Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

ФлоуБТ

Потпис: Clever Bastard
Член од
17 февруари 2008
Мислења
1.582
Поени од реакции
66
Е друже јас би ти препорачал да ја прашаш уште утре што се случува меќу вас. Напрајте си муабет. Деовојкиве се многу комплицирани суштества.Способни се да ти го претворат денот во вистински рај а ноќта во жив пекол.Јас го јадев стапот така потиснувајќи си ги чувствата у себе додека она решаваше сопствени проблеми,несакав да ја оптеретувам и со мои. Ама испадна погрешно. И сега ќе пишувам постови на вакви теми. Најдобронамерно,Напрај си муабет со неа и види на што си. Очи во Очи!!! Никако другше. Ајде поздрав и Good Luck.
Ќе треба прво да соберам храброст за да зборнам со неа очи в очи, зошто ако испадни дека грешам, ќе се напрај големата
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Аха аха , така. Многу често вие девојките знаете да наведете машко на погрешно мислење.
Не друже, правилно е мислењето - погрешен е пристапот наш после тоа :)
 

jass

Aut viam inveniam aut faciam!
Член од
25 август 2007
Мислења
328
Поени од реакции
4
Не друже, правилно е мислењето - погрешен е пристапот наш после тоа :)
E bravo za muabetov tocno pogreen e pristapot devojka ako saka da ti dade nesto na znaenje nema da se dvoumi i da ti prakja mesani signali ama problemot e potoa.....
Zatoa treba da se sobere hrabrost i Flowbt poloso od ova ne moze da bide odi zboruvaj so nea prasaj ja reci i mozebi sum greska ama eve da si prasam i gotovo ako si greska kazi i fala prijatno i kraj na prikaznata!
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
Не друже, правилно е мислењето - погрешен е пристапот наш после тоа :)
Па кога незнаеш што да мислиш нормално е и да згрешиш. А како е правилно уствари??? Правилен е само начинот на кој тие си замислиле дека треба да постатпиме ,се друго е погрешно.
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
E bravo za muabetov tocno pogreen e pristapot devojka ako saka da ti dade nesto na znaenje nema da se dvoumi i da ti prakja mesani signali ama problemot e potoa.....
Zatoa treba da se sobere hrabrost i Flowbt poloso od ova ne moze da bide odi zboruvaj so nea prasaj ja reci i mozebi sum greska ama eve da si prasam i gotovo ako si greska kazi i fala prijatno i kraj na prikaznata!
:pos: Тисс, девојките ни сами не знаат какви знаци испраќаат. Речиси никогаш нема да знаеш што девојка сака да ти каже преку “ишарети“. Варијанти има колку и шаховски потези. А коментарот на Серпико верувам дека беше ироничен, а ако не беше, тогаш сфати го како таков. :helou:
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Аха аха , така. Многу често вие девојките знаете да наведете машко на погрешно мислење.
Не друже, правилно е мислењето - погрешен е пристапот наш после тоа :)
E bravo za muabetov tocno pogreen e pristapot devojka ako saka da ti dade nesto na znaenje nema da se dvoumi i da ti prakja mesani signali ama problemot e potoa.....
:pos: Тисс, девојките ни сами не знаат какви знаци испраќаат. Речиси никогаш нема да знаеш што девојка сака да ти каже преку “ишарети“. Варијанти има колку и шаховски потези. А коментарот на Серпико верувам дека беше ироничен, а ако не беше, тогаш сфати го како таков. :helou:
Никој не се обидува да наведе некого на погрешно мислење. Постои само погрешно сфаќање на ситуацијата и погрешен пристап. Девојката воопшто и да не мисли на нешто конкретно, вие ќе си замислите дека нешто сака да ви каже без да каже.
И после ќе ми речете дека жените комплицираат. Пффф
 
С

Сатори

Гостин
~*~

Аха аха , така. Многу често вие девојките знаете да наведете машко на погрешно мислење.
Ако некоја девојка ти е добра пријателка, ја познаваш и го знаеш карактерот, нема баш да ти се промашат новини во нејзиното однесување кон тебе.Посебно ако знаеш како реагира во одредени ситуации.
Крајно, жените многу добро знаат да го посочат тоа што го сакаат!:smiz:
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Ако некоја девојка ти е добра пријателка, ја познаваш и го знаеш карактерот, нема баш да ти се промашат новини во нејзиното однесување кон тебе.Посебно ако знаеш како реагира во одредени ситуации.
Крајно, жените многу добро знаат да го посочат тоа што го сакаат!:smiz:
А ако не ја знаеш добро?
Крајно, жените не знаат да го посочат тоа што сакаат од две причини. Прво затоа што не знаат што сакаат второ, вистинскиот начин е со зборови, а не со мрдање во одреден правец на префрлената нога преку нога...

Fortune напиша:
Никој не се обидува да наведе некого на погрешно мислење. Постои само погрешно сфаќање на ситуацијата и погрешен пристап. Девојката воопшто и да не мисли на нешто конкретно, вие ќе си замислите дека нешто сака да ви каже без да каже.
И после ќе ми речете дека жените комплицираат. Пффф
Прво, читај над твојот цитат, второ, нашата имагинација е лесно читлива, и вие знаете секогаш мажите на што мислат. Ако не знаете, еве ви кажано без заобиколување: СЕКС.

Што вие мислите е енигма рамна на големината на универзумот и неговите граници, и ако нешто мислите конкретно не сте способни да го кажете тоа директно, па сосема нормално доаѓа кога мажите вадат илјада и една варијанта од вашите “патокази“.
 

jass

Aut viam inveniam aut faciam!
Член од
25 август 2007
Мислења
328
Поени од реакции
4
А ако не ја знаеш добро?
Крајно, жените не знаат да го посочат тоа што сакаат од две причини. Прво затоа што не знаат што сакаат второ, вистинскиот начин е со зборови, а не со мрдање во одреден правец на префрлената нога преку нога...


Прво, читај над твојот цитат, второ, нашата имагинација е лесно читлива, и вие знаете секогаш мажите на што мислат. Ако не знаете, еве ви кажано без заобиколување: СЕКС.

Што вие мислите е енигма рамна на големината на универзумот и неговите граници, и ако нешто мислите конкретно не сте способни да го кажете тоа директно, па сосема нормално доаѓа кога мажите вадат илјада и една варијанта од вашите “патокази“.
Pa ne mislev deka site mazi se tolku povrsni a iskreno bi padnal li na zena koj ti doagja vo kafic i ti vika srce ajde da imame seks? Ne ke ja otpises i ke kazes lele koe kurviste e ova, a ne mozes zena da ne ja procitas ako se potrudis ne mozes nekoi raboti direktno da gi kazes za se treba vreme, mesto i malku predigra :)
By the way zabegavme na temava!:smir:
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Pa ne mislev deka site mazi se tolku povrsni a iskreno bi padnal li na zena koj ti doagja vo kafic i ti vika srce ajde da imame seks? Ne ke ja otpises i ke kazes lele koe kurviste e ova, a ne mozes zena da ne ja procitas ako se potrudis ne mozes nekoi raboti direktno da gi kazes za se treba vreme, mesto i malku predigra :)
By the way zabegavme na temava!:smir:
Тачно, отидовме ептен офтопик, еве уште ова и готово.

Девојка која ќе рече срце ајде да имаме секс нема да ја отпишам во никој случај, и нема да ја сметам за курвиште. Така мислат (дека постапката на мажите ќе биде таква) оние девојки кои никогаш не превзеле први чекор во својот живот и им е страв од таква реакција кај момците.
Предиграта од друга страна може да постои и да биде тројно повозбудлива токму со нагласувањето јасно со зборови дека ќе има секс. За предигра не треба играње топло ладно, треба две возбудени личности кои ќе најдат начин како да бидат задоволни едни од други.

Искрено ти го напишав ова, а и искрено мислам дека типот на размислување (твој) е шаблонски и веќе виден и неинтересен за мажите. Ново време, нови системи и правила. Девојка која мене “ме игра“ нема да ме има... simple as that. (не дека јас се преценувам себе, туку се земам како пример, а како мене сосема нормално е да размислува и момчето кое ти се допаѓа).

Веќе не реплицирам на темата, сите офтопик муабети ги праќам на пп. :helou:
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
Ако некоја девојка ти е добра пријателка, ја познаваш и го знаеш карактерот, нема баш да ти се промашат новини во нејзиното однесување кон тебе.Посебно ако знаеш како реагира во одредени ситуации.
Крајно, жените многу добро знаат да го посочат тоа што го сакаат!:smiz:
Знаат да го посочат.Нема сомнеж у тоа. Али само кога се работи за некои чизмички,маички, чантички или нешо такво.
И значи ,муабетов, идам на кафе со другарка и забележувам дека се однесува другшее...И затоа што „неможе“ да каже што е работата јас треба после тоа да мислам шо се дешава.Дали е нешто до мене,дали сака да ми каже нешто или пак ссе изнервирала од нешто па има промени у однесување.Па не играме пантомима! Зашо ви се устите??
(добро сеа, за повеќе работи али се разбираме)
 
С

Сатори

Гостин
~*~

Знаат да го посочат.Нема сомнеж у тоа. Али само кога се работи за некои чизмички,маички, чантички или нешо такво.
И значи ,муабетов, идам на кафе со другарка и забележувам дека се однесува другшее...И затоа што „неможе“ да каже што е работата јас треба после тоа да мислам шо се дешава.Дали е нешто до мене,дали сака да ми каже нешто или пак ссе изнервирала од нешто па има промени у однесување.Па не играме пантомима! Зашо ви се устите??
(добро сеа, за повеќе работи али се разбираме)
Не знам за другите, ама кога јас сакам нешто, јасно и гласно си кажувам.
Не за друго, не покажувам емоции, па морам со уста да објаснам.
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
А ако не ја знаеш добро?
Крајно, жените не знаат да го посочат тоа што сакаат од две причини. Прво затоа што не знаат што сакаат второ, вистинскиот начин е со зборови, а не со мрдање во одреден правец на префрлената нога преку нога...
Не знам со какви жени си имал работа, но не би рекла дека не знаат што сакаат:) Има жени што многу добро знаат. Се сложувам дека еден од вистинските начини е со зборови. Ама дај да не претеруваме, човек треба да ве дешифрира и да донесе заклучок кога треба да ви каже со зборови, а кога со постапки.
Значи - и мажите и жените секогаш треба да донесат објективна проценка и според нејзе да дејствуваат (било со зборови било со постапки).
Викторгг напиша:
Прво, читај над твојот цитат, второ, нашата имагинација е лесно читлива, и вие знаете секогаш мажите на што мислат. Ако не знаете, еве ви кажано без заобиколување: СЕКС.

Што вие мислите е енигма рамна на големината на универзумот и неговите граници, и ако нешто мислите конкретно не сте способни да го кажете тоа директно, па сосема нормално доаѓа кога мажите вадат илјада и една варијанта од вашите “патокази“.
Прво, ти благодарам што ми посочи што треба да правам. Арно шо ми рече, како не се сетив јас порано на тоа? Fortune, нечитачка една!:smile2:
Второ, знаеме на што мислите. Па кој не мисли на тоа?

А околу енигмите и универзумите заедно со нивните граници, тоа самите го правите изигрувајќи некакви жртви од неуспесите кои сами сте си ги предизвикале не мислејќи на вистинската проценка на ситуацијата. Никој не може да ме убеди дека однесувањето, реакциите на една личност не може да ти кажат што сака, што очекува. Ама вие сте окупирани со „вашите мисли“ околу сексот, си го блокирате мозокот и како после сакате да добиете јасна претстава што сака девојката во моментот? Истото важи и за девојките. (не мислам тука на читање мисли во буквална смисла на зборот, туку еден вид точна претпоставка која со малку внимание може да биде таква)

Аман со тие муабети дека жените не знаеле што сакаат и биле комплицирани. Стварно аман :whatever1:

Се извинувам за оф-топикот, се повлекувам.
 

PowerBoY14

Јас Сум Тој и Тој Роден Тогаш и Тогаш
Член од
13 април 2007
Мислења
256
Поени од реакции
4
Ми треба сериозна помош... Не барам помош како што најчесто бараат другите (не навредувам, само да кажам дека не се чуствувам исто како некој што прашал „Како да фатам Женска?“) Туку ми треба стварно вистинска помош..
Значи вака..
Имам Женска и одиме 3 месеци, проблемот е што јас сум премногу љубоморен, и тоа често (неколку пати, озбилно) дејствува на врската... Барав помош од се живо и диво како да се справам со љубомората, дојдов до тој степен што барав помош и на wikihow.com. Значи секаква помош е добродојдена, линкови минкови, совети, сугестии... се.
Тенкс!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom