Акции на СЈО (Генерална дискусија)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
5 ноември 2012
Мислења
2.560
Поени од реакции
5.828
Напротив, јас очекувам навреме да реагира и да не дозволи дивеење, да не дејствува откако хулигани веќе ќе направат штети. И тоа жестоко да ги помодри од ќотек оние кои сакаат да дивеат. Не мирните протестанти, само дивјаците.
Имаше и порано вакво, ваљда не сме заборавиле....

1. Багра ја кршеше Опшина Центар, пред полиција, која воопшто не реагираше. Имаше и убави снимки, се гледааат и лица, ама за никој немаше ни пријава, ни обвинение.
2. Хулигани ги тепаа дечките од Архи бригада што мирно протестираа. Никој не реагираше. Ако има пријава за некој, демантирајте ме.

Ах, да, заборавив....тогаш МВР беше под Брколинда, а овие беа “комуњари“, кој ги ебе........
 
Член од
5 ноември 2012
Мислења
2.560
Поени од реакции
5.828
Респект за МВР !
Никако насилство врз полиција !
Инаку, како што забележувам, и полицајците се во глобала коректни. Не знам од кого примаат наредби ? Ваљда Оливер си поднесе оставка, Чавков ли е ?
 
Член од
9 јуни 2008
Мислења
1.380
Поени од реакции
804
Респект за МВР !
Никако насилство врз полиција !
Инаку, како што забележувам, и полицајците се во глобала коректни. Не знам од кого примаат наредби ? Ваљда Оливер си поднесе оставка, Чавков ли е ?
не е ни битно кој е, сеедно оливер или чавков, нема потреба, не е нормално да се каменува полиција, протести, блокирања океј, ама не и насилство.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.411
Поени од реакции
36.343
Распишани се избори , нема веќе и законски дупки за да се избегнат.
Тоа ништо не решава, напротив ја продлабочува кризата. Сега потенцијално на изборен ден може да гледаме протести и циркузи пред избирачки места.
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Да ме поправи некој ако нешто сум грешка, не сум појадувал сеуште, но, од каде Трајко Велјановски го црпи својот легитимитет да распишува избори, откако претходно го распуштил парламентот, а со тоа и сам себе?

А, ми падна едно нешто интересно вчера, Иванов се пофали дека Претседателот на Р. Бугарија му се јавил и му нудел совети како да се реши кризата. Пропушти да каже дека Плевнелиев му кажал дека не смее да помилува луѓе под истраги, при ситуација кога народот бара правна разврска на таквите истраги.

Президент'т изрази подкрепата на Б'лгарија за дејността на специалнија прокурор, којто да прод'лжи разследването и цјалостното прилагане на договореностите от П'ржино. Гражданите очакват справедливост и тја не може да им б'де отказана. Корупцијата по нај-високите етажи на властта трјабва да се разследва, а не да се амнистира, каза тој.
http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2016/04/14/2742561_prezidentut_predloji_sudeistvie_za_preodoliavane_na/?ref=rss
 
Член од
9 јуни 2008
Мислења
1.380
Поени од реакции
804
Тоа ништо не решава, напротив ја продлабочува кризата. Сега потенцијално на изборен ден може да гледаме протести и циркузи пред избирачки места.
не ми се верува дека ке има некој толкава смелост да искочи и да му забрани на некој да гласа
 
Член од
5 ноември 2012
Мислења
2.560
Поени од реакции
5.828
Ajmo, raport za narod da cujem ko je krao
sjeb'o nam zivote a nije odgovar'o
sad ste se usemili pa nema revansizma
to je kodeks lopova niko nece da prizna

A ljudi slabo pamte to je ovde glavni problem
ko te jeb'o godinama jebace te opet
al' zapitaj se, dokle kakav si to covek
ponizan i plasljiv zivis bez slobode

Oni su sistem, instrukcija
dogma, korupcija, teror institucija
represija ubija
mafija, murija, drzava, hajducija
kadija, sudija, a mi smo revolucija!

Zajebi dijalog, ne pregovaram s bagrom
vi lazete k'o stoka eno stala vam je tamo
stranacki vojnici bolje palite u zaklon
zakljucacemo grad dok ne ocistimo talog!!

www.youtube.com/watch?v=yzqTgUCBhR8
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.619
На толку цвеќиња и гушкања од цела багра пацифисти се фативте за таа идиотката.

Убаво рече Сабја претходно на темава. Три дена квичите за жената, а како мулиња ќутите за тоа што вмро и дуи го договорија Куманово.
Аи леле колку си ти сигурен у ова што го тврдиш :D

така кажа либертас и така е а ?

неам ништо против твоето мислење,имаш право да имаш свое мислење и да веруваш у своето,ама не кур ми го наметнувај на мене и на останати.

Истото право го имам и јас и сите останати.Јас сметам дека ни сдсм ни вмро немаат моќ да направат нешто ни малку слично како Куманово,САМОСТОЈНО.Без подршка од страна.Но не ти го наметнувам моево мислење,и не се убедувам со тебе.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom