Дали го подржувате Специјалното Јавно Обвинителство

  • Креатор на темата deli
  • Време на започнување

Дали го подржувате Специјалното Јавно Обвинителство?


  • Вкупно гласачи
    166
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Ај бе не се глупирај и одговори на прашањето ако имаш да одговараш, ако не не ме цитирај за џабе, не ми ги продавај мене овие драматични приказни океј ?
Ај ти не јади многу фекалии... јасно?
Ако знаеш да си пристоен, биди тука, ако не губи се од овде.
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Мене ме чуди како Катица воопшто влегла и во основното обвинителство во Гевгелија? Па уште читав (не знам колку е точно) дека била и предавач на „академија“. Без оглед кој е.. не може човек кој со судни маки прозавршил факултет да има аспирации и уште да успее да стане тоа што станала. Едноставно.. нејзиниот ранг е на единичар на кој едвај му пишале 2-ки да ја помине годината, со неколку повторени години.
Пред да го пишеш ова сети се дека и Груевски е со 6 просек.Просекот во денешно време и нема некое големо значење според мене.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Ај ти не јади многу фекалии... јасно?
Ако знаеш да си пристоен, биди тука, ако не губи се од овде.
Не се дoaѓa нa ред oд тaквите кaкo тебе штo не знaaт 3 збoрa дa рaзберaт.

Sent from my LG-D620 using Tapatalk
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Ем немаш доверба ем го подржуваш :tapp: .
Ќе дозволиш да НЕ ебат бидејќи биле легитимни а дали се праведни, дали ја извршува својата работа за која се платени ОД МОИТЕ ПАРИ тоа не е битно :bravobe:.
Не сум рекол дека го подржувам каде пишува тоа !? Реков и пак ќе речам СЈО немам доверба и не го подржувам и треба да се укине бидејќи имаме ЈО тоа е легитимен,а не СЈО и покрај што гласаат за легитимност ама со сила и притисок гласаат е не бива така . И кога велам треба да се укине зашто тое се дополнителни трошкови од твој и мој џеб.
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Пред да го пишеш ова сети се дека и Груевски е со 6 просек.Просекот во денешно време и нема некое големо значење според мене.
Не мешај судија и премиер мешаш баби-жаби. За судија треба да е кадарен и надпросек и со одлучност додека за премиер било кој просек тоа сетете се.
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Не мешај судија и премиер мешаш баби-жаби. За судија треба да кадарен и надпросек и со одлучност додека за премиер било кој просек тоа сетете се.
И ти не мешај судија и обвинител бидејќи не е судија она.Точно е дека сега со тој просек не би можела да биде обвинител али во оваа ситуација дефинитивно искуство>просек.Искуство претпоставувам дека има солидно бидејќи во спротивно немаше да биде избрана.Самиот Груевски имаше пофални зборови за неа.
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Не се дoaѓa нa ред oд тaквите кaкo тебе штo не знaaт 3 збoрa дa рaзберaт.
Sent from my LG-D620 using Tapatalk
Да не е обратно? Јас за разлика од тебе знам пристојно да дебатирам. Дали ти знаеш што е тоа дебатирање. Приучени луѓе, а толку „топорење“. Туууу...[DOUBLEPOST=1460718969][/DOUBLEPOST]
Пред да го пишеш ова сети се дека и Груевски е со 6 просек.Просекот во денешно време и нема некое големо значење според мене.
А каква врска има Груевски со муабетов. Навистина се мешаат баби и жаби. Груевски не го избрале на конкурс за јавен обвинител, туку Катица.. и очигледно дека некој цел живот ја туркал напред без квалитети. Ова го зборувам според успехот на студирањето.
Груевски беше Преседател на Владата што е изборна функција, не е именувана како обвинител. Премиер може да биде и човек со пониско образование, ако го изберат. А башка, не знам со кој просек завршил Груевски. А и не е важно во овој муабет.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Да не е обратно? Јас за разлика од тебе знам пристојно да дебатирам. Дали ти знаеш што е тоа дебатирање. Приучени луѓе, а толку „топорење“. Туууу...[DOUBLEPOST=1460718969][/DOUBLEPOST]
А каква врска има Груевски со муабетов. Навистина се мешаат баби и жаби. Груевски не го избрале на конкурс за јавен обвинител, туку Катица.. и очигледно дека некој цел живот ја туркал напред без квалитети. Ова го зборувам според успехот на студирањето.
Груевски беше Преседател на Владата што е изборна функција, не е именувана како обвинител. Премиер може да биде и човек со пониско образование, ако го изберат. А башка, не знам со кој просек завршил Груевски. А и не е важно во овој муабет.
Пa ти дa беше тoлку пaметен ќе oдгoвoриш тoa штo си прaшaн, a нa глупoсти дa кaжувaш.
А aкo више мудрувaш зa дебaтирaње, дебaтa е aргументирaнo изрaзувaње стaвoви нa еднa темa, a темaтa беше дaли верувaте вo устaвен суд, a не ти дaли се чудиш зa јaневa или не.
И јa еве сеa се чудaм кaкo си зaвршил oснoвнo кoa не знaеш дa oдгoвoриш нa еднoстaвнo прaшaње.

Пa пaзи бoгaти и нa кирцa oн му oбјaснувa шo билo темa нa муaбет...
Абе иди спремaј лепaкoт зa плaкaтите, глеaш Вељaнoвски ги рaспишaл избoрите.

Sent from my LG-D620 using Tapatalk
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Ти да беше паметен и да го следеше форумов, ќе забележеше дека јас се залагам уставниот суд да ја разгледа уставноста на СЈО и истото да биде укинато како неуставно. Така... беспредметно е да се дискутира за (не)верување ако СЈО биде укинато. Но, еве... воопшто не му верувам бидејќи не ја работи работата за која е избрано, туку работи строго тенденциозно, а веројатно и според нечии инструкции. На прес конференции настапуваат крајно тенденциозно, осудувајќи ги театрално осомничените уште пред да има покренат процес за нив. Во тоа особено се истакнува онаа шќиптарката.. Фатиме ли се викаше. Или Фатима.
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.808
Поени од реакции
4.280
Ти да беше паметен и да го следеше форумов, ќе забележеше дека јас се залагам уставниот суд да ја разгледа уставноста на СЈО и истото да биде укинато како неуставно. Така... беспредметно е да се дискутира за (не)верување ако СЈО биде укинато. Но, еве... воопшто не му верувам бидејќи не ја работи работата за која е избрано, туку работи строго тенденциозно, а веројатно и според нечии инструкции. На прес конференции настапуваат крајно тенденциозно, осудувајќи ги театрално осомничените уште пред да има покренат процес за нив. Во тоа особено се истакнува онаа шќиптарката.. Фатиме ли се викаше. Или Фатима.
За сваровски суд зборуваш така? За од мијалков швалерките судијки? За пгиватниот суд во сопственост на мијалков така?


Имаш упатство за користење на мозокот? За каква не уставност трипаш
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Ти да беше паметен и да го следеше форумов, ќе забележеше дека јас се залагам уставниот суд да ја разгледа уставноста на СЈО и истото да биде укинато како неуставно. Така... беспредметно е да се дискутира за (не)верување ако СЈО биде укинато. Но, еве... воопшто не му верувам бидејќи не ја работи работата за која е избрано, туку работи строго тенденциозно, а веројатно и според нечии инструкции. На прес конференции настапуваат крајно тенденциозно, осудувајќи ги театрално осомничените уште пред да има покренат процес за нив. Во тоа особено се истакнува онаа шќиптарката.. Фатиме ли се викаше. Или Фатима.
Ама затоа судот кога нема да даде притвор а пред тоа целата година дал притвор за 100% од барањата за притвор тогаш се е во рамките на нормалното.
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Имаш упатство за користење на мозокот? За каква не уставност трипаш
Прочитај го уставот, делот за јавното обвинителство, ако имаш капацитет да го разбереш, ќе ти стане јасно. Ако немаш.. што да правиме, ќе глумиш некаков дискутант овде. Неписмена раја... бреееее... уште па сака да дискутира... оф леле.
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.808
Поени од реакции
4.280
Прочитај го уставот, делот за јавното обвинителство, ако имаш капацитет да го разбереш, ќе ти стане јасно. Ако немаш.. што да правиме, ќе глумиш некаков дискутант овде. Неписмена раја... бреееее... уште па сака да дискутира... оф леле.
Ти свесен си дека во државава не функционира ама баш ништо ? кој устав жити господ
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Ама затоа судот кога нема да даде притвор а пред тоа целата година дал притвор за 100% од барањата за притвор тогаш се е во рамките на нормалното.
Види... секако дека има притисоци врз институциите, ама не сакам да давам децидни обвиненија, можам само сомнежи да имам. И Заев не беше притворен, нели? А камо ли осуден. Човекот како Тито „не го признаваше судот“ и ништо не му се случи. Можат ли сега другите да не го признаваат СЈО, на пример? Ако е за реципроцетет.. можат. Не би требало, ама.. ако се може...[DOUBLEPOST=1460722168][/DOUBLEPOST]
Ти свесен си дека во државава не функционира ама баш ништо ? кој устав жити господ
Па тогаш зошто постои СЈО? Ако не функционира ништо.. да си одиме дома сите.
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.808
Поени од реакции
4.280
Види... секако дека има притисоци врз институциите, ама не сакам да давам децидни обвиненија, можам само сомнежи да имам. И Заев не беше притворен, нели? А камо ли осуден. Човекот како Тито „не го признаваше судот“ и ништо не му се случи. Можат ли сега другите да не го признаваат СЈО, на пример? Ако е за реципроцетет.. можат. Не би требало, ама.. ако се може...[DOUBLEPOST=1460722168][/DOUBLEPOST]
Па тогаш зошто постои СЈО? Ако не функционира ништо.. да си одиме дома сите.
Гледаш дека немаш упатство? Е ај пробај да го употребиш мозокот чим не функционира ништо зошто е формирано лол
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom