да не ме одбие па после да го изгубам и пријателството шо го имам со неа:uvo:.....совет некој??
Маџик .. читај го Агора ..и он има сличен проблем ..

Инаку ако ти е добра другарка , за некое време ќе и помине ако и спомнеш ..
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.639
Поени од реакции
3.261
Абе работата не е да заборави брзо....хехе.....работата е да не ме одбие....ако е тоа можно:toe:
 
F

Foxy`BuTTerFLY

Гостин
Абе работата не е да заборави брзо....хехе.....работата е да не ме одбие....ако е тоа можно:toe:
епа сеа или сака или нејќе, неможеш да ја натераш или да и фрлиш магија да те сака.Прашај си, дознај си.Не е ни прва ни последна..ехееее уште колку ќе дојдат после неа:helou:
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.639
Поени од реакции
3.261
хехе знам дека не можам да ја натерам да ме сака ама се имам така некое чувство дека ме сака....не знам зошто...можда заради начинот на кој ме гледа...ми се смешка и ред други работи....хмм....мое е да си пробам...крај на година е јбг....лето иди:smir:
 

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
Нели има у твојот град некои кои се " видовити "? Посети еден од нив, и ако ти каже оти те сака, само напред, ако ти каже оти не ви е судено, останете пријатели ;P

Или уште подобро, фрлајте паричка со некој другар =))
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.639
Поени од реакции
3.261
Нели има у твојот град некои кои се " видовити "? Посети еден од нив, и ако ти каже оти те сака, само напред, ако ти каже оти не ви е судено, останете пријатели ;P

Или уште подобро, фрлајте паричка со некој другар =))
хмм....добар предлог:pos::pos:....ама сепак не знам неам некако храброст за да и кажам......упм....многу се нервирам
 

ФлоуБТ

Потпис: Clever Bastard
Член од
17 февруари 2008
Мислења
1.582
Поени од реакции
66
хехе знам дека не можам да ја натерам да ме сака ама се имам така некое чувство дека ме сака....не знам зошто...можда заради начинот на кој ме гледа...ми се смешка и ред други работи....хмм....мое е да си пробам...крај на година е јбг....лето иди:smir:
И јас сум во иста ситуација, скрос иста. Ама ќе си ќутам засега, пошо чупето си има врска, нејќам да бидам причина за да таа врска се распадни.

Ама ти ништо не губиш ако се искажиш пред неа, така да GO FOR IT :smir:
 

Lavanda

Модератор
Член од
18 април 2008
Мислења
676
Поени од реакции
66
И јас сум во иста ситуација, скрос иста. Ама ќе си ќутам засега, пошо чупето си има врска, нејќам да бидам причина за да таа врска се распадни.

Ама ти ништо не губиш ако се искажиш пред неа, така да GO FOR IT :smir:
Шо убави ви се постовиве:pipi:ме враќаат назад и јас кога бев тенџерка како вас, средношколец, шо убаво беше симпатии, па први бакнежи, па во стомакот како пеперутики да те скокоткаат.....ммммм многу убави моменти се разнебидив:vozbud:
 

TheBestTipster

Избраниот
Член од
8 март 2008
Мислења
2.387
Поени од реакции
97
Шо убави ви се постовиве:pipi:ме враќаат назад и јас кога бев тенџерка како вас, средношколец, шо убаво беше симпатии, па први бакнежи, па во стомакот како пеперутики да те скокоткаат.....ммммм многу убави моменти се разнебидив:vozbud:

Леле и мене ме разнежи :vozbud: :pos:

Шо ми праете вака ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom