Акции на СЈО (Генерална дискусија)

Статус
Затворена за нови мислења.
G

Goldie

Гостин
Не знам, прашај го вандалот што со цртање на графит на јавен објект се обидува да дели правда. Нели, "нема правда, нема мир", па ајде ние ќе делиме правда со тоа што ќе уништуваме јавни објекти.

Ако полицијата успее да ја идентификува ќе си го добие тоа што го заслужила. А нејзиниот пол е ирелевантен во овој случај.
Да не си опериран од логика ? Не е должност на обичен граѓанин да се става во својство на органите на редот па он да контролира нешто за што не е надлежен!
Се надевам дека девојката ќе биде паметна ќе извади лекарско и ќе му лупне приватна тужба на силеџијава да видиш колку ќе треба да и плати за тоа..

Добро е што некои од нив беа свесни да го остранат провокаторот, и вака провладините медиуми почнаа со пропаганда како активистите на опозицијата нападнале “невин“ човек, а којзнае што ќе пишуваа ако ја оставеа толпата сама да му пресуди за провокациите што ги правел
 
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.605
Поени од реакции
748
Има шпекулации дека Грујо се спремало да си замине во Русија.
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
625
Поени од реакции
606
Ова. А ќе научат да превземаат одговорност кога ќе бидат направени примери од нив. За пастирот знаеме дека има индиции дека правел криминал и ако на фер судење му ги докажат криминалите ќе треба да си сноси кривична одговорност. Ама факт е дека на ниту еден опозиционер не слушнавме телефонски разговор. Не викам дека не биле прислушкувани, тука сите биле прислушкувани, ама ова СЈО нека биде доблесно и нека ги пушти сите телефонски разговори јавно, пошто вака ќе искочи дека се води хајка само против едната страна и се отвараат случаи само против едната страна. Говорите на Заев со - Ајде да си ги вратиме слободата и демократијата - мене не ми влеваат воопшто надеж дека до власт нема да се довлечкаат пак криминалци, особено кога јавно си призна дека Бране му бил идол и ради него влегол во политика, истиот тој Бране и еба матер на фирмата во која што работеше мајка ми.
Можеби му бил идол се додека снимките не се најдоја во негови раце.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
Е ваквите се најголемиот проблем. Му дале нешто ситно и ќе ги брани до смрт.
Шаблонот е тој. Ги изгладнуваш, ги оставаш без ништо, после им ја даваш таа бедотија да се истепаат за неа, кога ќе ја добијат твои се до смрт.
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.141
Поени од реакции
5.894
Да не си опериран од логика ? Не е должност на обичен граѓанин да се става во својство на органите на редот па он да контролира нешто за што не е надлежен!
Се надевам дека девојката ќе биде паметна ќе извади лекарско и ќе му лупне приватна тужба на силеџијава да видиш колку ќе треба да и плати за тоа..

Добро е што некои од нив беа свесни да го остранат провокаторот, и вака провладините медиуми почнаа со пропаганда како активистите на опозицијата нападнале “невин“ човек, а којзнае што ќе пишуваа ако ја оставеа толпата сама да му пресуди за провокациите што ги правел
Не, но вие што ги браните вандалите сте. Јас никаде не го бранев ниту напаѓачот, ниту владата, но пак одредени членови овде ме направија вмровец. Толку е капацитетот на соросоидот, јебига.
А девојкава ако воопшто успее да извади лекарско за било каква повреда тре а да е пресреќна. Секако тоа е премалку за тужба, но на снимкиве е доволно јасно тоа што она прави вандализам, па ако полицијата реши неа да ја казни ни 100 тужби нема да ја спасат.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.961
Поени од реакции
15.975
Види чиче, ја бев денес и претходните два дена на протест, а ни денар не сум добил од СОРОС, затоа што и не сум член на ниедна партија нит па ме заболе патката за едните или за другите кој ги финансира. И не сум единствен, има многу такви кои преку глава им е дојдено од пропаганда секој божји ебан ден и одат самоволно на протест, без никој да ги финансира. Ќе те замолам, не генерализирај.
а на работа одиш ли ?
 
G

Goldie

Гостин
Не, но вие што ги браните вандалите сте. Јас никаде не го бранев ниту напаѓачот, ниту владата, но пак одредени членови овде ме направија вмровец. Толку е капацитетот на соросоидот, јебига.
А девојкава ако воопшто успее да извади лекарско за било каква повреда тре а да е пресреќна. Секако тоа е премалку за тужба, но на снимкиве е доволно јасно тоа што она прави вандализам, па ако полицијата реши неа да ја казни ни 100 тужби нема да ја спасат.
Лесно се вади денеска лекарско дури и да немаш физички повреди може да ти пишат разно разни последици од тие 2 удара, инаку се гледа дека не си ич информиран дури и за еден обичен шамар без проблем ќе земеш 500-1000 евра а не пак за 2 бокса како во случајов. Инаку ајде ние сме вандали што сметаме дека не треба обични граѓани да делат „правда“ и провоцираат толпа туку полиција чија работа е тоа - а што сте вие што подржувате партија чиј лидер нарачува да се врзе некој шамар на градоначалник (Груевски за Андреј Жерновски) ?
 
Член од
29 ноември 2014
Мислења
321
Поени од реакции
115
тоа е монтиран, сечен, лепен, додаван случај
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.220
Поени од реакции
16.735
У меѓувреме шиптаpите се мобилизирале, наводно. Вистина ли е ова?


Мене отсекогаш ми бил индикативен молкот на албанските лидери.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.961
Поени од реакции
15.975
е па во влезот мој од 8 стана има само 1 постара жена никогаш не работела ( а и нема никакви квалификации), домакинка е, и еден дечко кој работеше на 5-6 места, ама пропаднаа фирмите или напуштал а сега ќе оди во Австралија кај роднини ... така реалноста не е како вие 2-3000 кој за пари кој за беспари одите на протести... луѓе си работаат, си имаат фамилии и обврски...
меѓутоа чисто се сомневам дека некој за к*рово здравје ќе дангуби на улица...или пари зема или ги лажат со државна работа...кога ќе дојдат на власт..
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.966
Поени од реакции
35.917
У меѓувреме шиптаpите се мобилизирале, наводно. Вистина ли е ова?


Мене отсекогаш ми бил индикативен молкот на албанските лидери.
Според оние инфо што јас ги имам ова е вистина и тоа прилично долго се спремаат овојпат.
 
G

Goldie

Гостин
Не е ова малце самоубиствен став?
Не е, тоа е нормален став. Полицијата во таква ситуација има право да реагира и да ја приведе девојката со што ќе си добие прекршочна постапка и веројатно ќе се извади само со казна - општо корисна работа. Но исто така полицијата мора да го санкционира и оној провокаторот, а тој за физички напад нема да помине така лесно и ќе си плати убава оштета
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom