Акции на СЈО (Генерална дискусија)

Статус
Затворена за нови мислења.

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
А ти овие муабети можиш да се јавиш и кај бурекот во емисија да си прајте бајрам со умот , или во штаб , не дека некој кур фактор е заев , ама па грујо ич
Ти да не знаеш случајно зошто Македонците ќе идат у пеколот?
Многу по убаво е компромис со Грција и влез во ЕУ и НАТО отколку цел живот да живееш со уцените и заканите на албанците.
Супер, како ќе ја крстиме Грција, имаш некој предлог?
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
10.123
Поени од реакции
15.069
Ја спаси државата. Секоја чест.
Не тресев зелени јас , па јас нешто да спасувам(образот). И плус не сум јас директор на една од најдоходовните општински фирми во ``елитната`` општина:eek:

Јас сум од провинција, што имам јас да спасувам, тука се господата со кошули со манжетни кои ќе ја спасуваат мајчицата
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.811
Поени од реакции
4.287
Ти да не знаеш случајно зошто Македонците ќе идат у пеколот?
Незнам , не одам во штаб да ме лажат кај ќе одат[DOUBLEPOST=1460154530][/DOUBLEPOST]
Ти да не знаеш случајно зошто Македонците ќе идат у пеколот?
Незнам , не одам во штаб да ме лажат кај ќе одат
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.337
Поени од реакции
5.475
Ако се оди на избори без опозицијата, дефинитивно ќе има граѓанска војна. Никој не е свесен дека ќе има големи последици. Сега е многу по опасно отколку во 2001. Овој народ или ќе се вразуми или ќе оди во пеколот.
Нема да има граѓанска војна ... овој народ све си голта, ќе се голтнат и изборите од 5 јуни, ние имаме ендемска изрека, секое чудо три дена трае.

Во оваа поднебје немаме традиција ни за протести, камо ли за граѓанска војна, такво чудо не расте на наше тло.
 
Член од
21 февруари 2012
Мислења
1.643
Поени од реакции
865
Значи, ако не го смениме името, и ако не гласаме за СДС, Македонците ќе идат во пеколот?
Овие муабети во Грција ќе ги кажуваш, тука не.
Во 90-тите Барнко ги плашеше луѓето дека ако дојде ДПМНЕ на власт ќе ја втурне државата во војна, сега Грујо го плаши народот ако дојде СДСМ на влас ќе го смени името...
И после некој нека каже дека не се сите исти гомна.
Со нас македонците лесно се манипулира, само заплаши го со нешто и нема проблем слободно може да ја пљачкаш државата.
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Нема да има граѓанска војна ... овој народ све си голта, ќе се голтнат и изборите од 5 јуни, ние имаме ендемска изрека, секое чудо три дена трае.

Во оваа поднебје немаме традиција ни за протести, камо ли за граѓанска војна, такво чудо не расте на наше тло.
Да ти кажам право, не си у право.
И тоа како има атмосфера за протести, но кога ќе видат која им е алтернативата, си остануваат дома.
Во 90-тите Барнко ги плашеше луѓето дека ако дојде ДПМНЕ на власт ќе ја втурне државата во војна, сега Грујо го плаши народот ако дојде СДСМ на влас ќе го смени името...
И после некој нека каже дека не се сите исти гомна.
Со нас македонците лесно се манипулира, само заплаши го со нешто и нема проблем слободно може да ја пљачкаш државата.
А знаеш што е најстрашно во целата таа ситуација?
СДСМ не негира дека ќе го смени името...
И нормално ДПМНЕ поентира.
 
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.605
Поени од реакции
748
Нема да има граѓанска војна ... овој народ све си голта, ќе се голтнат и изборите од 5 јуни, ние имаме ендемска изрека, секое чудо три дена трае.

Во оваа поднебје немаме традиција ни за протести, камо ли за граѓанска војна, такво чудо не расте на наше тло.
Абе до некаде во право си али со една добра стратегија се е можно.Има разни разни начини. Во спротивно или федерализација или распад. А во меѓувреме и албанците и македонците ќе си го јадат стапот засекогаш.
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Граѓанска војна ќе има ако се смени Името.
Порано или подоцна.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Нема да има граѓанска војна ... овој народ све си голта, ќе се голтнат и изборите од 5 јуни, ние имаме ендемска изрека, секое чудо три дена трае.

Во оваа поднебје немаме традиција ни за протести, камо ли за граѓанска војна, такво чудо не расте на наше тло.
Такви сме Македонците..најголеми овци и најпрост народ што постои,кога го донесоа законот за хонорарци во 2014 година тогаш се живо диво излегуваше на телевизија и сите протестираа против власта да се укини овој закон и имаше изјави од многу луѓе како се срамеле што гласале за Вмро како тие биле криминалци,кради...и ете по некое време сето тоа се заборави исто како да не било..

За бомбите нешто слично беше па по одредено време ете се заборави па луѓето онака си ги разбираат како на мајтап иако знаат дека е вистина,за многу други закони што се воведија што се на штета на обичниот граѓанин, не ни известија ништо по телевизии а луѓето го чуствуваат по џебот..и за нив се заборави....

За многу затворени фирми и казни по секаква основа,за заплашување,запритисок на најразлични начиним за срамно крадење и лажење за многу предизбони ветувања што не ги исполнија....се ќе се проголта и ќе се заборави,бидејќи луѓето и народот тука се овци и само овци..страшно прости луѓе..

Чист доказ се луѓето тука што ги подржуваат,треба искрено да си ненормален ова лудило да го подржуваш,јас не тврдам дека СДС се поарни ама диктаторите веќе ја претераа и се бараат промени а ако мислат дека со едни избори ВМРО ќе го смени начинот на работење тогаш се лажат.

Не знам колку луѓе во градот мој посран сретнувам дневно како се жалат од власта и колку се незадоволни ,ама знаеш што е најтрагично?..тоа што истите тие што се жалат пак ќе гласаат за ВМРО ако има избори со надеж дека нешто ќе се промени..е затоа сме ФИРОМ а не Македонија...овци
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.337
Поени од реакции
5.475
Да ти кажам право, не си у право.
И тоа како има атмосфера за протести, но кога ќе видат која им е алтернативата, си остануваат дома.
Протести ќе има, такви што немаат тежина, како секогаш досега.

Немири може да има само ако се договорат Дпмне и Сдсм, да ги има, со цел да се оствари некој зацртан план. (да дојдат странци као да не смират и ќе ни наметнат и решавање на некои проблеми, како што е името)
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.811
Поени од реакции
4.287
Граѓанска војна ќе има ако се смени Името.
Порано или подоцна.
Така е , затоа е пратен грујо како многу влијателен светски политичар за да не дојде до промена на името :lolzz:
 
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.605
Поени од реакции
748
Граѓанска војна ќе има ако се смени Името.
Порано или подоцна.
А јас имам пречувство дека во блиска иднина многу албанки и македонки мајки ќе плачат за нивните синови. Времето повеќе не работи за овие простории. Народот кога и да е ќе одлучи. Или Грујо Ахмети Крв,војна и сиромаштија. Или ЕУ и НАТО.... Ова е болната вистина за овие најнеспособни народи во регионот.
 
Член од
13 февруари 2014
Мислења
233
Поени од реакции
110
А јас имам пречувство дека во блиска иднина многу албанки и македонки мајки ќе плачат за нивните синови. Времето повеќе не работи за овие простории. Народот кога и да е ќе одлучи. Или Грујо Ахмети Крв,војна и сиромаштија. Или ЕУ и НАТО.... Ова е болната вистина за овие најнеспособни народи во регионот.
Добро, два пати кажа за 5 минути, сега може да олабавиш и да се спремаш за таа сага.
 
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.605
Поени од реакции
748
Добро, два пати кажа за 5 минути, сега може да олабавиш и да се спремаш за таа сага.
Вмро Дпмне и Дуи ќе бидат најголема причина што ќе летат многу глави.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom