Акции на СЈО (Генерална дискусија)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
9 јуни 2008
Мислења
1.380
Поени од реакции
804
ОК, мене не ми е јасно зошто не сакаш да се почитува законот во врска со СЈО. Си играш играчки, јас сериозно пишувам, аргументирано.
хаха го погоди човекот за аргументирано...
 
Член од
5 ноември 2012
Мислења
2.560
Поени од реакции
5.828
ШАТОРИ СЕ ПОСТАВУВААТ ПРЕД СОБРАНИЕ

Граѓани утрово поставија шатори пред Собранието на Р.Македонија, од каде нема да заминуваат најмалку до утрешниот ден кога се очекува потписот на претседателот на Собранието за распишување избори

Според најавите, тие го обезбедиле просторот пред најавениот масовен собир најавен за вечерва од 18 часот, на кој ќе се бара оставка од Ѓорге Иванов, повлекување на неговата одлука за масовна аболиција на криминалот
____________________

Kој поставува шатори и го “обезбедува“ просторот ?
Контра-протестирачи како минатиот пат на Муња или нормалниве со цел да ги заебат ко пред Уставен Суд ?
 
Член од
30 декември 2009
Мислења
547
Поени од реакции
149
ШАТОРИ СЕ ПОСТАВУВААТ ПРЕД СОБРАНИЕ

Граѓани утрово поставија шатори пред Собранието на Р.Македонија, од каде нема да заминуваат најмалку до утрешниот ден кога се очекува потписот на претседателот на Собранието за распишување избори

Според најавите, тие го обезбедиле просторот пред најавениот масовен собир најавен за вечерва од 18 часот, на кој ќе се бара оставка од Ѓорге Иванов, повлекување на неговата одлука за масовна аболиција на криминалот
____________________

Kој поставува шатори и го “обезбедува“ просторот ?
Контра-протестирачи како минатиот пат на Муња или нормалниве со цел да ги заебат ко пред Уставен Суд ?
[/qПоставуваат казан за грав Муњистите
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.823
Поени од реакции
2.914
Според уставот никаде не е спомнато СЈО значи треба да се укине затоа не е нагласено.
Според мене потегот од Иванов е добра стратегија и преку него по автоматизам ќе се укине СЈО и шлаканица за амбасадорите. И не може бе странските дипломати да шетаат по судовите и изигруваат како шерифи и да им кажува на Катица кој кого да обвинува или притворува ,а за сдс(М) ништо . Затоа Иванов пукна филмот и сите ќе аболицира само така за понатаму амбасадорите не можат да направат притисоци преку СЈО. Јас го признавам само ЈО.


Sent from my iPhone 5s using Tapatalk
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.617
Поени од реакции
31.821
Миле вика че му влезам во вреќите. Гласачките. Судијките од тефтерчето на Гоца му се до гроб благодарни на Мијалков.

Ти ми зборуваш за устав и закони. И дека СЈО било неуставно И дека Ката била дебела и имала шестки.

Да си ги земеш книгите, напишаните и ненанпиашните, и да си го избришеш газот со нив.
Eве да се најадам добро оти не ми иди за серење ок? (пошто бришење со нужда ојт)

Инаку воајеризмот, според Оксфорд учебникот по психологија (не ми текнува годината на издавање за да го пишам точниот, ако сакаш ќе побарам отом потом) спаѓа во сериозно нарушување на сексуалниот нагон. Си го знаел нештово? :) Еве ти вака како интелектуалец толку силно си решил да заѕидаш суд и мисла за одредена работа, само кроз воајерски муабет, што е краен лаички аматеризам што се однесува до правото, ама ти не си правник и не си виновен за тоа, не можи да ти замериме тука.

Леле како ми се дупи. Кога си одев накај дома, најдов една колешка. Жена ми ме чека. Дома, ќе ја растурам. (целосна мисла)

И тебе ти пушта Зоки : Леле како ми се дупи. Кога си одев накај дома, најдов една колешка. Жена ми ме чека (ова јок). Дома, ќе ја растурам. И после цврсто заклучуваш и си убеден од муабетот дека на некој му се дупело, ко си одел за дома нашол колешка, и сигурно колешката дома ќе ја растури. Ти текнува сега дека можи да постои сериозна дупка во носењето таков суд?
Иначе МОЌТА е над уставот и законите. СЈО ни го инсталираа од надвор помоќните и ајде пеки. Имаа историска можност да загризат цврсто и професионално да искоренат се што преставува кршење и злоупотреба. Арно ама има таму една тетка Фатиме која држи говор како да се кара со замислен противник (ова од Разиел го преземам оти целосно ист впечаток), која зборува со таква злоба и пасија небаре е на митинг од Зоки. И со таков турбофолкерски настап, бичи филмови кај некои смртници како да е бог и спасител.
Жими Ленка што запази професионалност при излагањето. И како кажи ми јас да верувам во објективност и максимална правда, кога самиот настап лични на политички прес кој пред очи ни сервира селективна правда? Да беа трите Ленче како ми како, ама онака никогаш, ама никогаш нема да ги сфатам како колектив кој се бори за правда, па дури ни тогаш.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
Eве да се најадам добро оти не ми иди за серење ок? (пошто бришење со нужда ојт)

Инаку воајеризмот, според Оксфорд учебникот по психологија (не ми текнува годината на издавање за да го пишам точниот, ако сакаш ќе побарам отом потом) спаѓа во сериозно нарушување на сексуалниот нагон. Си го знаел нештово? :) Еве ти вака како интелектуалец толку силно си решил да заѕидаш суд и мисла за одредена работа, само кроз воајерски муабет, што е краен лаички аматеризам што се однесува до правото, ама ти не си правник и не си виновен за тоа, не можи да ти замериме тука.

Леле како ми се дупи. Кога си одев накај дома, најдов една колешка. Жена ми ме чека. Дома, ќе ја растурам. (целосна мисла)

И тебе ти пушта Зоки : Леле како ми се дупи. Кога си одев накај дома, најдов една колешка. Жена ми ме чека (ова јок). Дома, ќе ја растурам. И после цврсто заклучуваш и си убеден од муабетот дека на некој му се дупело, ко си одел за дома нашол колешка, и сигурно колешката дома ќе ја растури. Ти текнува сега дека можи да постои сериозна дупка во носењето таков суд?
Иначе МОЌТА е над уставот и законите. СЈО ни го инсталираа од надвор помоќните и ајде пеки. Имаа историска можност да загризат цврсто и професионално да искоренат се што преставува кршење и злоупотреба. Арно ама има таму една тетка Фатиме која држи говор како да се кара со замислен противник (ова од Разиел го преземам оти целосно ист впечаток), која зборува со таква злоба и пасија небаре е на митинг од Зоки. И со таков турбофолкерски настап, бичи филмови кај некои смртници како да е бог и спасител.
Жими Ленка што запази професионалност при излагањето. И како кажи ми јас да верувам во објективност и максимална правда, кога самиот настап лични на политички прес кој пред очи ни сервира селективна правда?
Некако Миле че-му-влезам-во-вреќите и судијките куропушачки како да недостигаат во твојов пост. Или можеби така ми се чини.
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
хаааа добри се бугариве. мамицата.
Бугарија апелира за возобновување на политичкиот дијалог во Македонија
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.617
Поени од реакции
31.821
Некако Миле че-му-влезам-во-вреќите и судијките куропушачки како да недостигаат во твојов пост. Или можеби така ми се чини.
Примерот со женската и клецањето е пример за секој твој цитат од некоја рандом петарда, ова бомба. А за судии уште од времето на комуњарата си стои канцерот, како и оној кога во еден ден си пукнаа 600тини. Инаку, Вмро-Дпмне на моменти си водат строго макијавелистичка политика. И досега истата им роди 10 години власт, а со ваква инфантилно дегенерична опозиција уште толку. СДСМ да се спасеа на време од Зоки, Рада(некои прашања не заслужуваат одговор) и останата багра, и само да молчеа, да не се глупираа каде ќе стигнат, од Отпори пред некоја година, до што ти знам, ќе беа многу многу поблиску до победа. Вака опипан му е рејтингот и нив, знаат дека теренски стојат мизерно, па пробуваат од друга страна на проблемот да издејствуваат, што е секако политика, каква таква, е политика.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
хаааа добри се бугариве. мамицата.
Бугарија апелира за возобновување на политичкиот дијалог во Македонија
Ти Брутусе што мислиш, дали СЈО е противуставно и треба да се укине?
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
хаааа добри се бугариве. мамицата.
Бугарија апелира за возобновување на политичкиот дијалог во Македонија
Ги штитат интересите на своите бугарски државјани во Македонија.

Циркус, сега уште комшиите ни фалат, овие опинчариве ќе изиграваат фактор на модератор, грците идат со војска на граница, ни летаат со авиони над територијата, што следно србите ќе побараат заштита за нивни Стевчо.
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.823
Поени од реакции
2.914
Преку Миле кого ти признаваш.
Кој Миле бе што ти е тебе тој ?
Грешката на Грујо е што требаше да го остави на раат ЈО да врши функција како што треба според законот ама имаше притисоци во ЈО од сдс(М) и од ВМРО но тоа е локално, а СЈО е светски преку амбасадори слично како кај ЈО затоа мора да се укине СЈО да не диктира и заплашува од надвор.
Значи мора да има избори на 5 јуни и се надевам ќе се оправи ЈО и ќе застане на нозе и ќе обвинува било кого без разлика за се и не смее да има притисоци во ЈО така сака Иванов и така ќе биде и точка. Народот мора да се воздржи барем една година .
 
Член од
5 ноември 2012
Мислења
2.560
Поени од реакции
5.828
... има таму една тетка Фатиме која држи говор ..., која зборува со таква злоба и пасија ... И со таков турбофолкерски настап, ..... Да беа трите Ленче како ми како, ама онака никогаш, ама никогаш ......
На времето ви сметаше Бранко, па имаше зашто Бранко ?
Па ви сметаа Рада и Зајко, па имаше зашто Рада , зашто Зајко ?
Сега ви смета СЈО, па зашто Катица имала 6-ки, Фатиме имала незнамшто....

Имаше една стара “ рџавов курцу и длаке сметају“

Инаку, Хорхе фикусот, оној амебата од Уставен со фаца на хроничен алкос, и оној јавен обвинител, боже ме опрости не му знам име, што оди по цигански прослави со Амди на маса, се поим за државотворни личности.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.218
Поени од реакции
25.979
На времето ви сметаше Бранко, па имаше зашто Бранко ?
Па ви сметаа Рада и Зајко, па имаше зашто Рада , зашто Зајко ?
Сега ви смета СЈО, па зашто Катица имала 6-ки, Фатиме имала незнамшто....
Tочно е ова. Ве лажеме затоа што сте напорни кога прашувате зошто не можете да дојдете на власт. Уште понапорни ќе станете ако ви одговориме директно.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom