Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
29 ноември 2007
Мислења
1.149
Поени од реакции
38
Од неодамана си фанав Момичка, и убо ми е со неа,најубаво не знаете како е со еден збор прекрасно:back:.Искрени сме доста еден прд друг, значи сите карти се отворени еден кон друг. Се гледам на 4-5 дена со неа и и спомнав дека сакам почесто да се гледаме.Таа на тоа ми одговори дека ме разбира, и дека ок е да сме се гледале поретко да не сум и станел навика:raz: .Што знам јас сакам почесто да сум со неа :icon_roll ама го почитувам и нејзиното мислење, па еве баш би сакал да добијам совет околу ова???

Благодарам однапред на сите
Тука прашањето е дали она воопшто сака да биде со тебе или е онака колку да каже имам некој во мојот живот.
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Па види 4-5 дена и не е некој период нели...олабави се малку,полека ќе се средатат работите,не ја напнувај одма дека мора секој ден и по секоја цена да се видите,почитувај го нејзиниот приватен живот...со среќа :smir:
 
D

devojcence

Гостин
opravdanievo na tipkava ne i drzi.odaleci se i ti.mesto na 4 gledaj se na edna nedlea pa vidi kako ke reagira.dali ke pocne da se javuva da i falis i sl .ako ne batali moze da ne e zainteresirana do tolku za vrskata a moze i si ima nekoj drugi obvrski.
 

Terebellum Sagittarii

Несопирлива
Член од
25 јули 2007
Мислења
1.194
Поени од реакции
578
Мислам дека е млада девојкава. Не знае што точно значи навика.А може и ако е многу мала и да не ја пуштаат од дома па вака се извинува.РАЗГОВАРАЈ!!!
Друго ништо.
 

Станоја

The Patriot
Член од
31 јануари 2008
Мислења
1.322
Поени од реакции
29
Досега сите љубовни врски што сум ги имал се ми доаѓале онака спонтано без јас да им кажам дека ми се допаѓат или дека ги сакам на девојките. незнам зошто но неможам да го изведам тоа со зборови.
 

Batistuta

..пак од скриен број...
Член од
16 февруари 2005
Мислења
1.945
Поени од реакции
50
Па види 4-5 дена и не е некој период нели...
Секако, нема зошто да форсираш и слично. Тоа е навистина премногу краток период за да се дискутира на такви теми. Значи само кулирај и уживај додека сте заедно.. ако на една девојка и е убаво и забавно со тек на време самата ќе сака да се гледате почесто и други работи.
 
Член од
20 октомври 2007
Мислења
268
Поени од реакции
5
Супер што најдов ваква тема оти имам голем проблем.. :Ѕ
Заљубена сум во едно дете и една другарка требаше да ми го мести.. прво се двоумел оти сум му била мн. добра другарка но после се запали толку многу.. и ајде се договоривме да се муваме еден петок ама он беше под казна.. па требаше вчера ама пак беше под казна... другарка ми ми вика оти ме заебавал дека не бил под казна и дека не сакал да се муваме.. но јас најискрено мислам дека сака со мене и стварно е под казна мајка му беше у школо пред некој ден...
И сеа јас многу сакам ама ми е страв да не се премисли... инаку во пколо е многу ладен спрема мене... и срамежлив мн ретко збориме.. ама ептен го сакам и ако можете да ми кажете што да правам
ВЕ МОЛАМ!!
(за информација имаме 13 години и двајцата..:))
 
Член од
29 ноември 2007
Мислења
1.149
Поени од реакции
38
Супер што најдов ваква тема оти имам голем проблем.. :Ѕ
Заљубена сум во едно дете и една другарка требаше да ми го мести.. прво се двоумел оти сум му била мн. добра другарка но после се запали толку многу.. и ајде се договоривме да се муваме еден петок ама он беше под казна.. па требаше вчера ама пак беше под казна... другарка ми ми вика оти ме заебавал дека не бил под казна и дека не сакал да се муваме.. но јас најискрено мислам дека сака со мене и стварно е под казна мајка му беше у школо пред некој ден...
И сеа јас многу сакам ама ми е страв да не се премисли... инаку во пколо е многу ладен спрема мене... и срамежлив мн ретко збориме.. ама ептен го сакам и ако можете да ми кажете што да правам
ВЕ МОЛАМ!!
(за информација имаме 13 години и двајцата..:))
Прво морам да кажам нешто.Абе јас на 13 години уште џамлии играв!Леле напредна генерација.Второ неможеш да бидеш заљубена затоа што 13 години и + не правите муабет значи не го познаваш.Ти имаш безопасен crush.И најискрено никогаш немој да се замараш со некој кој е ладен према тебе.Уживај во детските и тинејџерските години.:helou:
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Кај стигна младинава еј ... на 13 :)
Девојче, според мене, постојат многу веројатности и непредвидливости ... постои веројатност да те зафркава оти е под казна, а може и стварно така да е ... Ако во училиштето е ладен со тебе, веројатност е дека е срамежлив, а веројатност е и да се срами од тебе ... Според мене, најдобро е да си размислиш убаво, да го погледнеш во очи и да му кажеш што чуствуваш ...
 

Ајверсон

Confessions*
Член од
4 август 2007
Мислења
3.116
Поени од реакции
5
ајде да ве видиме вие искусни ,,players''! дајте ми неколку корисни совети и начини како да ја освоиш и да постапиш?
На улица?
Во дискотека?
Во школо?

посебно ако се работи за прилично посрамежлив тип !?
П.С ! имам талент ! дансер сум(tehno,Michael Jackson style, Chris Brown,Tektronix)... дали тоа ми дава некаква предност... јас мислам да затоа неколку женски ептен добри дошле и ми дале комплимент ! ако може да ми се каже како ! фала :)!


темава ја напишав во стратегии али никој не одговораше и си реков оваа е подобра тема и го напишав постот тука ! Чекам одговори ! Тy:vozbud:


пер остај тоа денсањето.. ако ја водиш на состанок .. тоа денсање ке е само еден плус кај неа. .. но на крајот обавезно напрај нешо романтилно ... ке падне на романтиката верувај.

:smir: поз и со срека
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
испи некое винце или нештп жестоко пред искачање, малце да се опуштиш
 
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.399
Поени од реакции
37
еве.. вечерва треба да се видам во дискотека со нејзе... што да и речам ! ке ми се врзи јазикот! ХЕЛП:jaj:

па вака ке се видите викни ја на надвор ...одете седнете на некое место на некои скали клупа било шо.. и започни муабет... пример Ладно ти е..? гушни ја као демек да ја стоплиш... кажи и имаш убава коса..или пак убаво мирисаш...може да и кажеш '' имаш убави и меки усни, но сепак моите се помеки '' почни да ја бакнуваш на обравчињата..па се понадоле кон устата и готовоооооооо...
 
Член од
20 октомври 2007
Мислења
268
Поени од реакции
5
Прво морам да кажам нешто.Абе јас на 13 години уште џамлии играв!Леле напредна генерација.Второ неможеш да бидеш заљубена затоа што 13 години и + не правите муабет значи не го познаваш.Ти имаш безопасен crush.И најискрено никогаш немој да се замараш со некој кој е ладен према тебе.Уживај во детските и тинејџерските години.:helou:

Абе ако имам 13 години лудо сум заљубена.. и знам што чувствувам.. второ многу добро го познавам бе.. во исто одд сме.. и стварно пред некое време бевме ептен добро другари... и затоа на почетокот се двоумевме и двајцата.
 
Член од
20 октомври 2007
Мислења
268
Поени од реакции
5
Кај стигна младинава еј ... на 13 :)
Девојче, според мене, постојат многу веројатности и непредвидливости ... постои веројатност да те зафркава оти е под казна, а може и стварно така да е ... Ако во училиштето е ладен со тебе, веројатност е дека е срамежлив, а веројатност е и да се срами од тебе ... Според мене, најдобро е да си размислиш убаво, да го погледнеш во очи и да му кажеш што чуствуваш ...


Да знам дека е срамежлив... во неговото машко друштво е најголем фраер и така лош безобразен ученик.. а пред девојчиња мн. се срами... баш пред некој ден еден мој другар од одд. што не се дружи со него многу ми кажа дека бил срамежлив пред девојчиња... а да му кажам у очи дека го сакам.. ..
1. ке умрам од срам
2. он не е таков тип... повеке е за врска безврска
3. ако добијам корпа????

А вие сеа големи.. сте заборавиле како е.. од 5то одд почнуваат да се мѕваат (јас првпат се мував на распустот 6то за 7мо) а веке во 8мо одд има сериозни врски по неколку месеци... у мое школо едно деца во 7мо се фатија сега се 8мо уште идат.. видиш?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom