Акции на СЈО (Генерална дискусија)

Статус
Затворена за нови мислења.

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Narod, narod, narod ... vlasta postojano go koristi ovoj zbor narod, opozicijata uste poveke narodot, narodot, narodot ... alooooo nenormalni edni narodot go socinuvaat skoro 2 milioni lugje od nekolku razlicni etnikumi, veroispovesti i politicki ideologii, vo tie 2 milioni narod ne ima sekakvi ... ne se site DPMNEovci, nitu pak se site SDSovci !
Da tocno ne e vo red i ne e cesno i dostoinstveno nekoi politicari postojano sistemski da gi kradat ili ednostavno kazano kupuvaat izborite so pari, no uste polosa varijanta e prevzemanjeto na vlasta so sila na ulica, e tek posle nastanuvaat domino efektite i tek togas zapocnuva onaa vistinska kriza kade sto letaat glavi !
Zaev pocna da go pravi ona sto prethodno go najavi, a toa e prevzemanjeto na vlasta na ulica, no sto ako i drugata strana izleze na ulica, da sekako nema decata na Grujo i na Zajko da se tepaat i da ginat !
Zosto samo Gruevski i familijata da se povlecat be, zosto istovremeno ne se povlece veke i prethodno aboliciraniot amnestiran provinciski oligarh Z. Zaev i kompanijata okolu nego pa da bideme na raat od site i potpolno novi lugje vo vrvot na dvete partii da sednat na masa i kako normalni lugje da diskutiraat i da se dogovorat sto ke pravat ponatamu so drzavava !
Opozicijata go mrazi Gruevski i familijata, no mora da bidat sfateni i lugjeto sto ednostavno gi mrazat i ne se soglasuvaat so SDSM i nivnata politika, zosto celo vreme opozicijata prvo bara, a potoa bega od izbori, ako imaat tolku perfektni programi, proekti, planovi i idei sekako deka ke tepaat na izbori, e sega so prazna demagogija nema sansi nekoj da pobedi na izbori, narodot ne e glup si go gleda licniot interes, odnosno licniot opstanok, a ne interesite na Zaev i Sekerinska !
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.824
Поени од реакции
2.914
Ја уште никако да разберам зошто протестираат овие пред штабот на СДСМ, три дена барам некој да ми одговори, ама озбилно без заебанција.
Тоа повеќето не разбираат зошто?Но еве јас ќе кажам лаички по таа логика,секаде по светов кога некој е аболициран само еднаш ,а ако направи некаков прекршок за него нема втор пат да биде аболициран односно казната не му бега,е сега по одлуката на Иванов сите ќе бидат аболицирани еднаш и тие 1500 толпи пред сдс(М) се гневни бидејќи Зајко е втор пат аболициран и толпата,,како да сака да му каже на Зајко искористи ја шансата за доброто на Македонија , а ако пак правиш ујдурма и штета на МК тогаш следниот пат ќе дојдеме пред тебе уште повеќе од 1500 ќе ви ја откинеме главата така да си знаеш". ете затоа . Ама според законот за Заев не важи аболиција бидејќи добил еднаш затоа Зајко негодува пред медиуми дека е државен удар и дека правдата разнишана бла бла . А знаете што е државен удар ? Како може лично Иванов да зададе државен удар кога тој е државен врв или Зајко премногу јадел ,,моркови"?
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.993
Пазете се сега, брутусот се врати од контрапротести најаден со дупли сендвич и трета смена ќе биде фулл оперативен на темава а и плус кај и да е ќе му стигне и бастердот само он малку касни пошто имал и сладолед да излиже.
нема врска, шупусот е еден од попаметните у партија, додуша глуп е ко коњ, ама пак се истакнува со својот бескичмењачки интелект. Посебно препорачлив е за читање при запек, ретардираноста на неговите постови изазива инстантна течна столица.
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
А кога немало гладни, без работа, задолжени? Како ти ја опипуваш таа слика сметаш дека мнозинството граѓани на оваа земја е незадоволно.. Може е само 10% или 20%.
Кој се тие 20% да одлучуваат за останатите 80%?
Оние неколку илјади пред Влада не ја сочинуваат Македонија. Македонија е 2.000.000 и едини Демократски начин да се опипа Јавното мнение за тоа кому тие ја нудат својата подршка е преку Избори.
Abe ima lugje vo ovaa drzava koi ne se od nitu edna partija, imaat rabota, biznisi, ovie vakvi raboti se losi raboti opsto za celata drzava i narod, dali tie sto krsat i palat znaat deka nasilstvoto i vojnata ne ja zajaknuvaat tuku uste poveke ja osiromasuvaat i slabeat drzavata na sekoe pole i ekonomski i demokratski, utre treba nekoj taa napravena materijalna steta da ja pokrie i sanira, povredenite protestanti kako i policajci treba na drzaven trosok da se lekuvaat po klinikite, vrti-suci pak so pari na gragjanite treba da se pokrijat site napraveni steti !
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
А кога немало гладни, без работа, задолжени? Како ти ја опипуваш таа слика сметаш дека мнозинството граѓани на оваа земја е незадоволно.. Може е само 10% или 20%.
Кој се тие 20% да одлучуваат за останатите 80%?
Оние неколку илјади пред Влада не ја сочинуваат Македонија. Македонија е 2.000.000 и едини Демократски начин да се опипа Јавното мнение за тоа кому тие ја нудат својата подршка е преку Избори.
Abe ima lugje vo ovaa drzava koi ne se od nitu edna partija, imaat rabota, biznisi, ovie vakvi raboti se losi raboti opsto za celata drzava i narod, dali tie sto krsat i palat znaat deka nasilstvoto i vojnata ne ja zajaknuvaat tuku uste poveke ja osiromasuvaat i slabeat drzavata na sekoe pole i ekonomski i demokratski, utre treba nekoj taa napravena materijalna steta da ja pokrie i sanira, povredenite protestanti kako i policajci treba na drzaven trosok da se lekuvaat po klinikite, vrti-suci pak so pari na gragjanite treba da se pokrijat site napraveni steti !
 
A

aye

Гостин
Narod, narod, narod ... vlasta postojano go koristi ovoj zbor narod, opozicijata uste poveke narodot, narodot, narodot ... alooooo nenormalni edni narodot go socinuvaat skoro 2 milioni lugje od nekolku razlicni etnikumi, veroispovesti i politicki ideologii, vo tie 2 milioni narod ne ima sekakvi ... ne se site DPMNEovci, nitu pak se site SDSovci !
Da tocno ne e vo red i ne e cesno i dostoinstveno nekoi politicari postojano sistemski da gi kradat ili ednostavno kazano kupuvaat izborite so pari, no uste polosa varijanta e prevzemanjeto na vlasta so sila na ulica, e tek posle nastanuvaat domino efektite i tek togas zapocnuva onaa vistinska kriza kade sto letaat glavi !
Zaev pocna da go pravi ona sto prethodno go najavi, a toa e prevzemanjeto na vlasta na ulica, no sto ako i drugata strana izleze na ulica, da sekako nema decata na Grujo i na Zajko da se tepaat i da ginat !
Zosto samo Gruevski i familijata da se povlecat be, zosto istovremeno ne se povlece veke i prethodno aboliciraniot amnestiran provinciski oligarh Z. Zaev i kompanijata okolu nego pa da bideme na raat od site i potpolno novi lugje vo vrvot na dvete partii da sednat na masa i kako normalni lugje da diskutiraat i da se dogovorat sto ke pravat ponatamu so drzavava !
Opozicijata go mrazi Gruevski i familijata, no mora da bidat sfateni i lugjeto sto ednostavno gi mrazat i ne se soglasuvaat so SDSM i nivnata politika, zosto celo vreme opozicijata prvo bara, a potoa bega od izbori, ako imaat tolku perfektni programi, proekti, planovi i idei sekako deka ke tepaat na izbori, e sega so prazna demagogija nema sansi nekoj da pobedi na izbori, narodot ne e glup si go gleda licniot interes, odnosno licniot opstanok, a ne interesite na Zaev i Sekerinska !
Добро бе, а зашто не дозволат да влезе трета партија меѓу нив? Што фајде има да се повлечат и едните и другите, да се договорат и пак да си се вратат на старата песна. Искрено на оваа држава не и треба ни ВМРО ни СДСМ туку некоја трета партија која нема никаква допирна точка со овие две партии односно да не е во коалиција со некоја од тие две партии. Но во оваа држава такво нешто ни на сон не може да се оствари ама затоа први сме во кукање како ни едните ни другите не чинат.
 
Член од
15 август 2009
Мислења
2.023
Поени од реакции
4.874
У жар на дискусијата не знам кој ќе ме прочита кој не, ама мора малце ред да се внесе. Два саати бришам мислења за сендвичи, компири и мајонези. Сред најголема криза у државата најпаметно што можете да смислите се доскочици за сендвичи? Ви се поклонувам богови на хуморот.
Ајде вака сега:
Ако уште еднаш прочитам сендвич во темава, постови ќе пишувате во notepad.

Влегување во дуели со членови од форумот со цел да се пцуете и навредувате без реченица нормална дискусија ќе бидат санкционирани со казнени поени и бан од тема. За упорните и од форум.
Мислења со доскочици за Катици Прасици, Брколинди и Зајковци ќе бидат бришени.

Од друга страна дозволено е пцуење на политичари до седмо колено. Дури и клетви мислам дека можам да толерирам.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.550
Поени од реакции
36.511

Брее Македонијо до каде дојдовме o_O
Па цело време збореа на митинзи, народот, народот, народот. Ете дојде по нив народот.

Најбоље видео од кога почна срањево од лани. Дечкото со кабаницата и тој со соковите главни настани на клипов.
 
Член од
6 март 2007
Мислења
2.301
Поени од реакции
1.579
Не не и не ми се допаѓа кршењето. Излезете како луге скандирајте извадете пароли ама зошто кршење на изграденото?
Тоа ке треба пак да се санира од наши пари. Нас градбите не ни се проблем, лугето кои направиле тежок криминал се проблемот.
Ова е исто како да земете дома да кршите тањири и после пак ке треба да си купите за да јадете.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.550
Поени од реакции
36.511
Мислам дека Груевски бајаги ја заеба работата со помилувањето. Па и ако го укинат СЈО утре како што се збори, тогаш многу е веројатно украинско сценарио и насилие по улици.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.550
Поени од реакции
36.511
Не не и не ми се допаѓа кршењето. Излезете како луге скандирајте извадете пароли ама зошто кршење на изграденото?
Тоа ке треба пак да се санира од наши пари. Нас градбите не ни се проблем, лугето кои направиле тежок криминал се проблемот.
Ова е исто како да земете дома да кршите тањири и после пак ке треба да си купите за да јадете.
Цела година лани се седеше на земја, џандари се гушкаа, се изиграваше пацифизам. Ете со што вроди тоа. Гневот е многу поголем сега по тоа што го видов денес во споредба со лани.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom