Акции на СЈО (Генерална дискусија)

Статус
Затворена за нови мислења.

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Bratot ne e semejstvo so nejze? Haha


A ako Se ovie dalecni zosto od Zaev Se spomenuvaat bracedi na bracedite na tetkamu negova?

Sent from my D2403 using Tapatalk
 
Член од
13 септември 2008
Мислења
556
Поени од реакции
307
дека пописот и избирачкиот список немат врска говори и фактот бројот на гласачи во србија на изборите во сооднос на луѓето што живеат во србија

Македонија
гласачи 1,8М жители 2,05М сооднос 87,8%

Србија
Гласачи 6,74М жители 7,18М сооднос 93,8%

ќе искоментира ли некој нешто, немој да сте рекле немаме чист список, исто и во грција жители има 10,3милиона а гласачи се 9,8.............оти за да бидеш на списокот треба да си државјанин, а жител не мора

http://popis2011.stat.rs/?page_id=2134

http://eizbori.com/rik-utvrdio-broj-biraca-na-izborima-u-srbiji-moze-da-glasa-6-739-441-glasac/
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
дека пописот и избирачкиот список немат врска говори и фактот бројот на гласачи во србија на изборите во сооднос на луѓето што живеат во србија

Македонија
гласачи 1,8М жители 2,05М сооднос 87,8%

Србија
Гласачи 6,74М жители 7,18М сооднос 93,8%

ќе искоментира ли некој нешто, немој да сте рекле немаме чист список, исто и во грција жители има 10,3милиона а гласачи се 9,8.............оти за да бидеш на списокот треба да си државјанин, а жител не мора

http://popis2011.stat.rs/?page_id=2134

http://eizbori.com/rik-utvrdio-broj-biraca-na-izborima-u-srbiji-moze-da-glasa-6-739-441-glasac/
А добро, Србија е мерилото за фер избори и демократија. Не знаев.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Зошто дно ?
Д
Н
О
ДНО
Се апелираше да не се изживува врз полицијата и повторно и повторно се наоѓа СТОКА од народ во таморот на демонстрантите кои што од група, задскриени со вакви пичкарски потези фрлаат со боја врз полицијата. Јас сум убеден, УБЕДЕН дека ниту еден од оние што фрлиле не го направил тоа лице во лице, еден на еден, да го видат кој е, туку од позадина, скриен.

Д Н О
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Д
Н
О
ДНО
Се апелираше да не се изживува врз полицијата и повторно и повторно се наоѓа СТОКА од народ во таморот на демонстрантите кои што од група, задскриени со вакви пичкарски потези фрлаат со боја врз полицијата. Јас сум убеден, УБЕДЕН дека ниту еден од оние што фрлиле не го направил тоа лице во лице, еден на еден, да го видат кој е, туку од позадина, скриен.

Д Н О
Не ќе умрат од бојата,што си се засекирал толку.
 
G

Goldie

Гостин
Д
Н
О
ДНО
Се апелираше да не се изживува врз полицијата и повторно и повторно се наоѓа СТОКА од народ во таморот на демонстрантите кои што од група, задскриени со вакви пичкарски потези фрлаат со боја врз полицијата. Јас сум убеден, УБЕДЕН дека ниту еден од оние што фрлиле не го направил тоа лице во лице, еден на еден, да го видат кој е, туку од позадина, скриен.

Д Н О
Не им фрлаат молотови коктели аман..
Инаку и јас сум убеден дека полицајците нема да имаат толку храброст ако се без таа опрема на нив да тепаат народ кога ќе им наредат :)
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Д
Н
О
ДНО
Се апелираше да не се изживува врз полицијата и повторно и повторно се наоѓа СТОКА од народ во таморот на демонстрантите кои што од група, задскриени со вакви пичкарски потези фрлаат со боја врз полицијата. Јас сум убеден, УБЕДЕН дека ниту еден од оние што фрлиле не го направил тоа лице во лице, еден на еден, да го видат кој е, туку од позадина, скриен.

Д Н О
Зaтoa пoлицијaтa смее дa се изживувa врз кoгo сaкa, не мoрa дa прaшувaм, знaм. Сигурнo oвoј штo гo жaлите тoлку прв ќе рипне дa удри сo пендрaкoт, кaкo мaж нели.
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.581
Поени од реакции
7.712
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Не ќе умрат од бојата,што си се засекирал толку.
Јас не реков дека ќе умрат, јас реков дека е ДНО потег да маваш по полицијата. Зошто не се мава со боја по политичарите? Зошто така знаеш дека ќе те најдат и ќе го јадеш стапот, односно зошто немаш храброст да се жртвуваш. Не зборам за тебе конкретно, туку за тој што мава. Ако маваш и ти вака, тогаш се однесува и на тебе.

Не им фрлаат молотови коктели аман..
Инаку и јас сум убеден дека полицајците нема да имаат толку храброст ако се без таа опрема на нив да тепаат народ кога ќе им наредат :)
Веројатно, зошто протестираат 10000 луѓе а има 200-300 полицајци. Мислиш дека исто нема да имаат храброст доколку бројката би била 1:1? :)

Зaтoa пoлицијaтa смее дa се изживувa врз кoгo сaкa, не мoрa дa прaшувaм, знaм. Сигурнo oвoј штo гo жaлите тoлку прв ќе рипне дa удри сo пендрaкoт, кaкo мaж нели.
Каде реков јас дека полицијата смее и треба да се изживува?
 
G

Goldie

Гостин
Веројатно, зошто протестираат 10000 луѓе а има 200-300 полицајци. Мислиш дека исто нема да имаат храброст доколку бројката би била 1:1? :)
Немора стрикно за ситуацијава. Ете на пример дали ќе имаат храброст да тепаат навивачи само затоа што скандирале против Брколинда на фудбалска утакмица ако се 100 полицајци на 500 навивачи без опрема ? Сигурно не, а такви ситуации има еден куп каде што ја злоупотребувале својата позиција и опрема. И сега јас треба да ги жалам зошто некој ги испрскал со боја ?

И пак бегаме од темава која е за СЈО а не за полиција и други работи, ќе не бришат модераторите.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Немора стрикно за ситуацијава. Ете на пример дали ќе имаат храброст да тепаат навивачи само затоа што скандирале против Брколинда на фудбалска утакмица ако се 100 полицајци на 500 навивачи без опрема ? Сигурно не, а такви ситуации има еден куп каде што ја злоупотребувале својата позиција и опрема. И сега јас треба да ги жалам зошто некој ги испрскал со боја ?

И пак бегаме од темава која е за СЈО а не за полиција и други работи, ќе не бришат модераторите.
Мора стрикно за ситуацијава зошто се дискутира на оваа тема. Не можеш да шалташ од тема во тема за да бараш аргументи кои што ти одговараат и тие да ги користиш. Зошто пак даваш бројка 1:5? Зошто не дадеш бројка 500 со 500 или 100 со 100? Од каде си ти толку сигурен дека па таа маса од 100 демонстранти/навивачи/штоидасе има баш 100 спремни да влезат во конфликт со полиција?

Жалеше ли бе 8 луѓе кога загинаа пред неполна година во Куманово?
Не, не избегавме од темата туку ти избега од темата, отиде на ситуации со навивачи и со утакмици и што ти јас знам. Уживај, никој нема да те брише.
 

Cassaro

Паразит
Член од
15 февруари 2012
Мислења
3.311
Поени од реакции
10.329
Исто како што му е должност да ја следи наредбата кога удира на толпа луѓе поради Х причини , така му е должност и да ги трпи јајцата,боите итн.Исто како што тебе ти е должност да трпиш секакви говеда и да бидеш фин и културен со нив на работа.Не заслужил ни он да биде посран ко голуб, али не заслужиле ни многу луѓе да јадат пендраци и ќутек за ич.Така да севкупно кога ќе ги собереш работите, кур ме здоболе и за него и за сите други полицајци,политичари и новинари во државава.Да додадам само , ако тој полицаец што го правиш ти жртва е мангуп и вистински службеник на народот ќе го остаи штитот и ќе застане од другата страна.И не не почнувај со муабетите има човекот фамилија,одгледува деца бостан и што ти ја знам.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom