Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
mene mi treba pomos kako da gi otrgnam mislite ot osobata so koja bev vo vrska 4god i kako da ne mislam na nea i na seksot so nea a tolku mnogu mi bese ubavo a siguren sum i nea isto taka raskinavme na miren nacin a ne znam zosto(koga bevme zaedno ni bese nogu ubavo a koga ke si odevme doma pocnuvavme da se raspravame za gluposti , koga pak ke se videvme kako nisto da ne bilo ) ve molam za pomos
Прво, кликни сликичката на мојот потпис и прочитај.

Второ... Ако ти и девојката сте биле во врска цели 4 години и сте раскинале, тоа не е затоа што сте се карале на пат на кај дома. Можеш да се лажеш себе и нас колку сакаш, но девојката повеќе не те сака.

Нема да мислиш на неа, така што ќе најдеш нова девојка, многу логично нели? Сексот со новата девојка може да биде полош, може да биде и подобар, сеќавањата за старата може да исчезнат, можеби и не. Тоа е ризикот на животот, it happens to everyone... it`s not a big deal.

Сите ние сме убедени по последниот партнер за нас е крајот на светот. Штета што ретко кој од нас успева да се убеди дека е тоа нов почеток. На светот има 3 милијарди убави партнери спремни да бидат со тебе ако им го понудиш тоа што го сакаат. Моментот кога ќе го сфатиш тоа, ќе ти биде многу полесно на љубовен и сексуален план.
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Ало, имате намера да прекинете?:)
Ми се смачи да бришам.
Лоши едни, само да ме мачеле.

Ајде назад на темата!
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Не се однесуваше тоа на тебе:)
Неколку членови избегаа од темава, па ги опоменував.
 
Член од
16 април 2008
Мислења
60
Поени од реакции
1
ok sepak falavi mnogu ne vredi da se trudam da bidam so nekoja koja ne me zasluzuva neli

a i ne sum nekoj grd da ne mozam da najdam devojka
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.844
Поени од реакции
11.056
ok sepak falavi mnogu ne vredi da se trudam da bidam so nekoja koja ne me zasluzuva neli

a i ne sum nekoj grd da ne mozam da najdam devojka
Pa fala bogu, edno od popametnite nesta kazani na temava. Inace jebiga brat onaa starata sekogash ispagja tocna: Vremeto lechi sve.
 
Член од
16 април 2008
Мислења
60
Поени од реакции
1
tesko ke bidi ama nema da bidi popametna od mene
 
Член од
15 февруари 2008
Мислења
5
Поени од реакции
0
Zdravo do site. Premnogu mi se sviga forumov i diskusijata kade mozeme eden na drug da si pomogneme so toa sto ke razmenime mislenja za nasite ljubovni zivoti i bolkite i radostite niz koi minuvame. Sakam da ve prasam za sovet. Neodamna raskinav so zesnkata koja ja sakav premnogu i i se posvetiv celosno i od ednas se se prekina, raspadna kako kula od karti a prethodno se tecese kako sto treba. Davanje i primanje na ljubov postojano vo sekoj moment od denot, vzaemna podrska i razbiranje i vo eden moment toa go snema i kako da saka da izbega od nesto ili da izbega od realnosta pa jas se najdov na toj pat. Vo prethodniot period navistina bese pod golem pritisok i od cimerkite koi na sekoj nacin sakaa da i nastetat zatoa sto ja gledaa srekna i ispolneta a isto taka i maltretiranje od prethodniot decko koj napravi gluposti i tepacka so nejzin drugar vo koja taa vide premnogu zlo i neznam sto uste da kazam. Vi blagodaram za pomosta na sekoj
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Што може да ти кажеме ние?
Си разговарал со нејзе? Кои се причините што сте прекинале? Сигурно нешто не штимало.
 
D

devojcence

Гостин
razgovaraj i kazii deka najubavo e iskreno da kaze sto e vistinskata pricina i neka ne bega ko malo dete cim ste imale ubava vrska ne zasluzuva nekoj aj cao na ulica da se kaze i sekoj po svoe da si prodolzi,nego treba da se razgovara i da se resi ako se moze. napravi iskren muabet .i ke vidis sto ke ti rece a toa deka imala problemi vo zivotot nema vrska so tebe. ne se tesi so toa .poso ako se saka se se moze .ne ja brani i ne si naogjaj izgovori. napravi muabet i vidi sto ke rece i kako ke se ponasa.i toa
 
Член од
15 февруари 2008
Мислења
5
Поени од реакции
0
pa znam deka tie problemi nemoze da bidat pricinata za raskinuvanjeto samo nemozam da si objasnam samiot na sebe kako moze denes se ubavo a utre ednstavno veke ne te sakam samo se prasuvam dali taka ednsotavno se pravat tie raboti, Fala vi za pomosta
 
B

black angel

Гостин
za ova moram da pobaram sovet bidejki sum vo nedoumica i ne znam kako da i pomognam.drugarka mi ide veke nekoe vreme so rom musliman a ona e hristijanka ubavo im e zaedno no tuka sto ja plasi e toa sto e dr vera i deka nejzinite nema dai dozvolat da ide so nego.sovet da i pomognam nekako vo odlukata?
 
D

devojcence

Гостин
epa toa e takov e zivotot nekad ti ke raskines nekad ke ti raskinat i toa e .nemoj da se nerviras i zamaras za toa.i ne baraj pricini poso vise ne ti se ni bitni .moze 500da gi ima.moze i da gi nema.ako mislis deka treba da razgovaras razgovaraj ako mislis deka ke nema ishod ne razgovaraj i toa e .zivot tece dalje baraj si drugo devojce.i da znaes deka se se vrakja . a ti ke si najdes podobra od prethodno :P ova malce tesenje :PPsala:P
 
Член од
15 февруари 2008
Мислења
5
Поени од реакции
0
fala na podrskata i sovetite sekako zivotot mora da prodolzi ponatamu a i ima bezbroj drugi raboti vo zivotot koi moze da ti nanesat pogolemi teskotii i bolka no se mora da se pomine vo zivotot pa i ova zatoa sto se e skolo a koj ne go e pominal ke mu bide potesko za ponatamu zatoa sto sto porano toa poubavo. Jas sekogas velam deka zivotot e trkalo vo eden moment si gore vo drug dolu no sekogas ke se vrati situacijata niz koja si pominal so cel zivotot da vidi kako ke postapis vo istata situacija dali si ja naucil lekcijata. Pozdrav do site

za ova moram da pobaram sovet bidejki sum vo nedoumica i ne znam kako da i pomognam.drugarka mi ide veke nekoe vreme so rom musliman a ona e hristijanka ubavo im e zaedno no tuka sto ja plasi e toa sto e dr vera i deka nejzinite nema dai dozvolat da ide so nego.sovet da i pomognam nekako vo odlukata?
Pa neznam kako da ti dadam sovet vo vrska so drugarkata no pred se stavi se ti vo taa situacija i vidi kako ke iznajdes izlez. Zatoa sto znaeme deka ljubovta e cudna rabota ako taka moze da se kaze pa dokolku i e ubavo i e srekna i ispolneta so nego sto ima vrska so koj e, no sepak treba da se sogledaaat site posledicite od taa ljubov zatoa sto poradi toa sto se od razlicni nacionalsnoti moze da ima problemi od strana na nivnite familii a toa da se odrazi na nivnata vrska i da bidat zrtvi na tie precki i da patat cel zivot. Mozebi ne e nekoj sovet ama taka mislam
 
Член од
4 мај 2008
Мислења
3
Поени од реакции
0
pls help

Ve molam pomagajte oti poke vaka ne mozi. So devojceto odevme devet meseci i se skaravme radi gluposti. Jas seuste ja sakam i sum siguren deka i taa mene me saka samo posledno koga zboruvavme mi rece deka trebalo podobro da razmisli vo vrska so nas poradi toa sto imala periodi koga se i smetalo i slicni raboti i nekela povtorno da me povredi. Ve molam pomagajte :nesum:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom