Акции на СЈО (Генерална дискусија)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
24 март 2010
Мислења
15.227
Поени од реакции
26.014
valjda OSCE... ups, pa oni gi priznaa site predhodni izbori
ОБСЕ дава оценка на изборите. Сите оценки на ОБСЕ досега биле исклучително добри. Таа за наредните избори може да биде само подобра, бидејќи редовно нотираа за нераздвоеност на партијата од државата, сега со оставката на Груевски и во таа насока ќе можат подобра оценка да дадат.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
можно е, ама факт е дека баш таа постара генерација ништо не направи, они дозволија да дојде до вакво дереџе. помладиве сега може се меки ама се најмалку криви за сегашната ситуација.
Шупелките за кои зборуваш изградија држава. Македонија во 50 години направи квантен скок, од заостаната, феудална вукојебина стана горе долу нормална држава. Тие шупелки иградија институции, систем. Овие шупелки направија барок. Од стиропор. И панорамско тркало.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.689
Поени од реакции
23.371
Шупелките за кои зборуваш изградија држава. Македонија во 50 години направи квантен скок, од заостаната, феудална вукојебина стана горе долу нормална држава. Тие шупелки иградија институции, систем. Овие шупелки направија барок. Од стиропор. И панорамско тркало.
Градеа нашите дедовци... Лет не е таа генерација, анчо е. Генерациите родени на крај на 60тите и почеток на 70ти ниту изградија нешто ниту направија. Ја памтат ЈУ кукаат по неа а со ништо не допринеле ниту за ЈУ ниту за МКД. Тоа се тие генерации што треба и се сега на власт, ради нив патиме.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Градеа нашите дедовци... Лет не е таа генерација, анчо е. Генерациите родени на крај на 60тите и почеток на 70ти ниту изградија нешто ниту направија. Ја памтат ЈУ кукаат по неа а со ништо не допринеле ниту за ЈУ ниту за МКД. Тоа се тие генерации што треба и се сега на власт, ради нив патиме.
душичке напатена[DOUBLEPOST=1459712314][/DOUBLEPOST]
ОБСЕ дава оценка на изборите. Сите оценки на ОБСЕ досега биле исклучително добри. Таа за наредните избори може да биде само подобра, бидејќи редовно нотираа за нераздвоеност на партијата од државата, сега со оставката на Груевски и во таа насока ќе можат подобра оценка да дадат.
ОБСЕ дава оценка за мирни избори, не проверува комбиња полни со лични карти, исклучувања на лифтови по згради, носење гласачи од место до место, пријавени иљадници гласачи на една адреса, партиски штабови во министерства...
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.227
Поени од реакции
26.014
ОБСЕ дава оценка за мирни избори, не проверува комбиња полни со лични карти, исклучувања на лифтови по згради, носење гласачи од место до место, пријавени иљадници гласачи на една адреса...
Точно, за тоа ги имаме МВР и ДИК. Затоа и го прашав Мафо, од која тоа институција очекува да не ги признае изборите.
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
625
Поени од реакции
606
Јанкуловска во „штабот на спратот кај неа“

„На работа сме си сите ние, кај нас штаб имаме. Мислам, имаме два штаба, еден штаб кај мене на спрат, кој е месен комитет на ВМРО, кол-центар, све има кај нас, а другиот ни е доле у сала кај шо доаѓаат амбасадориве, ОБСЕ, овој-оној, и ја повремено таму улетувам, да видат амбасадориве дека све е океј, и после си се качувам кај мене на спрат и си работиме партиски работи. ДАЛИ ВРЕДИ ДА ДИСКУТИРАМЕ ??
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
Точно, за тоа ги имаме МВР и ДИК. Затоа и го прашав Мафо, од која тоа институција очекува да не ги признае изборите.
Nenene se ok. Ama jas mislam deka Dui mn odluki ke smeni vo periodov so idi sho nema da mu odat vo korist na Dpmne. Bas sega procitav deka bile na ribajne. Isto moe mislejne e deka ako se odrzat izbori vo vakva situacija, Makedonija ke padni vo teska finansiska kriza.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.227
Поени од реакции
26.014
Nenene se ok. Ama jas mislam deka Dui mn odluki ke smenit vo periodov so idi sho nema da mu odat vo korist. Bas sega procitav deka bile na ribajne. Isto moe mislejne e deka ako se odrzat izbori vo vakva situacija, Makedonija ke padni vo teska finansiska kriza.
Значи ДУИ е институцијата што нема да ги признае изборите? Океј. :pos:
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.227
Поени од реакции
26.014
Ne, ne mi bese toa muabetot. Muabetot mi bese deka dpmne valjda nema da odi sama na izbori?
Мафо бе, Ахмети веќе предложи листа на нови имиња за министри. Тоа значи дека се спрема за избори, го освежува тимот за пред електорат. Тркни до штаб, ќе видиш дека кај вас расправии за изборни листи се прават. Сега ќе почнете да се тепате меѓусебе за тие 30тина добитни места.

До пред некој ден викаше избори нема да има, сега сами ќе сме оделе. Ко прв пат да ви е, па уплашени...
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
http://kurir.mk/makedonija/vesti/foto-pred-i-potoa-po-50-godini-ambulantata-vo-madhari-kompletno-rekonstruirana/


:facepalm:

Да не бидам сватен погрешно, секое реновирање е добредојдено.
Но прееска го гледав ова на канал5, буквално цело Министерство за здравство беше
собрано пред оваа амбуланта,
јас прво си помислив лек за ракот да не откриле, или нешто сл.
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
Мафо бе, Ахмети веќе предложи листа на нови имиња за министри. Тоа значи дека се спрема за избори, го освежува тимот за пред електорат. Тркни до штаб, ќе видиш дека кај вас расправии за изборни листи се прават. Сега ќе почнете да се тепате меѓусебе за тие 30тина добитни места.

До пред некој ден викаше избори нема да има, сега сами ќе сме оделе. Ко прв пат да ви е, па уплашени...
Dui do izbori ke smeni uste 200 odluki. So ogled na toa deka se odkloneti kon strancite, mozes i sam da razmislis dali ke ostanat na stavot za izbori vo vakvi uslovi. kako so bese slucajot za vo April. Mislam deka ke mu go svrtat grbot na Dpmne togas koga najmnogu ke boli. Kako sakas odi, pak ideme na zaklucokot deka pak tokmu tie se klucniot igrac za vlast, ili promena na vlast.
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.413
Поени од реакции
5.694
Мафо бе, Ахмети веќе предложи листа на нови имиња за министри. Тоа значи дека се спрема за избори, го освежува тимот за пред електорат. Тркни до штаб, ќе видиш дека кај вас расправии за изборни листи се прават. Сега ќе почнете да се тепате меѓусебе за тие 30тина добитни места.

До пред некој ден викаше избори нема да има, сега сами ќе сме оделе. Ко прв пат да ви е, па уплашени...
Новите министри на ДУИ имаат просек од околу 33 годишна возраст, до пред избори да се глумат реформи, и онака не ќе има вработувања, тендери ти реков ми рече, собранието ќе се распушти, да се тера до избори со нови фаци.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.227
Поени од реакции
26.014
Dui do izbori ke smeni uste 200 odluki. So ogled na toa deka se odkloneti kon strancite, mozes i sam da razmislis dali ke ostanat na stavot za izbori vo vakvi uslovi. kako so bese slucajot za vo April. Mislam deka ke mu go svrtat grbot na Dpmne togas koga najmnogu ke boli. Kako sakas odi, pak ideme na zaklucokot deka pak tokmu tie se klucniot igrac za vlast, ili promena na vlast.
Мафо, ти за министер се спремаш знам. Јас знам дека не ми е место да ти се мешам, и се тоа. Ама мислам дека сега не е време да додаваш гас на таа тема. Поќути си до четврток.
Да не ми викаш кога ќе ме правиш шофер дека не сум ти кажал навреме.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom