Драга Кајгана (виртуелен дневник)

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
ДВД:D
Си беше еднушка една Парма, силна Парма. На денешен ден, пред едно седумаесет години ги грабнаја убо домаќински и на сите противничи екипи глајте им ги отворија. То шо го играја беше надреално, невидено, ги сакавме многу, имаја стил, владеше голема еуфорија а и почнавме ептен да досадвиме по дома да ни купват дресој од Парма. На денешен ден Парма го освои УЕФА купот. Ќе се вратат и тие деној!
Il Parma Siamo Noi!
:aplauz:
5116561.jpg
 

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.505
Поени од реакции
14.691
Денес дете од 7 години што не ме познава, ме праша дали ми треба помош со ќесињата. Или јас сум остарела или се'уште постојат родители што знаат да воспитаат деца на основна култура.
Детето ми е херој на денот. :love:
 
Последно уредено:

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Кеј,

Јас сум од оние кои не гледаат евровизија, си пуштив на мобилен top gear и то.
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611


Konecno vo Makedonija na krajot od karierata. Pustam suzu i idem da se bijem !
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Да се троеша државниве пари паметно (како што НЕ се трошат), парите фрлени за претставување на јуросонг би се искористиле како капитал за снимање на серија со домашна продукција.
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
2.804
Поени од реакции
3.056
мрзлив сум, има некој идеја како да го искористам тоа?
 
Член од
7 јули 2014
Мислења
1.243
Поени од реакции
1.162
Кaјги,
Акo се oтвoри темa зa избoр нa нaјглуп член нa фoрумoв, јaс гo предлaгaм мкд влaде.
И oвa aдминиве се зa ќутек, стaјте тaму мини IQ тест зa регистрaцијa :mad:
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.404
--D...denes se dogovaram so eden da se najdeme kaj Voena bolnica
(trebase da odime da gledame nekoe lozje vo Brnjarci) i go cekam jas tamu
go nema covekov, a toj da ti otisol da me ceka vo Karpos 3.
Abe smotan, pa nema da odime od tamu vo Bardovci da gledame lozje.
Obrazlozenie. Jas go cekav bas kaj Voena bilnoca,(ili kumanovska trosarina)ete bas ovde.Neka ja vidi svetot,Voenata bolnica vo Skopje

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1743617099185475&set=gm.1079320662106797&type=3&theater#
 

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.675
Поени од реакции
12.585
Драга, 2016 дојде, уште Inna се врти по кафичиве...
 
Член од
23 август 2013
Мислења
296
Поени од реакции
640
Драга, се испозаљубив бетер од тинејџерка.
До толку што прва година како не ни помислив за роденденот на еден таму од минато скршено време.
Би му рекла да си оди од момчево часови да зема што е чист фраерлук и излудување со финоќа, чисто да не си ја изгуби и сегашната женска, ако се' уште ја има.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Мразам пензионери, сите би ги убил.
У Аушвиц и Треблинка би ги терал па ич око нема да ми трепне. Бесплатна екскурзија у Полска старудии, ги носиш таму и на тоа коморите пишуваш со огромни букви БЕСПЛАТЕН ВЛЕЗ и ќе се сполетаат ко сивоњи, ги затвараш и со тоа гасот ПШШШШШШШШШШШШШШШШШШ им праиш, ги сушиш. Шутрипичкематерине.

А тие што им овозможиле вакви привилегии директно кај доктор Менгеле да им отвара око на тил, и да им вбризгува поликолор у мозок.
Маму вам бре јебем да вам јебем матер.
 

Keepitreal

И сега ?....
Член од
18 септември 2012
Мислења
386
Поени од реакции
371
Драга, што понатаму ???
И верував ме остави. Се врати и вети дека ќе биде со мене..
Истите тие зборови ги чув и лани кога останав сам, сега пак.
Кој е излезот кајги, во тесно сум кажувај..
 

Curious

пичкин дим
Член од
24 јули 2007
Мислења
1.652
Поени од реакции
1.899
Моите се сериозно загрижени зошто не сум женет. Имам 27 години патем. Срам им било да кажат дека немам девојка.
Знаеш она кога жените се жалат дека биле објектифицирани? Никогаш не ми било сосема јасно што тоа значи или какво е чувството. Денеска се почувствував како да сум ствар - парче од нивната сложувалка што мораат да го вклопат, макар и со сила да го притиснат, само нивната сложувалка конечно да се склопи и да го живеат животот што го замислиле.

Како беше она, рибата и гостите смрдат после третиот ден. Исто и родителите после некое време.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom