A1 TV кабелска телевизија (Blizoo/Cabletel/Vip TV) - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

  • Креатор на темата Xak
  • Време на започнување
Т

Триптико

Гостин
@Dexter26 мода е во МК да нудиш и ТВ, покрај интернет и телефон :D Нема веќе Пошта Телеграф Телефон. Сега сите се: Телефон, Телевизија, Интернет. Бем ти среќа :facepalm:
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.524
Поени од реакции
11.595
@Dexter26 мода е во МК да нудиш и ТВ, покрај интернет и телефон :D Нема веќе Пошта Телеграф Телефон. Сега сите се: Телефон, Телевизија, Интернет. Бем ти среќа :facepalm:
Што ти е гајле на тебе за модата ?

Денес и глупавоста и идиотизмот се во вода, но тоа не значи дека треба да прифатиш да бидеш глупав, или уште полошо - да бидеш идиот.

Остави ги модерните залепени со телефончињата и таблет компјутерчињата за рацете нивни и со модата нивна, а за себеси живеј си го животот така како што посакуваш.
 
Член од
1 јули 2014
Мислења
65
Поени од реакции
30
Дечки мака мачам со превод кога гледам филм преку усб на powerbox.

Го чита преводот се во ред, едно 15тина минути, после го снемува... Исклучи уклучи превод, што не правам и џабе. Кога ќе го исклучам па ќе го уклучам повторно се појавува само на момент и го снемува, како да е покриен од некој елемент или нешто така.

Чаре?

Фала, позз...

п.с. Има начин како да го направам да може и други фајлови освен avi да чита?
 
Член од
26 октомври 2012
Мислења
2.535
Поени од реакции
3.362
Од кога се споија со вип кај мене интернетот е нула .Буквално за ништо не го бива .Неможе некогаш да стигне ни до 700 кб во секунда за данлоад .Кога играм нешто паѓа интернет на секои 5 мин .На никого не му препорачувам да стави интернет од нив .
 
Член од
27 февруари 2011
Мислења
297
Поени од реакции
227
Јас, пак, имам сосем спротивно мислење. Телевизијата никогаш и не ме интересирала, ја гледаат моите, но најмногу домашни канали и по некој странски, и не им значи многу преводи и слично.

Главно сме на Близу поради тоа што сме во Ѓорче уште од времето на МакСатНаумовски, но и поради интернетот. Моментално користам пакет од 30 мб/с и навистина немам никакви поплаки во однос на него. Буквално торенти симнувам како од шала и тоа е и причината поради која и не гледам телевизија, целосно на компјутер сум :)
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.524
Поени од реакции
11.595
Ценетите господа, ги тргнале преводите и од некои други канали: сите Discovery канали: Science, DTX, ID Xtra, Animal Planet (+HD), HD Showcase, единствено до овој момент имаше само српски на Dis. Science HD. Имаше и на некои други ама ги заборавив.
Да не е ова привремено, бидејќи АААВМУ врши мониторинг, па чекаат да поминат „прегледите“, па повторно да ги вратат? :D
Е па можно е да беше привремен мониторинг од АААВМУ, бидејќи од вчера, петок, 15 април 2016, вратени се српските преводи на TV 1000, Viasat каналите, DaVinci Learning, Animal Planet, Discovery Channel, Discovery IDxtra, Discovery Science нема никаков превод, на Discovery Turbo Xtra дава опција за бирање помеѓу српски и рамковнистички превод, но ниту еден од двата превода не се прикажува, односно не е достапен. На FLN се достапни преводи на хрватски јазик и на македонски јазик.
 
B

bngj45

Гостин
Е па можно е да беше привремен мониторинг од АААВМУ, бидејќи од вчера, петок, 15 април 2016, вратени се српските преводи на TV 1000, Viasat каналите, DaVinci Learning, Animal Planet, Discovery Channel, Discovery IDxtra, Discovery Science нема никаков превод, на Discovery Turbo Xtra дава опција за бирање помеѓу српски и рамковнистички превод, но ниту еден од двата превода не се прикажува, односно не е достапен. На FLN се достапни преводи на хрватски јазик и на македонски јазик.
И на Discovery Showcase HD е вратен српскиот превод,а незнам зошто се отклучени FLN,FOX,FOX Life,TV 21 и CBS Reality
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Е па можно е да беше привремен мониторинг од АААВМУ, бидејќи од вчера, петок, 15 април 2016, вратени се српските преводи на TV 1000, Viasat каналите, DaVinci Learning, Animal Planet, Discovery Channel, Discovery IDxtra, Discovery Science нема никаков превод, на Discovery Turbo Xtra дава опција за бирање помеѓу српски и рамковнистички превод, но ниту еден од двата превода не се прикажува, односно не е достапен. На FLN се достапни преводи на хрватски јазик и на македонски јазик.
Тргнувајќи од една изјава дека: „народот секогаш е во право, па макар и кога греши“, јас велам: „бидејќи јас сум дел од народот, јас секогаш сум во право, па дури и кога грешам“ :D
Добро е, но јас искрено се спремам да ги бесам господата, можеби не во однос на телевизијата, но во однос на интернетот ...
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.412
Поени од реакции
2.755
Што праат бе овие, на секои 15 минути ги менуваат преводите...
 
B

bngj45

Гостин
На СК3 нема српски воопшто (ако мислиш на тој). СК2 е има српски.
Дека немаше Српски вчера некое време сега има видов,а на SK3 знам дека имаше опција како на SK2 да се одбере јазик но изгледа ги исклучиле.
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.412
Поени од реакции
2.755
Дека немаше Српски вчера некое време сега има видов,а на SK3 знам дека имаше опција како на SK2 да се одбере јазик но изгледа ги исклучиле.
Исклучено е. :) Кога ги исклучуваа и преводите (на филмските и документарните канали) и српското аудио на СК3 го исклучија. Зошто не знам. :(
 

Kajgana Shop

На врв Bottom