Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Член од
26 октомври 2012
Мислења
2.535
Поени од реакции
3.362
Toj не е мистерија. :icon_lol:

Пробај од овие ако имаш некој испуштено, немаат хорор примеси.
Прегледај го приврзокот 148642
Inception и Gone Girl сум ги гледал другиве се сите 0.За Cloud Atlas секаде ги пишува сите овие категории-Drama ,Scy-fy, Mystery.Побарај кај сакаш.

Vanilla Sky, 10 Cloverfield Lane, Gone Girl, Predestination, Transcendence.
Ниту еден не ми се допадна .
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Nice Guys растури, одамна се немам така смеено на филм, лудница беше, макар што на моменти Гослинг делуваше како да не сака да глуми.
Исто и Sisters ми беше забавен, guilty pleasure.
The Nice Guys е една од најјаките комедии шо сум ги глеал последните 2-3 години, заедно со Deadpool, лудница сценарио, Рајан Гослинг врв у комбинација со Расел Кроу! :D Топ 8/10
сте ме претркуеле. А тамам мислев прв ќе го предложам. Totally agree with MyloXyloto, добар беше Расел Кроу, али како сум се смеел на Рајан. Посебно ко беа во вилана. :pos:
Плус само двајца во салата, јас и еден постар човек. Смеење на раат. Исто 8/10. :D

За прва половина од годинава па и има комедии, за разлика од лани-полани ко едвај една у цела година имаше. Дедпул супер комичен, браќава Гримзби и Финиве момци се топ.

@Iceboy немој со Sisters, дали 2ка му дадов, искрено се надевам оној WTF со Тина Феј ќе е поарен.[DOUBLEPOST=1464807649][/DOUBLEPOST]
Toj не е мистерија. :icon_lol:

Пробај од овие ако имаш некој испуштено, немаат хорор примеси.
Прегледај го приврзокот 148642
man по ова треба mystery lover да се пишам, освен Кловерфилдска и јагнињата што не сум ги гледал другото се ми е изгледано.

@khz777 гледај Identity (2003). Прејак мајндфак, плус сите погоре што ти ги сликнал викид. Најдоброто од мистерија ти е тоа. :D
 
Последно уредено:
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.593
Поени од реакции
38.741
Inception и Gone Girl сум ги гледал другиве се сите 0.За Cloud Atlas секаде ги пишува сите овие категории-Drama ,Scy-fy, Mystery.Побарај кај сакаш.


Ниту еден не ми се допадна .
удри си бокс
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Пошто одамна му се токмев, конечно денес ми текна на него - Ruben Östlund, шведскиот режисер на Force Majeure, оној кој ме купи со својот реализам и плима од емоции во драмата во зимското одмаралиште. Денес ги гледав неговите останати две долгометражни филмови, Play (2011) и Involuntary (2008).

Play ми се допадна повеќе, реализам и расизам во вистинска смисла на збор! Базиран на вистински настани и случаи од судници говори за банда деца црнци кои малтретираат и крадат од тројца бели деца. Како и Force Majeure и овде се приметува неговиот начин на снимање, кратки сцени поврзани во една целина (што најмногу се приметува во неговото првенче Involuntary). Крајот на Play ми беше одличен! Препорака за сите што го сакаа Force!

Involuntary се повеќе неповрзани приказни во едно за ненамерни или намерни ситуации. Интересен начин на снимање и случки. Добро филмче како за долгометражен првенец.

И да, плени со реализам и емоции секој филм на Рубен. Иначе моментано во фаза на пред-продукција е неговиот прв англиски филм The Square, во кој Елизабет Мос ќе ја има главната улога.
 
Последно уредено:

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.093
Поени од реакции
9.009
Warcraft-ов добар испадна мајке ми. Треба едно 5 минути да се навикнеш на CGI ликовите но после влагаш у филм (буквално) и си тече приказната. Има ептен ситници и детали кои само оние кои ги играле игрите ќе ги приметат ама солидно филмче е и за останатите. Ќе направи многу пари гарант, што е добро пошто ќе ја молзат франшизава додека носи пари а тоа значи повеќе филмови за нас!

8/10
 
H

HoT IcE

Гостин
13 Hours in Benghazi добро филмче. Не беше премногу спор, ниту напорен си имаше некој убав баланс и добра хемија у екипава, у глобала солиден филм очекував срање пошто нели Мајкл Беј. :D
 
Член од
26 октомври 2012
Мислења
2.535
Поени од реакции
3.362
True Story гледав трејлер .Го има ли некој гледано ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom