Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
24 декември 2007
Мислења
22
Поени од реакции
0
Bivsa devojka ili decko???

Aj ve molam izjasnete se za toa kako se odnesuvate so vasiot parter/ka i dali cesto im go/ja spomnuvate nivniot bivsi partner/ka?
I kako se odnesuvate i cuvstvate koga vas vi zboruvaat ljubomorno vasiot partner ili partnerka za vasite bivsi?
Jas imam drugarka koja e bolno ljubomorna na bivsata dolgogodisna devojka na nejziniot ne taka odamnasen decko, dajte nesto pomos za nea.
Kako vie licno se cuvstvuvate kon minatite, poranesni vrski koi traele dolgo i ste bile vljubeni?:vozbud:
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Има тема за љубовни проблеми за да се обратиш таму ако треба нешто:)

А на другарка ти никој не може да и помогне да не биде болно опседната со бившата на дечко и, со неа е сега... што друго сака?
Зарем има време и простор да се прави муабет за бившите?
Ма ајде...
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
22
Поени од реакции
0
hehhehehhe:aplauz: lelele dobro e, mi se sviga tvoeto razmisluvanje, znaes i jas se soglasuvam so toa deka koga e vise so nea nema za so da se zamara ama kaj nas sea u drustvo nesto moderen e toj muabet. osobeno kaj oni so posilni vrski i onaka me interesirase vase mislenje be lugeeeee, eeeeeeee! kisses
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
22
Поени од реакции
0
Napraviv i nova tema za bbivsite deckovci i devojki no navistina sakam da slusnam kako vie bi me sovetuvale na toa prasanje:
Deckoto na mojata najbolja drugarka imase dolga vrska i e raskinat so taa devojka pred edno 9 meseci i sega taa mnogu se nervira za nea i zatoa sto toj sakal nekoja pred nea i postojanno mu go zboruva toa nego! pls help vaka ke si ja rasipe cela sreca ako prodolzi
 

Narkos

...::enter my mind::...
Член од
12 април 2007
Мислења
677
Поени од реакции
5
najprvo da se izvinam sto ne pisuvam kirilica ama mojov kompjuter e muzejski i nemam makedonski jazik :)

da ne zabegavam od temata-IMAM PROBLEM :(
ima eden decko sto mi se sviga a so koj imam dolga istorija....
Deckoto uci so mene vo klas, i porano (vo vtora godina-sea sum cetvrta) idevme nekoi 4 ipol meseci i posle toa se muvavme uste ednas dva pati ama nisto poveke.... Sega pak mi se sviga a mislam deka i on mene posto mnogu sme zblizeni i segde sme zaedno a i drugite od klas pocnaa da primetuvaat nekoi iskri :)
Problemot e vo toa sto toj e mnooooogu sramezliv i ne veruvam deka ke mi prijde a jas ne znam kako da go zavedam pak.... :(

ako znae nekoj ve molam KAZETE!!!!! :toe:
lol
слична ситуација и овде, само малце покомплицирана...:nesum:
зграпчи го, ич не му ја мисли!
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
330
Поени од реакции
157
jas neznam kako da se pustam na devojcinja ne mi ode bas dobro mn sum sramezliv si vikam u sebe sto ako mi ja plesne nekoja ili pa kaze na site i mi se smejat oti imase nekoi takvi slucki no i pisev poraki zatoa sto sakav da doznaam od kaj i e mojot broj pisuvase deka i ona ne me znae i posle mi ucuka korpa no jas sakav da se vidam so nea da ja pitam od kaj i e mojot br zatoa sto i jas ne i go znaev i ne znaev koja e i taka MNOGU SUM SRAMEZLIV
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Napraviv i nova tema za bbivsite deckovci i devojki no navistina sakam da slusnam kako vie bi me sovetuvale na toa prasanje:
Deckoto na mojata najbolja drugarka imase dolga vrska i e raskinat so taa devojka pred edno 9 meseci i sega taa mnogu se nervira za nea i zatoa sto toj sakal nekoja pred nea i postojanno mu go zboruva toa nego! pls help vaka ke si ja rasipe cela sreca ako prodolzi

Прочепкај по темите пред да отвориш,немора да имаат ист наслов.
А за проблеми на другаркати,слободно овде прашај си.
 

Batistuta

..пак од скриен број...
Член од
16 февруари 2005
Мислења
1.945
Поени од реакции
50
jas neznam kako da se pustam na devojcinja ne mi ode bas dobro mn sum sramezliv si vikam u sebe sto ako mi ja plesne nekoja ili pa kaze na site i mi se smejat oti imase nekoi takvi slucki no i pisev poraki zatoa sto sakav da doznaam od kaj i e mojot broj pisuvase deka i ona ne me znae i posle mi ucuka korpa no jas sakav da se vidam so nea da ja pitam od kaj i e mojot br zatoa sto i jas ne i go znaev i ne znaev koja e i taka MNOGU SUM SRAMEZLIV
Јас, ти, тој, таа, тоа и бројот.. :pos: Описмени се прво, после идат други работи :)

Срамежлив. Јебига, мораш сам да си го победиш стравот. Ако не веруваш во себе никој не може да ти помогне, без разлика дали станува збор за скокање со падобран или ловење на жена.
 

cry_baby

LoVe mE buT Don'T hUrt Me
Член од
21 декември 2007
Мислења
42
Поени од реакции
0
fala za site sto mi pisavte soveti i moram da iskomentiram nesto kako odgovor...... Lejdi Satori---> znam deka mozebi zvuci loso sto celo vreme sme "on and off" ama rabotata so nas dvajca e toa sto koga ne sme zaedno luduvame eden po drug a koga sme zaedno non stop se gledame i vrskata stanuva mnogu dosadna zatoa sto na 18 godini se custvuvame kako da sme vo brak! :toe: a za site tie sto mi pisaa da ne cekam i da go zgrapcam....... lesno e da se kaze neli? :) go znam kako dise ama ne mozam da otidam i da mu kazam sto custvuvam iako ne sme 15 vek...... :) ednostavno nemam hrabrost! nie celo vreme izleguvame zaedno nekogas i sami ama stvarno se osekam bezpomosno posto jas sum cvrsto uverena deka toj e ljubovta na mojot zivot ( romanticna dusa :smir: ) i ne mozam da napravam nisto okolu toa...... :(

kako i da e fala ke vidam so mojava hrabrost do kaj ke stignam....
 

Narkos

...::enter my mind::...
Член од
12 април 2007
Мислења
677
Поени од реакции
5
fala za site sto mi pisavte soveti i moram da iskomentiram nesto kako odgovor...... Lejdi Satori---> znam deka mozebi zvuci loso sto celo vreme sme "on and off" ama rabotata so nas dvajca e toa sto koga ne sme zaedno luduvame eden po drug a koga sme zaedno non stop se gledame i vrskata stanuva mnogu dosadna zatoa sto na 18 godini se custvuvame kako da sme vo brak! :toe: a za site tie sto mi pisaa da ne cekam i da go zgrapcam....... lesno e da se kaze neli? :) go znam kako dise ama ne mozam da otidam i da mu kazam sto custvuvam iako ne sme 15 vek...... :) ednostavno nemam hrabrost! nie celo vreme izleguvame zaedno nekogas i sami ama stvarno se osekam bezpomosno posto jas sum cvrsto uverena deka toj e ljubovta na mojot zivot ( romanticna dusa :smir: ) i ne mozam da napravam nisto okolu toa...... :(

kako i da e fala ke vidam so mojava hrabrost do kaj ke stignam....
абе не треба многу храброст, тоа ти е дел од секунда.додека ти прави нешто муабет, или пак ти ќе го прашаш некое безвезално прашање, и тој додека ти објаснува ти залапај го. нема тука храброст-нехраброст, ќе си кажеш во себе мечка-страв,мене не страв :) и баци го
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.681
Поени од реакции
13.295
си немам дечко... долго време веќе :(
Потруди се и пронајди го. Тој е некаде близу но мора малце да ги вклучиш сетилата :) А зошто немаш? Се работи за претходно тешко разочарување или....
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
си немам дечко... долго време веќе :(
За се` има време, а доколку форсираме нешто, може и негативен ефект да добиеме и да биде тотално спротивно на тоа што сме го посакувале.
Затоа, уживај... љубовта ќе дојде.:pipi:
 
Член од
13 август 2007
Мислења
672
Поени од реакции
19
Потруди се и пронајди го. Тој е некаде близу но мора малце да ги вклучиш сетилата :) А зошто немаш? Се работи за претходно тешко разочарување или....
па да, најверојатно, а и тоа што никао да сретнам некој што ќе ми одговара, тоа што срцето ми сака .... се некој... не знам.. не мој калибар
 

Kajgana Shop

На врв Bottom