Акции на СЈО (Генерална дискусија)

Статус
Затворена за нови мислења.
T

templar55

Гостин
Знам, реторичко прашање беше, не очекував коментар.

Ево можеби ќе се најде паметен овде, посебно тие што ги бранат тие медиуми кои се најгласни и кои пропагираат некакво си црно сценарио за Македонија.
Само тебе те цитирам пошо ти коментираше за овие работи. :D

Ево уште една позитивна слика, имат уште многу вакви.

Сликата е направена во Идомени. Ова се нивните колеги на јужната граница. Нормално, прв ред оние беспомошните, па кога тепа полицијата да се створи слика кај народот "Вакви луѓе ли тепаат"
Прочитани сте, 0 сентименталност за вас, поздрав.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
Ова од штаб ти го кажаа? Блиски роднини и пријатели ми се на терен и на граница а и тука во скопје, ти и твојот мал мозок не знаеш што се не преживуваат тие луѓе а уште помалце знаеш како им е кога нивни колеги гинат на работно место. Она што се случува на границата е организирано и оркестрирано од надвор, и е координирано со она што се случува во скопје, ама тоа не се кажува по штабовите нели ... Што се однесува до трескање, масата на терен што протестира, полицијата може да ја расчисти за 45 минути а тебе да те прати заедно со цел шлајм на интензивна нега .... но не го прави тоа и размисли од кои причини !!!!
Ама што да правиш мали мозоци се лесни за контрола, не си ти крив таков те направиле.
А со фориве "од штаб ли ти кажаа" знаеш колку ме пецкаш? Пробале многу пред тебе на таа карта да провоцираат :) Сериозно, џабе.

А фактот што сите аргументи ви се водат од емоции кажува многу. И мене ми притворија другари без никакви докази, добивав пендраци, мартинки педерски од под штит па не кенкам тука. 30 дена притвор добиваа мои блиски луѓе за НИШТО. Доказ: те има на слики. А бе оди бегај таму...



Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.414
Поени од реакции
6.036
Утреден ако се деси нешто посериозно (недајбоже), тие "ропаци" први ќе излезат да ти го бранат газот, се со цел ти мирен да спиеш.
Кажи ми нешто, каде во државава нема вработување со врски? Одсекад ги имало, и кај црвените, и кај плавите, па и во Југославија имало фамилијарни вработувања... и во иднина којабило партија да дојде, пак ќе има. Делуваш како човек кој дошол од Шведска, па не е научен на вакви типично балкански работи.

Ајде ти се молам, нека протестираат луѓето, нека маваат со камења и јајца по зградите, ама ова што го видов вечерва е незнам... на погрешни луѓе фрлаат камења, катастрофа.
Морав да ти реплицирам, самите лица кои се одлучиле да се вработат во полиција знаеле за ризикот со кој ќе се сносат и за тој ризик од друга страна имаат награда како повисоки плати и бенифициран стаж пред се. Да не се разбереме погрешно, никогаш не сум повредил полицаец и никогаш хулигански не сум се понашал на протест но од друга страна секогаш ќе сум позгрозен од лицата кои доведоа до оваа ситуација да лица фрлаат со камења према полицијата него од лицата кои фрлаат камења. Зарем е тешко Иванов да ги повлече одлуките(доколку е невозможно,тогаш да престане да аболицира наредни случаи) и со тоа да запре каменувањето врз полицијата? Туку ги заболе стап нив за полицијата, колку камења ќе попијат само за да си ги зачуваат топлите фотељи. Па еден со малце мозок и муда не видов во полицијава да речит еј кој кримоси ги бранам, јас ќе јадам камења за тие да си продолжат со криминалот. Еден не видов да речит јас сум поставен за безбедност на народот а не на криминалот. На Мубарак во Египед војската му покажа непослушност и затоа падна режимот, а овде еден храбар не се изнајде да им се спротиставит на кримосиве. Туку заеби, секогаш во државава било полесно да си ќутиш додека гледаш неправда него да се спротиставиш.
 
T

templar55

Гостин
Знаеш што е разликата меѓу мене и тебе?
Што јас да ја слушнев вчера таа курва наркоманска како го кажува тоа ја ќе ја рашутирав на клоци, не мораше да биде тоа полицијата.
За разлика од мене, ти го оправдуваш и браниш опинокон од погоре.
Па сеа сам размисли кој е повраќаница од човек.
Значи како се оградувате кога некој ке заебе од кај вас, па тоа е нешто страшно. Одма она не е ваша, имала психички проблеми, паднала од Марс. Се е она, освен комуњарка, затоа народот не ве почитува.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739

Сликата е направена во Идомени. Ова се нивните колеги на јужната граница. Нормално, прв ред оние беспомошните, па кога тепа полицијата да се створи слика кај народот "Вакви луѓе ли тепаат"
Прочитани сте, 0 сентименталност за вас, поздрав.
Ние сме стока и нас требит да не сотрат.
Само ВМРОовците се вистински луѓе и патриоти, само вие ја сакате својата држава.

Море мрш.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
Доказ у рука, викни ги сите телевизии (странски ако треба) пошто нели нашиве се селективни, и прикажи го доказот. Ја ке ти направам бесплатна промоција на нет, цел свет ке чуе за тебе. Вака само ке си шпекулирате, пошто немате друга работа.
Дека од докази се водите ептен, имам приметено. Баш сте легалисти онака.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
T

templar55

Гостин
Ние сме стока и нас требит да не сотрат.
Само ВМРОовците се вистински луѓе и патриоти, само вие ја сакате својата држава.

Море мрш.
Кој кажа дека сте стока? Имате членови кај кои имам дилема дали се човечки суштества или животни. Инаку не сте сите стока, ама сите сте јако исфрустрирани, тоа е факт. Имате голем гнев, а гневот е опасен по здравјето.
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.575
Поени од реакции
20.843
А со фориве "од штаб ли ти кажаа" знаеш колку ме пецкаш? Пробале многу пред тебе на таа карта да провоцираат :) Сериозно, џабе.

А фактот што сите аргументи ви се водат од емоции кажува многу. И мене ми притворија другари без никакви докази, добивав пендраци, мартинки педерски од под штит па не кенкам тука. 30 дена притвор добиваа мои блиски луѓе за НИШТО. Доказ: те има на слики. А бе оди бегај таму...



Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
како бе мене не ме притворија? а дааа пошто останав дома и не изиграв хулиган по улици. ако веќе си спремен да повредиш некој биди спремен и да бидеш повреден чао пријатно. А ова моментов НИ ВОДАТ демек ја од штаб ме пратија тука да бранам некој ? Незнам просветли ме ? Или па можда пошто ти мавам контра ондак не сум со твоите туку сум со другите. Најубаво ти и другите да се удаавите во вардар и да не оставите оние кои не сме определени политички да живееме на раат.
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.220
Поени од реакции
20.996
Освен што штити кримоси нели и што се спремни кога фирерот ќе даде знак да не покосат.
Кој фирер? Оливер Спасовски е министер за внатрешни работи. Тој дава наредби на полицијата. :icon_lol:

Го апсат Бранимир Јовановиќ, најпросперитетниот млад ум во државава кој може да живее кај сака во светот, а избрал да остане. Хулиган опасен е. Малку снимки има од МАКЕДОНСКАТА ПОЛИЦИЈА колку е брутална. Ама си го бараат сороспиите, реално.
Ич без гајле, друже. Ќе организираме протест за оставка на министерот Спасовски. (y)
Мора да се стави крај на лудилово и на полициската бруталност. Свињи режимски, мaме им ебем. A.C.A.B!
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
како бе мене не ме притворија? а дааа пошто останав дома и не изиграв хулиган по улици. ако веќе си спремен да повредиш некој биди спремен и да бидеш повреден чао пријатно. А ова моментов НИ ВОДАТ демек ја од штаб ме пратија тука да бранам некој ? Незнам просветли ме ? Или па можда пошто ти мавам контра ондак не сум со твоите туку сум со другите. Најубаво ти и другите да се удаавите во вардар и да не оставите оние кои не сме определени политички да живееме на раат.
Ти почна да не делиш по штабови, не јас.

А тоа што си останал дома не те прави примерно мамино дете туку неосвестено дерле. Затоа не си уапсен. Ако сакаш да живееш на раат, повели донеси си ја слободата.

А тоа што некој бил уапсен не го прави хулиган. Има нешто се вика политички затвореник. Љубе, Кежаровски и слично. Бранимир што го спомнав прееска и така.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Сликата е направена во Идомени. Ова се нивните колеги на јужната граница. Нормално, прв ред оние беспомошните, па кога тепа полицијата да се створи слика кај народот "Вакви луѓе ли тепаат"
Прочитани сте, 0 сентименталност за вас, поздрав.
Затоа ние поверувавме со тоа со цвеќињата.Поверував дека не е глумење лудило.


Каде се тука цвеќињата?И уште едно побитно прашање,каде се специјалците тука?
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.414
Поени од реакции
6.036
Абе сеа ја глеам репризава од шоуво на Иванов, и Латас поставува дали списокот на помилувања бил конечен а од говор на тело му се гледа дека прашува за него,како да пробвит да го потсети Иванов да не го заборавил случајно :pos:
 
T

templar55

Гостин
Затоа ние поверувавме со тоа со цвеќињата.Поверував дека не е глумење лудило.


Каде се тука цвеќињата?
И уште едно побитно прашање,каде се специјалците тука?
Не знам, можеби не била сезона на цвеќиња.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Фрустрација, добро човече нели гледаш дека сте немоќни? Значи вемеровциве си крадат и вас не ве ебат 2% плус ви удираат пендрак у грб. Последниве 10 години се убивте од протести и лежења по асфалти, а голем дел од вас и почнаа да мирисаат на асфалт. Ве тепаат, ве затвараат, што сакаат си прават со вас. И сега ајде направи сума сумарум кој на кого дал кур во рака :) поздрав.
Проблемот со вас е тоа што ако има луѓе кои не се согласуваат со политиките на криминалната секта ДПМНЕ тогаш автоматски се комунисти и соросоиди..а сите знаеме дека и СДС се исти како вашата секта..најголемото зло што постои воопшто во Македонија..затоа не 200..500.000 ќе се иселат и ќе пробаат да земат бугарски пасош па да се истребат побрзо од оваа вукојебина...срам и резил се двете партии за државата,ова што го направија досега е чисто крадење,ама она крадење без усул..посебно оваа сектата каде слепо му верувате....

Со тоа што ве конролираат како овци за плата од 300 евра и сендвич со тоа ви ја вреѓа интелегенцијата,ве направи роботи кои реагираат по наредба,за да се соберите против СДС и другите невладини организации први сте...а кога Албанците си играат охајбе ве нема никаде...овци продадени сте и затоа државата ни е на вакво ниво со овие две лоповски банди наречени СДС и ДПМНЕ
 
Член од
14 април 2008
Мислења
1.257
Поени од реакции
914
Скоро сите институции потфрлија. Од партии, ВМРО, СДСМ, Влада, Собрание, Уставен суд, Претседател, јавни обвинителства, МАНУ. И сите поединци кои ги раководат.
А засега и СЈО.
Ем од една страна премногу шират, наместо да се насочат на главните политичко-криминални афери. Ова денешното со случајот „Транспортер“ е подрачен криминал и нема поширока тежина со оглед на тоа што се работи за дела на политичар од понизок ранг. Ако го отвораат овој случај дали тоа значи дека немаат ништо ново за личностите на повисоките позиции. Зошто не се насочија на главната афера аферата со прислушуваните разговори. Неосмнено има тешко кривично дело. Некој прислушувал или некој монтирал. Кој прислушувал/монтирал, домашни.., странски служби.. кој се лицата извршители и така натаму. Требаше да се насочат на таа афера затоа што е најграндиозна, најбесправна, најчудовишна и почеток на сите други. Другите кривични дела можеби постојат, можеби не постојат но ова кривично дело несомнено постои и некој МОРА да одговара. Ако се расчистеше дали и кој во македонското разузнавање задал, а кој извршувал прислушување, кој знаел но ќутел, соочуствувал... тоа ќе отвореше врати и за другите кривични постапки.
СЈО засега во ниедна од истрагите немаат некое продлабочување. Сеуште главно се потпираат на прислушуваните телефонски разговори и многу малку напреднале во истрагите. И зошто уште во почетокот за да покажат рамнотежа не ги извадија во јавност и постапките против опозициските политичари.
Освен ако во позадина нема некој поспособен Јанева и мис придружничките некако не ми влеваат сигурност.
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom