Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

DarkWalker

Think globaly , Act Localy!!!
Член од
4 февруари 2006
Мислења
1.209
Поени од реакции
70
Ve molam pomagajte oti poke vaka ne mozi. So devojceto odevme devet meseci i se skaravme radi gluposti. Jas seuste ja sakam i sum siguren deka i taa mene me saka samo posledno koga zboruvavme mi rece deka trebalo podobro da razmisli vo vrska so nas poradi toa sto imala periodi koga se i smetalo i slicni raboti i nekela povtorno da me povredi. Ve molam pomagajte :nesum:
Брат потруди се да ја смирите ситуацијата , оти верувај од искуство ти кажувам , од ко ке изгубиш некој , тогаш свакаш дека го сакаш ... бори се за неа ако ја сакаш
 
F

Foxy`BuTTerFLY

Гостин
za ova moram da pobaram sovet bidejki sum vo nedoumica i ne znam kako da i pomognam.drugarka mi ide veke nekoe vreme so rom musliman a ona e hristijanka ubavo im e zaedno no tuka sto ja plasi e toa sto e dr vera i deka nejzinite nema dai dozvolat da ide so nego.sovet da i pomognam nekako vo odlukata?
Како прво сака ли другарка ти да и помогнеш? дали е она во недоумица? ако не немој ти да и се мешаш и да и кажуваш дека треба нешто да направи.
Е сега доколку побарала помош од тебе..Сите сме луѓе: христијани, муслимани, црни бели шарени.Да насекаде во светов ја има таа поделеност и ваквите романси или ајде нека бидат врски многу често пропаѓаат баш поради тоа мама тато не ми даваат.Незнам колку години има другарка ти и незнам колку им е сериозна врската.Ако имаат по 16 години не верувам дека таа врска ќе стане толку сериозна да мораат родителите да бидат до толку упатени во тоа.
Јас имам сличен ваков “проблем“ (не се работи за верата) но моите неја одобруваат мојата врска.Мојата врска сеуше постои,веќе повеќе од година, и научив да живеам со тоа.а решение со нејзините нема.Не верувам дека многу родители би го прифатиле ова доколку однапред се против.Се ќе покаже времето.На крај краеве нема дома за радијатор да ја врзат за да не се гледаат.Но треба да се запраша дали сите тие маки вредат да се вложат во врската, зашто еднаш кога ќе го одбере тој пат тешко е после назад.:helou:
 
Член од
3 мај 2008
Мислења
6
Поени од реакции
0
pa brat se trudam se izleguvame zaedno i se druzime i site tie raboti samo neznam nekako kako da mi e strav da i se priblizam poveke. Neznam mozebi treba uste malce da se podruzime za da go izbegnam toa cuvstvo na strav.
 
Член од
4 мај 2008
Мислења
21
Поени од реакции
0
Ve molam pomagajte oti poke vaka ne mozi. So devojceto odevme devet meseci i se skaravme radi gluposti. Jas seuste ja sakam i sum siguren deka i taa mene me saka samo posledno koga zboruvavme mi rece deka trebalo podobro da razmisli vo vrska so nas poradi toa sto imala periodi koga se i smetalo i slicni raboti i nekela povtorno da me povredi. Ve molam pomagajte :nesum:
brat curive ti se diva liga slusaj me ti sega ona cim taka ti sere ima 2 opcii ednata e deka tiit ja boli za tebe i deka si igra majtap so tebe dolgo vreme a vtorata e deka use te saka i saka da te nakurci malce za da svatis kako bi ti bilo koga bi ja izgubil ..... taka da da se nadevame deka e vtoroto i ne se sekiraj mn ke bide se ko so treba ali nemoj mn da i ugoduvas poso ke se digne curata i togas e vise loso poso ke misli deka moze da te kontrolira i deka nemas srce da i raskines i togas go jades stapot :S

p.s. i koj te izlazal da ides 9 meseci :S ? ( ne vazi dokolku si nad 18-19 god )
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
za ova moram da pobaram sovet bidejki sum vo nedoumica i ne znam kako da i pomognam.drugarka mi ide veke nekoe vreme so rom musliman a ona e hristijanka ubavo im e zaedno no tuka sto ja plasi e toa sto e dr vera i deka nejzinite nema dai dozvolat da ide so nego.sovet da i pomognam nekako vo odlukata?
Малку ќе продаам памет сега...

За секоја битка војсководачот мора да спреми тактика. Мора да го познава противникот. Па така, и другарка ти би било добро да ги познава своите родители и нивниот начин на размислување. Едно прашање би било доволно за да дознае, на пример: “Мамо, што мислиш за хомосексуалците?“ Ако одговор е во стилот на “Ау бегај тоа е болест, тие треба сите да се убијат“ тогаш ќе претпоставиме дека нејзините родители се конзервативни, и работата ќе биде потешка. Ако одговорот е нешто како “Абе нивна работа“ или “Хаха, повеќе мажи за нас“ тогаш најверојатно нејзните родители се по либерално настроени и тогаш нема да има проблем.

Ако разберете дека се од вториот вид, тогаш едноставно нека го соопшти тоа коа ќе мисли дека е најопуштен момент, ако се од првиот вид, тогаш јас мислам дека ќе биде најпаметно да молчи, да си ја тера врската и да види до каде ќе избутка. Јас претпоставувам дека нема да има брак или нешто слично заради вашите години па тогаш и нема да има потреба да кажува дома, ако веќе дојде толку сериозно, тогаш ќе му ја мислите во зависност од ситуацијата.

Трета варијанта, ако еден од родителите е слободоумен тогаш ќе мора да кокетира со него, односно да се довери само на едниот родител и да го замоли да молчи. Ако е тоа таткото, лесно е... конзервативната мајка секогаш ќе падне под влијание на либералниот татко, ако е обратно... тешко неа, најпаметно ќе биде мајката да молчи и да ја вади пред тато кога ќе има потреба.

Сите прашања упатете ги на жиро сметка 23487623-2342-2344-23 со назнака “За неурамнотежениот Џиџи“. Приложете денари по избор. :)
 

СтрумичанецО

infinite harmonies...
Член од
21 март 2006
Мислења
506
Поени од реакции
46
ок не е и некој ептен голем проблем, ама пошто има многу генијалци овде решив да пишам :tv:
значи ги добивме сликите од матурска и вчера и дадов на девојката како што иде редот ;] ама ми ја врати и побара да и напишам нешто, а јас онака инспирација баш за пишување нешто на 5 цм простор не добив , па ако може некој добар или интересен/хумористичен текст,краток, нека остави овде
тенкс:salut:
 

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
Сонцето заоѓа
жабите крекаат
штрковите ги бркаат
а ти си у бара,толку грозна
шо и штрковите почнуат да крекаат ко жаби
коа ќе те видат....
Чек,чек...воа беше за друго...
Значи:
...Утсвари,мора ли бе да и пишуеш стихотворба?Напиши и на пример,нешо едноставно,еее сеа ми текна:
Ми требаш повеќе од нула степени на снегулка.Ако тебе те нема,се наоколу ќе стане еден голем шпорет.
Добро е воа?
п.с ептен оти си од Струмица ти кажуам,иначе...:pos2:
 
Член од
20 јануари 2008
Мислења
7
Поени од реакции
0
Вака ми треба совет како треба да се однесува дечко спрема девојката откога ќе му се предаде?
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
647
Поени од реакции
28
Вака ми треба совет како треба да се однесува дечко спрема девојката откога ќе му се предаде?
Онака како што требало да се однесува и пред да му даде. Значи со заљубеност, нежност, меѓусебно поштување.
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.502
Поени од реакции
2.631
Вака ми треба совет како треба да се однесува дечко спрема девојката откога ќе му се предаде?
Чекај сега дали сум во право ти си девојката и си имала секс со дечко ти за прв пат и сега сакаш да знаеш што да очекуваш како би можел да се однесува дечко ти со тебе?
 
F

Foxy`BuTTerFLY

Гостин
не гледам некое посебно однесување после првиот секс.Може да ви се смени односот меѓу вас двајца, да станете поблиски како физички така и психички.А односот не треба да се смени.Баљда не очекуваш дека треба да се треска од земја што си му дала и да ти симиња ѕвезди и да иде се по твое.Не му го вади тоа низ нос.
чекај чекај.ти беше девојчето чиј дечко се осмели да отиде кај баба му и дедо му со неговите без да те викне тебе?
 
Член од
20 јануари 2008
Мислења
7
Поени од реакции
0
Да сум имала за прв пат секс со него значи му се предадов.Додека не му се предадов се беше ок,ама според мене сега понекогаш се однесува исто како пред да ме скине понекогаш полошо понекогаш подобро ама повеќето е исто.
 
F

Foxy`BuTTerFLY

Гостин
Да сум имала за прв пат секс со него значи му се предадов.Додека не му се предадов се беше ок,ама според мене сега понекогаш се однесува исто како пред да ме скине понекогаш полошо понекогаш подобро ама повеќето е исто.
Јас стварно не сваќам каде лежи проблемот? што не ти чини?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom