Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
27 јануари 2008
Мислења
5
Поени од реакции
0
Moze li nekoj koj dovolno ja razbira logikata okolu presmetuvanjeto na plodni i neplodni denovi da mi objasni.pozz
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Откако ќе добиеш броиш 14 дена, и претходните 2 ( 12 и 13 ден ) и наредните 2 ( 15 и 16 ден ) се плодни, вклучувајќи го и 14тиот.:)
 
Член од
29 ноември 2007
Мислења
1.149
Поени од реакции
38
Многу просто ама за мене важно прашање:
Ја Навредив.
Како да ми прости?
Да ја молам или да и свртам грб, или нешто трето?
Мн. ми е важно, ајде можи ќе спасите 10 минути утрешни вести...
„Малолетник извршил самоубиство, неофицијално мотивот е...“

Благодарам.
Не е баш просто зависи што си ја навредил.Зависи дали е мала навреда преку која може да се помине со малку молење или навреда за да ти ги извади очите.Во секој случај одма јавиувај се и извинувај се и моли ја да ти опрости.Ако ја сакаш бори се да ти опрости.Најнормално ние не знаеме што е навредата само искрено се надевам дека не е нешто многу страшно.
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
кога станува збор за плодни денови најчесто се како што кажа Maweчкo 12,13,14,15 ден но не е случај тоа со секоја девојка. На некои плодни денови им се 7,8,9..ден од менструалниот циклус, на други други денови. Најдобро е да се консултира со гинеколог кој најточно може да каже кои се плодни денови бидејќи е индивидуално тоа.
 
Член од
27 јануари 2008
Мислења
5
Поени од реакции
0
Vi blagodaram za odgovorite vo vrska so presmetuvanjeto plodni denovi no imam dodatno prasanje neli odkako ke dobijam sledat nekolku denovi dodeka ti trae ciklusot tie denovi se brojat ili pocnuva da se broi odkako ke zavrsi ciklusot? primer ciklusot trae 4 dena e sega se broi odkako ke pominat tie 4 dena odkako ke mi pomine ili od denot koga imam dobieno?
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
647
Поени од реакции
28
Си бил глуп и си ја навредил. Време е да станиш папучар на одреден период, ќе ја молиш, ќе и угодуваш и слични тракатаници, за да ти се смири. Или пак, ако си сигурен дека те сака и не може а да не ти прости, кулирај си, сама ќе дојде.
Јаааа папучар. Се додека кажува слабост ќе го шутка како што ќе и текне и намерно ќе прави да и угодува работи.
Не папучар не е решение. Биди реален, извини се и секако тоа треба да изгледа искрено. Можеш исто така да направиш нешто посебно за неа како доказ дека ти значи но никако да си дозволиш да и одиш по газот (народски кажано :icon_lol:) и ако ти е извинето не дозволувај тоа сепак да ти биде извадено низ нос. Пази да не налепиш, можеби е девојката злопамтило па ќе ти прости за да ти врати :wink:.
Нареден пат мисли малце повеќе:smir:
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.073
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif] Love is like sand if you hold on too tight it might slip away [/FONT]
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
Vi blagodaram za odgovorite vo vrska so presmetuvanjeto plodni denovi no imam dodatno prasanje neli odkako ke dobijam sledat nekolku denovi dodeka ti trae ciklusot tie denovi se brojat ili pocnuva da se broi odkako ke zavrsi ciklusot? primer ciklusot trae 4 dena e sega se broi odkako ke pominat tie 4 dena odkako ke mi pomine ili od denot koga imam dobieno?
Броиш од денот кога си добила па даље. Али ова броењето е ако имаш редовна менструација, односно ако добиваш на секои 28 дена, така да не си го зимај здраво за готово зошто е индивидуална ствар.

А за Powerboy14, веќе убаво ти објаснија, значи извини се и кажи и` под кои околности си и` го рекол тоа, зашто, а потоа кажи и` дека откако сте разјасниле сакаш се` да си се врати по старо.
 

Batistuta

..пак од скриен број...
Член од
16 февруари 2005
Мислења
1.945
Поени од реакции
50
Ја Навредив.
Како да ми прости?
Ќе и се извиниш секако. Ама не само обично “Извини“...
Треба навистина да се потрудиш ако ти значи... да бидеш малку поинвентивен и да допреш до неа. Со некое дело, не само на зборови. Имаш еден куп простор за размислување како да го направиш тоа на оригинален начин. И тука да не ти треба помош.. ?
 
С

Сатори

Гостин
~*~

Имајте неверојатен, фантастичен, незаборавен секс и + купи и прстен со топаз, да видиш одма како ќе ти прости!:pipi:
 

Batistuta

..пак од скриен број...
Член од
16 февруари 2005
Мислења
1.945
Поени од реакции
50
D

devojcence

Гостин
epa vaka iam eden problemi jas:se zapoznav so eden i iame izlezeno nekolku pati na pocetokot ne mi se svigjase ali sega mi se svigja. mislev deka i jas nego. deckoto ocigledno znae po moeto ponasanje i po dofrluvanje na muabetcinja ali niso ne prezema vecerta.se iznervirav za toa i sega neznam kako da se ponasam.koga go praevme muabetot mi rece da se viidme naredniot den i ne se vidovme i se iznervirav pak i mu rekovada ne se zaebava i mu istreskav se i mi rece javimi se utre obavezno da se vidime i da napravime maubet. i demek ne se zaebaval i da ne sum bila jas tolku napnata . neznam i se nerviram epten sto da pravam .napnata sum epten pred nego inace.a i se nerviram isto taka zatoa sto za nekolku meseci ke ide nadvor da studira.dali da se vidam utre ? i so ke bide ishodot?da ne me otkaci pa da zdivam ustete tolku.i se nerviram poso ispadnav tezok slucaj pred detevo.sto da pravam ??sto raboti mi pominuvaat na glava.:((
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Прво и основно- СМИРИ СЕ ЖЕНО! :)
После, така смирена, размисли ТИ што сакаш. ( тука имај го на ум фактот дека за неколку месеци ќе си оди )
И на крај, ако не фатил уплав типот, договорете се да се видите и да му кажеш отворено како стојат работите.
 
D

devojcence

Гостин
e sto mozam da pravam koga sakam ali ke si ide i mnog mi e tesko za toa.i ke mi bide. me fakja nevoza za toa :( a prethodno imav teska i dolga vrska taman mi pomina i ova sega mi se desava :( nemozam da se sredam vise.i nemozam da mu kazam se otvoreno poso neznam kako ke go prifati toa:(nesakam da bidam zaebancija ili slicno.:(
 

Kajgana Shop

На врв Bottom