Акции на СЈО (Генерална дискусија)

Статус
Затворена за нови мислења.

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Ова е слика од дпмнеовци пред седиштето на СДСМ мислам. Видов едно видео на ФБ. Не се први што го прават ова, не измислиле топла вода.
Сеедно, сепак и на последните протести од "предавниците" имаше многу вакви моменти па никој не ги шерна, а оваа слика иако е дел од контра протестите ја шират "платениците" преку Твитер.
 
T

templar55

Гостин

За тие што бараа одговор зашто имало КОНТРА-протести, повелете.
Ај сега не биди повраќаница од човек и врати се неколку страни наназад и спој го мислењето од овој и од онаа ороспијава од вчера.
Овој човек е душичка за разлика од канцерогеното створење што викаше вчера да им се деси второ Куманово на полицајците.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
Значи ОК се ќе преџвака човек но кога ќе видам како се фрла по МАКЕДОНСКА полиција со камења флаши дрва пиротехника ми се гади ми се повраќа ми се блуе. После ќе се плаче по телевизија биле брутални тепале, абе ја да сум има цревата на плочки да им ги истурам.
Оф, оф... А со патетикиве што праиме чеда македонски? Кутра македонска полиција :( Та тија сороспиите имаат ли грам достоинство? Тоа е МАКЕДОНСКА полиција, поради нив сме безбедни...

Освен што штити кримоси нели и што се спремни кога фирерот ќе даде знак да не покосат. Ама кутрите не знаат дека фирерот знае и војна да изрежира па да ги пушти курбан едно 8 души... Нема везе, ја одбранија државата од клетите сороспии, па и на фб си пишуваат импресии припадниците на ЕБР.

Го апсат Бранимир Јовановиќ, најпросперитетниот млад ум во државава кој може да живее кај сака во светот, а избрал да остане. Хулиган опасен е. Малку снимки има од МАКЕДОНСКАТА ПОЛИЦИЈА колку е брутална. Ама си го бараат сороспиите, реално.

Не се трескајте многу. Македонската полиција има среќа што е опкружена со ваков народ кој инциденти му се на крај памет. Виктимизирањево помина кога не "бранеа" од "терористите" по тренерки и старки.





Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.166
Поени од реакции
85.607
Не сум за насилство, општо какво и да е.

Но во овие моменти интересни ми се медиумите, тие продадените, зошто сакаат да продадат лоши вести, зошто не излезе Јанко да ја покаже оваа слика подолу.
Па прашај го него на фб јеботе, што ме прашуваш мене :D. И самите знаеме дека тој работи во најдпмнеовската телевизија во земјава, додека жена му работи во музејот на ВМРО. Какви слики очекуваш да споделува? :)

Одамна сум раскрстил со Јанко, Миленко, Геро, Секуловска, Саше Политико, Каракамишева, Пандов итн... тие се една група платеници кои се платени да шират вести во корист на партијата што ги плаќа. Штета што има народ што слепо им верува (n)
 
Член од
29 ноември 2014
Мислења
321
Поени од реакции
115
Ај сега не биди повраќаница од човек и врати се неколку страни наназад и спој го мислењето од овој и од онаа ороспијава од вчера.
Овој човек е душичка за разлика од канцерогеното створење што викаше вчера да им се деси второ Куманово на полицајците.
и таа и овој се сериозно ментални
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.575
Поени од реакции
20.843
Оф, оф... А со патетикиве што праиме чеда македонски? Кутра македонска полиција :( Та тија сороспиите имаат ли грам достоинство? Тоа е МАКЕДОНСКА полиција, поради нив сме безбедни...

Освен што штити кримоси нели и што се спремни кога фирерот ќе даде знак да не покосат. Ама кутрите не знаат дека фирерот знае и војна да изрежира па да ги пушти курбан едно 8 души... Нема везе, ја одбранија државата од клетите сороспии, па и на фб си пишуваат импресии припадниците на ЕБР.

Го апсат Бранимир Јовановиќ, најпросперитетниот млад ум во државава кој може да живее кај сака во светот, а избрал да остане. Хулиган опасен е. Малку снимки има од МАКЕДОНСКАТА ПОЛИЦИЈА колку е брутална. Ама си го бараат сороспиите, реално.

Не се трескајте многу. Македонската полиција има среќа што е опкружена со ваков народ кој инциденти му се на крај памет. Виктимизирањево помина кога не "бранеа" од "терористите" по тренерки и старки.
Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
Ова од штаб ти го кажаа? Блиски роднини и пријатели ми се на терен и на граница а и тука во скопје, ти и твојот мал мозок не знаеш што се не преживуваат тие луѓе а уште помалце знаеш како им е кога нивни колеги гинат на работно место. Она што се случува на границата е организирано и оркестрирано од надвор, и е координирано со она што се случува во скопје, ама тоа не се кажува по штабовите нели ... Што се однесува до трескање, масата на терен што протестира, полицијата може да ја расчисти за 45 минути а тебе да те прати заедно со цел шлајм на интензивна нега .... но не го прави тоа и размисли од кои причини !!!!
Ама што да правиш мали мозоци се лесни за контрола, не си ти крив таков те направиле.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Па прашај го него на фб јеботе, што ме прашуваш мене :D. И самите знаеме дека тој работи во најдпмнеовската телевизија во земјава, додека жена му работи во музејот на ВМРО. Какви слики очекуваш да споделува? :)

Одамна сум раскрстил со Јанко, Миленко, Геро, Секуловска, Саше Политико, Каракамишева, Пандов итн... тие се една група платеници кои се платени да шират вести во корист на партијата што ги плаќа. Штета што има народ што слепо им верува (n)
Знам, реторичко прашање беше, не очекував коментар.

Ево можеби ќе се најде паметен овде, посебно тие што ги бранат тие медиуми кои се најгласни и кои пропагираат некакво си црно сценарио за Македонија.
Само тебе те цитирам пошо ти коментираше за овие работи. :D

Ево уште една позитивна слика, имат уште многу вакви.
 
T

templar55

Гостин
Повраќаница било тоа што го кажала дроцата од вчера, ама не им се повраќа од фактот што Куманово беше режија на врвот на вмро и дуи.
Доказ у рука, викни ги сите телевизии (странски ако треба) пошто нели нашиве се селективни, и прикажи го доказот. Ја ке ти направам бесплатна промоција на нет, цел свет ке чуе за тебе. Вака само ке си шпекулирате, пошто немате друга работа.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.707
Поени од реакции
27.670
Eве да се најадам добро оти не ми иди за серење ок? (пошто бришење со нужда ојт)

Инаку воајеризмот, според Оксфорд учебникот по психологија (не ми текнува годината на издавање за да го пишам точниот, ако сакаш ќе побарам отом потом) спаѓа во сериозно нарушување на сексуалниот нагон. Си го знаел нештово? :) Еве ти вака како интелектуалец толку силно си решил да заѕидаш суд и мисла за одредена работа, само кроз воајерски муабет, што е краен лаички аматеризам што се однесува до правото, ама ти не си правник и не си виновен за тоа, не можи да ти замериме тука.

Леле како ми се дупи. Кога си одев накај дома, најдов една колешка. Жена ми ме чека. Дома, ќе ја растурам. (целосна мисла)

И тебе ти пушта Зоки : Леле како ми се дупи. Кога си одев накај дома, најдов една колешка. Жена ми ме чека (ова јок). Дома, ќе ја растурам. И после цврсто заклучуваш и си убеден од муабетот дека на некој му се дупело, ко си одел за дома нашол колешка, и сигурно колешката дома ќе ја растури. Ти текнува сега дека можи да постои сериозна дупка во носењето таков суд?
Иначе МОЌТА е над уставот и законите. СЈО ни го инсталираа од надвор помоќните и ајде пеки. Имаа историска можност да загризат цврсто и професионално да искоренат се што преставува кршење и злоупотреба. Арно ама има таму една тетка Фатиме која држи говор како да се кара со замислен противник (ова од Разиел го преземам оти целосно ист впечаток), која зборува со таква злоба и пасија небаре е на митинг од Зоки. И со таков турбофолкерски настап, бичи филмови кај некои смртници како да е бог и спасител.
Жими Ленка што запази професионалност при излагањето. И како кажи ми јас да верувам во објективност и максимална правда, кога самиот настап лични на политички прес кој пред очи ни сервира селективна правда? Да беа трите Ленче како ми како, ама онака никогаш, ама никогаш нема да ги сфатам како колектив кој се бори за правда, па дури ни тогаш.
За Фатиме се сложувам, ја слушав попладневно и многу непрофесионално се изразуваше.

Ама дека проба да ги поништиш разговориве... да не се лажеме, не беа до толку сечени како твојов пример. Секако дека со сечење ние ќе си пополнуваме некои дупки и нештото може да изгледа провеќе од што е но нема драстична разлика како твојов пример. Ако ги немаш слушано разговорите, разочаран сум. Ако ги имаш слушано а сепак успеа олку лоша аналогија да направиш, уште повеќе сум разочаран.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.984
Поени од реакции
24.800
Ај сега не биди повраќаница од човек и врати се неколку страни наназад и спој го мислењето од овој и од онаа ороспијава од вчера.
Овој човек е душичка за разлика од канцерогеното створење што викаше вчера да им се деси второ Куманово на полицајците.
Знаеш што е разликата меѓу мене и тебе?
Што јас да ја слушнев вчера таа курва наркоманска како го кажува тоа ја ќе ја рашутирав на клоци, не мораше да биде тоа полицијата.
За разлика од мене, ти го оправдуваш и браниш опинокон од погоре.
Па сеа сам размисли кој е повраќаница од човек.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom