Акции на СЈО (Генерална дискусија)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.411
Поени од реакции
36.344
Тогаш бил невин, ама станал виновен.
Шега на страна. Знае ли некој дали има „абер“ кога би се проверувала уставноста на СЈО? (Темава е за СЈО, не за 5 јуни 16).
За кладилница да не го чекаш?
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
За кладилница да не го чекаш?
Во обложувалница (кладилница е на српски јазик) немам влезено ниту играно. А сакам побрзо да заврши тој дел за да е јасно дали СЈО има или нема правен легитимитет за работа.[DOUBLEPOST=1460101436][/DOUBLEPOST]„Премиере“... на Димитриев ли му се обраќаат или на Груевски?
 
Член од
5 ноември 2012
Мислења
2.560
Поени од реакции
5.828
Не знам кај виде нервоза.
Инаку твојот пост во делот со законот и УЈП, културно кажано - е глупост и нема врска!
Над 20 години се заебавам со инспекции, 1 ме казниле, 2 пати времено ми затворале објект ( еднаш баш УЈП ) и можам да кажам дека тоа што го викаш -не е така. Тоа може само ако некој мангуп инспектор да начека некој ропак па да го дупи. Тоа со роденденот на директорот и со мониторот, не го спомнувај друг пат - ке ти се смејат!
Кажав, се додека не постираш по кој закон и по кој член е тоа - тресеш зелени.
Друго, не ми одговори : дали ако стварно било така со неплатен данок. до сега немало Бобо да заврши со лисици ?

Не знам зашто ме поврзуваш со СДСМ ? Ваша матрица е дека ако сум против владата - автоматски сум СДСМ.
Во 2006 јас гласав за ВМРО, затоа што бев разочарам од СДСМ и мислев дека треба промена со нови лица. Исто како што мислем и сега !
Дури и не се кајам што со мој глас Грујо дошол на власт бидејки мојот став е дека за подобар напредок на државата треба да се казни секоја влада што ќе забега. Тогаш требаше да се казни СДС, сега е исто со ВМРО. Тоа што сега навивам за СДС е само поради тоа што никоја друга партија нема капацитет да ги бутне талибанците и заслужува да добие шанса да ја води државата! Утре кога СДС ќе забега - ке плукам и по нив.
Епа јбг тие од село дојдените НЕ клецаат а и ќе продолжат да НЕ клецаат, бидејќи дечките ЗНААТ КАКО,а и се ВРЕДНИ..
Да признаваш дека “те клецаат“ ама да не се побуниш бидејки “биле вредни и знаат како“ ми личи на мазохизам, ама ај, не сум стручњак за психички пореметувања. Чувајте си го кубурот за лошо време.....

Пошто темава е за СЈО, јас сакам сите криминали што излегоа во јавност да се процесираат и сите одговорни да се казнат. Тоа што талибанциве биле “добри во клецање“ како што викаш, па го лустрирале претходниот судија и наместиле нов “од тефтерчето на Горде“ и таа “што пушела“ ќе му била “цел живот благодарна на началникот“ - за мене не е никакво оправдание за не-санкционирање на криминалот !
Ве заболе вас како се трошеле народните пари, ... Кире Наумов ќе кажува ... а НИКОГАШ нема работено приватно,...
Свесен дека тоа што му го замеруваш на Кире. важи за цела ВМРО врхушка ? Грујо, Горде, Миле.....
Инаку, да, ме заболе како се трошат народни пари. Посебно ако знам дека јас во болница морам на приватно да си купам антибиотик, а тие “способните даваат 250,000 за врби. Врби, бе....
ама затоа Началников е МАХЕР :cool:.
Да го величаш началникот е на ниво што пубертетлииве го величаат Кристијан Голубовиќ. Никој не им оспорува “способност“ во нивна бранша, ама ниво на култура, начин на комуникација, манири во понашање, разбирање за демократска држава...како да кажам , не ми е баш за узор....

Нејсе, јас сум свесен дека има луѓе на кои им одговара сегашниов систем. Од мое искуство, тоа се луѓе, без исклучок, кои или се буџетари, или работат во приватни фирми што го цицаат буџетот. Тие луѓе ќе се борат од петни жили да не се смени ништо. Затоа што во нормално општество таков шљајм не може да просперира.

Ме радува сепак што не сме си ибале мајката до крај, па гледам дека има доста луѓе што размислуваат со своја глава, што не им треба штаП да им формира мислење, што се критични кон секоја влада, без разлика дали ВМРО или СДС.

Таквите луѓе даваат подршка на СЈО и ги величат Катица, Ленче и Фатиме како шанса за подобра иднина.
 
W

wicked_1

Гостин
Одете ангажирајте колега на Протуѓер нека ве научи како се води политичка војна/кампања а не плачипи*ки.
Средете си го дворот па бидете пример за комшијата.
Такви кадри ретко се наоѓаат пошо се обично по затвори, оти нели тие што влагаат у вреќи, праќаат сивоњи низ градови да малтретираат луѓе, вршат рекети, се закануваат/уценуваат/затвaраат за личен и партиски интерес итн. итн. таму им е местото.
Ти на тоа се палиш замисли, до таму сте отидени со другарите :shook:... не ни очекував закониве и легислативата да ви се некаков параметар за дистанцирање на правилно/неправилно - преоптимистички е (n), штета само што за добар дел од наредните генерации животен пример ќе им бидат безрбетни сендвич ентитети.:nesumjas:
 
Член од
13 март 2013
Мислења
448
Поени од реакции
715
Е па тоа ти е политика. Кога ВМРОвците го поддржуваа љубе и одеа по негови митинзи каде љубе јачаше патриотизам и ја правеше лом меѓународната, СДС го нарекуваше слаткар, шарлатан (јавно) а вака анонимно го правеа од фецес подоле, заговараа негово апсење (го избркаа до хрватска за да не мора они да го апсат). Сега он им е омилен лик, шеруваат слики од него се трескаат од земја за неговата слобода.
Не е работата дали Љубе е невин или не. Крив е, фатен е. Работата е што си одлежа фер и сега треба да го пуштат

http://a1on.mk/wordpress/archives/599689
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.337
Поени од реакции
5.475
Не е работата дали Љубе е невин или не. Крив е, фатен е. Работата е што си одлежа фер и сега треба да го пуштат

http://a1on.mk/wordpress/archives/599689
Ја вчера го слушав Грујо и човекот рече дека демократијата е на највисоко ниво, нема притисоци никакви, убавина све.

Случајот со Љубе е сечен, лепен и монтиран.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Еве ги писмените од фан страната на Зоран Заев. Од 20 коментари 10 се од албански профили (веројатно фантоми во вистинска смила на зборот).
Suzana Vuckovska Bravo pretsedatele vie ste mnogu hrabar covek hrabrost ni davate ina nas samo napred i ke gi pobedeme

Like · Reply · 20 · 11 hrs

Elbasan Islami se dokaza ovoj deka nema strav od ovia mali sitni BANDITCINJA OD DUI I VMROVCINJA? ama NARODOT E SO VAS ?

Like · Reply · 9 · 11 hrs

Blerim Aid Kadriu браво мора да идеш до крај,ама луѓево овде во РМ се цудни и глупави не сакат да им биде добро овде се научени со 3000 ден

Like · Reply · 16 · 11 hrs
странски служби
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.411
Поени од реакции
36.344
Не е работата дали Љубе е невин или не. Крив е, фатен е. Работата е што си одлежа фер и сега треба да го пуштат

http://a1on.mk/wordpress/archives/599689
Незаконски го држат во затвор Љубе. Ама изгледа и после толку години што го држат во келија им фуфка да го пуштат.
 
G

Goldie

Гостин
Не, Зоки проба со ретардирани изјави од типот албански од градинки да купи албански гласови, мислејќи дека така ќе го подигни малку од малку рејтингот. Не знам колку те играат во високите кругови на СДСМ, но треба да си запознат дека 1/3 од анкетираните кои даваат поддршка на СДСМ се Албанци кои му ја купија финтава еве како овие погоре. Додека играше на картата на купување нивни гласови со ветување млекце и медче си изгуби со контра ефект дел од македонскиот електорат. Така да и не му е баш најпаметен тој чекор и за гордеење :)
Заев во никој случај не изгуби дел од Македонските гласачи
Тие што беа опозиција пак ќе си бидат, дури мислам и дека ќе ја обедини опозицијата оти видоа дека нема корист од гласање за мали партии, единствен кој изгуби после снимкиве е Дпмне дури и нивни членови се почесто јавно го дигаат гласот како имале мали плати иако се вработени во јавни претпријатија или пак не успеале да ги вработат.
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
За Љубе за да ја прекратиме безвезната дискусија - на 6 јуни 2011 година е уапсен за примање мито. Осуден е на 5 години затвор. Казната истекува на 6 јуни 2016.[DOUBLEPOST=1460108419][/DOUBLEPOST]
се се тоа странски служби, брутче, пола свет го заебаа!
И СФРЈ ја уништија, 5та армија во свет 10та економија на планетава. Џубриња.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.617
Поени од реакции
31.821
По ова можи да заклучувам дека си само член/симпатизер кој од дома следи ситуација?Да беше малку поблиску барем до локалните челници ќе ти кажеа дека ни малку не е сјаен рејтингот опипан на терен, не мора оној вмровскиот, си мерат и тие, не се секирај. Имам јас информации, не мора да ти кажувам кај ми е изворот нели, ама очекував и ти да ги имаш, како вака посветен член/симпатизер на идеологијата на СДСМ. Да не грешам душа, ќе оставам и простор дека можеби ги имаш, па фала курцу нема јавно да кажуваш каква е работата, туку ќе тераш со „победнички дух" и то е ок.
Да не се повторувам и за @Goldie нека важи одговоров. Ти кажувам теренски како стојат работиве, не ти кажувам што мислам јас :) Еве не ме слушајте мене, побарајте проверете си.

Јас не го напаѓам меѓуетничкиот соживот, не ги ни мразам албанците, имам колеги со кои ја имам живеачката и повеќе отколку со некои Македонци. Туку друг ми беше муабетот. Многу давање права, медови и млеко и не е така на најарно (барем од она што го слушнавме да се ветува). Нема да завлегувам во глупостите со селфањето, тука ќе застанам.

A во Прилеп си имате раскол во опозицијата од епски размер. Два линка ќе ви пуштам, оценете сами.
http://revolucionermk.com/nekoj-megu-nas-ne-e-nash/
http://www.sdsmprilep.org.mk/do-dechkite-od-kantselarijata-so-edna-kvaka-od-vnatreshnata-strana-na-vratata/

Башка на фејсбук страната имаше покол, ама го избришаа, за некој ден.
 
Последно уредено:
B

Bafra

Гостин
Не знам кај виде нервоза.
Инаку твојот пост во делот со законот и УЈП, културно кажано - е глупост и нема врска!
Над 20 години се заебавам со инспекции, 1 ме казниле, 2 пати времено ми затворале објект ( еднаш баш УЈП ) и можам да кажам дека тоа што го викаш -не е така. Тоа може само ако некој мангуп инспектор да начека некој ропак па да го дупи. Тоа со роденденот на директорот и со мониторот, не го спомнувај друг пат - ке ти се смејат!
Кажав, се додека не постираш по кој закон и по кој член е тоа - тресеш зелени.
Друго, не ми одговори : дали ако стварно било така со неплатен данок. до сега немало Бобо да заврши со лисици ?

Не знам зашто ме поврзуваш со СДСМ ? Ваша матрица е дека ако сум против владата - автоматски сум СДСМ.
Во 2006 јас гласав за ВМРО, затоа што бев разочарам од СДСМ и мислев дека треба промена со нови лица. Исто како што мислем и сега !
Дури и не се кајам што со мој глас Грујо дошол на власт бидејки мојот став е дека за подобар напредок на државата треба да се казни секоја влада што ќе забега. Тогаш требаше да се казни СДС, сега е исто со ВМРО. Тоа што сега навивам за СДС е само поради тоа што никоја друга партија нема капацитет да ги бутне талибанците и заслужува да добие шанса да ја води државата! Утре кога СДС ќе забега - ке плукам и по нив.


Да признаваш дека “те клецаат“ ама да не се побуниш бидејки “биле вредни и знаат како“ ми личи на мазохизам, ама ај, не сум стручњак за психички пореметувања. Чувајте си го кубурот за лошо време.....

Пошто темава е за СЈО, јас сакам сите криминали што излегоа во јавност да се процесираат и сите одговорни да се казнат. Тоа што талибанциве биле “добри во клецање“ како што викаш, па го лустрирале претходниот судија и наместиле нов “од тефтерчето на Горде“ и таа “што пушела“ ќе му била “цел живот благодарна на началникот“ - за мене не е никакво оправдание за не-санкционирање на криминалот !

Свесен дека тоа што му го замеруваш на Кире. важи за цела ВМРО врхушка ? Грујо, Горде, Миле.....
Инаку, да, ме заболе како се трошат народни пари. Посебно ако знам дека јас во болница морам на приватно да си купам антибиотик, а тие “способните даваат 250,000 за врби. Врби, бе....

Да го величаш началникот е на ниво што пубертетлииве го величаат Кристијан Голубовиќ. Никој не им оспорува “способност“ во нивна бранша, ама ниво на култура, начин на комуникација, манири во понашање, разбирање за демократска држава...како да кажам , не ми е баш за узор....

Нејсе, јас сум свесен дека има луѓе на кои им одговара сегашниов систем. Од мое искуство, тоа се луѓе, без исклучок, кои или се буџетари, или работат во приватни фирми што го цицаат буџетот. Тие луѓе ќе се борат од петни жили да не се смени ништо. Затоа што во нормално општество таков шљајм не може да просперира.

Ме радува сепак што не сме си ибале мајката до крај, па гледам дека има доста луѓе што размислуваат со своја глава, што не им треба штаП да им формира мислење, што се критични кон секоја влада, без разлика дали ВМРО или СДС.

Таквите луѓе даваат подршка на СЈО и ги величат Катица, Ленче и Фатиме како шанса за подобра иднина.
Еее па што не кажеш бе дека сме Колеги, и мене УЈП ме репна 2.000 Еур (без државата да е оштетена по било кој основ) и тоа кога влезе одма ни кажа: Морам да ве казнам, такви се наредбите. Казнуваа фирми што примиле фактура ама тој што ја издал не им ја напишал адресата :facepalm:.
Ти прв ме нападна :ТАКА ЛИ ВИ ЗБОРАТ ВО ШТАп...

1. За УЈП ќе кажувам иако е смешно вистинито е,ако немаш врски џабе ти е да се жалиш УЈП/државата секогаш е во право.

2. Врска клецањето бидејќи не ми бега клецање (оти ни црвена ни плава книшка имаме) ќе си одберам некој што барем знае да клеца :P

3. "Тие луѓе ќе се борат од петни жили да не се смени ништо "
Па тоа е тоа БОРБА кој победи негова државната цицка :D

4. Врска Кире и врхушката свесен сум, ама нека понудат ДРУГ место Кире и факинг Рада па можеби кај неопределените ќе се врати недовербата оти што корист има ако ги казниме дпмне а дојдат истите тие кои претходно биле казнети... божем им дошол памет

5. Јас реков дека Мијалков и Протуѓер се МАХЕРИ а не дека имам постери од нив o_O .

Тој што ќе го НАМАЛИ бројот на администрацијата и ќе ја направи да биде ефикасна тој од мене ќе добие глас, сите други се исто :гомце: само различно пакување.
Туку ај да си фатам да си работам, оти на приватниот сектор црно му се пишува, некој ќе треба да враќа долговите :свиркам:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Премногу почнавте да забегувате со муабетите, во ред е малку да се даде слобода, ама вие секогаш ги преминувате границите. Вратете се на темата, СЈО и снимките. Не туку се препукувајте и карајте чии профили биле повистински или полажни, а особено не да почнете тука со СФРЈ, масони, Путин и Обама, барем не во контекстот кој почнавте да го зборите.
Темава ќе биде затворена додека не биде малку прочистена.[DOUBLEPOST=1460122595][/DOUBLEPOST]Отворена е темата.
Продолжете да дебатирате.
Со усул.
 
Последно уредено:
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.337
Поени од реакции
5.475
Горан Груевски (шеф на УБК) водел тефтер во кој биле запишани податоци за обвинителите од СЈО и за луѓе со кои тие држат контакт, имало податоци и за лица кои прифатиле да сведочат итн.
Но сепак тој помина само со домашен притвор, со што не се гарантира дека нема да влијае врз процесот што се води против него и останатите.

Истовремено САД и ЕУ изјавија дека партиите ја пропуштија шансата да се договорат за кредибилни избори. (тоа значи дека на 5 јуни нема да има такви).

Директорот на затворот (кадар на Дпмне) не го пушта од затвор Љубе Бошковски, иако досегашната пракса била затворениците кои се однесувале примерно да бидат пуштени предврме, досега директорот се оправдуваше дека Љубе има и друг предмет, но денес од судот известија дека другиот предмет не е пречка за Љубе да биде ослободен, пошто за тој предмет нему не му е изречена мерка притвор.

Владата денес ги поништи сите одлуки на министрите на Сдсм, и побара тие да се вратат на првобитната форма додека министри биле од Дпмне.

Го спремаат теренот за уште едни криминални избори? (помеѓу реченото на Груевски, и стореното, стварно има голема планина измеѓу ... вчера мед и млеко течеше од негова уста, а денес се по старо)
 
Последно уредено:
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Станува збор за истрага во која ни се неопходни релеватни податоци. Не знаеме како дошле до јавноста овие информации. Можам да ви потврдам дека во домот на осомничениот е најден тефтер, но во интерес на истрагата нема да ја коментираме неговата содржина. Кога постапката ќе биде завршена и кога ќе имаме релевантни податоци, ќе ја информираме јавноста - изјавила Ристовска за Мета.

Почнаа со финтите. Случајно излегле во јавноста овие податоци баш сега. Како бе не знае?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom