Акции на СЈО (Генерална дискусија)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
24 март 2010
Мислења
15.238
Поени од реакции
26.092
Vidi vaka :D Edno e da ima izbori i da ne bidat priznaeni, drygo e. pak da se prolongirat. Edna od ovie dve ke e sigurno kaj sho tecat momentalno rabotite, kaj sho nisto ne se prevzede za da se dojdi do tie tolku posakuvani fer i demokratski izbori.
Абе јас се спремам шофер да ти бидам кога ќе станеш министер, ти ми кажуваш непризнаени, вакви такви. Што министер ќе бидеш ти, непризнаен?

На 5ти ќе ги изгазиме вмровците, и влагаме во финансии.
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.272
Поени од реакции
21.240
Vidi vaka :D Edno e da ima izbori i da ne bidat priznaeni, drygo e. pak da se prolongirat. Edna od ovie dve ke e sigurno kaj sho tecat momentalno rabotite, kaj sho nisto ne se prevzede za da se dojdi do tie tolku posakuvani fer i demokratski izbori.
Како жени во ПМС сте. Како не ве фаќа срам и вас не знам. :D

И министри ви дадоа, и прочистен избирачкиот список, и СЈО, и оставки... сè ви удоволија, и пак бегате од избори. Единствена опозиција во светот која слави одложување на избори. :tapp:
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
Како жени во ПМС сте. Како не ве фаќа срам и вас не знам. :D

И министри ви дадоа, и прочистен избирачкиот список, и СЈО, и оставки... сè ви удоволија, и пак бегате од избори. Единствена опозиција во светот која слави одложување на избори. :tapp:
I edinstvena vlada vo svetov posle Severna Korea, kade edna precka osloboduva, uste dve drugi stava na patot do izborite neli ? : )
 
B

Bafra

Гостин
Како жени во ПМС сте. Како не ве фаќа срам и вас не знам. :D

И министри ви дадоа, и прочистен избирачкиот список, и СЈО, и оставки... сè ви удоволија, и пак бегате од избори. Единствена опозиција во светот која слави одложување на избори. :tapp:
Епа оти да сакаат избори кога си добија министри... може на избори да ги изгубат тие министерски места.

Туку сега формално во коалиција се дпмне и сдс незнам што се буните и едните и другите o_O
Дуи треба да се бунат :pos:
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.453
Поени од реакции
5.861
Мајтап си играат со државата, како да им е оставена во наследство.

Само се заострува ситуацијата, собранието треба да се распушти на 7 април (уште 6 дена), опозицијата македонска и албанска нема да оди на избори.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.238
Поени од реакции
26.092
Само се заострува ситуацијата, собранието треба да се распушти на 7 април (уште 6 дена), опозицијата македонска и албанска нема да оди на избори.
Која македонска и албанска опозиција нема да оди на избори?
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.238
Поени од реакции
26.092
Селмани. Oн е и Македонска и Албанска опозиција. Вилаетски Обама. :D
Може да влезе во мисија да ги помири Муса Џафери и Никола Попоски, па Сашо Мијалков и Орце Камчев. Така ќе ја нормализира ситуацијата и на политички и на бизнис план. И ќе биде прав Обама, ќе може да конкурира за нобелова награда за модерирање “Питер Ван Хојте“!
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
625
Поени од реакции
606
Луда глава е, сè е можно. :D


Едвај чекате некоја банална причина само колку да избегате од избори. Сум видел сум видел, ама вакви плачковци и пички во душа, немам видено. :pos:
Законите ко ќе важат подеднакво за сите е тогаш ќе дискутираме за избори
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.006
Е така де, да се знае дека вмро дпмне е криминална банда која рекетира судии.
тоа сакаше да кажеш?
Па кога ќе погрешиш се знае што следува.
Судијата многу погреши,малку го казнија[DOUBLEPOST=1459534871][/DOUBLEPOST]
Законите ко ќе важат подеднакво за сите е тогаш ќе дискутираме за избори
И кога сјо нема да биде селективно
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.006
E super poradi toj diktatorski mentalitet , izbori na 5juni samo na son ke vidis :)
А овие сороспииве божем демократи се.
Секако нека ги одложат уште еднаш изборите треба уште рејтингот да им паѓа.

Кога ќе соберете сила на избори да излезете имајте во план дека со грујо или без грујо дпмне пак ќе победи[DOUBLEPOST=1459535535][/DOUBLEPOST]
Татко ти и мајка ти најмногу погрешија, па никој не ги казни.

Од друга страна, веројатно поголема казна од тебе за нив не постои.
Ти или твоите да не се преиспитувате
 
Последно уредено:
Член од
1 март 2010
Мислења
7.888
Поени од реакции
14.439
Има интересна работа што сум ја научил, а тоа дека угледот треба да се брани со живот. Во случајов, углед има само ВМРО бидејќи иако покажува слабост пред своите членови го почитува се она што е договорено. Но и мора да знаеме дека ВМРО е најдоброто нешто што го има Македонија во моментов. Голема плејада на млади луѓе обрзовани и добри играчи на шах. :). Немаат комуњарски товар и можат слободно да работат и да придонесуваат за Македонија. Порано еден професор тешка комуњара, викаше дека ВМРО незнаат да владеат, му даваат премногу и му дозволуваат се на овој народ. Така не се владее..... Е таа комуњара заборава дека тој народ е македонски и дека конечно има држава, а тој е обучен да биде Југословен каде ќе балансира меѓу народите конкретно србите-хрватите. Овде се работи за Македонија, не ни требаат такви испрани мозоци. Се што ќе направам е да имам повеќе за себе, за децата и за Македонија. Тоа го правеа моите, тоа го правам и јас. А кога ќе ме прашаат зошто ВМРО, доволно е само едно. Ми го вратиа семејниот имот, сопственост на моето семејство повеќе од 200 години. Тоа е фер. А зошто не СДСМ, ги заробиа сите девизи на моите родители. Сега одам од личен пример за да докажам дека обичниот гласач тоа го памти. Џаба ти Армани, Поршеа и јахти, коа ќе дојдат избори, обичниот човек знае што кружи. На народот не му може ништо Чадорот, партиите не се вечни, ама Македонија да и Македонците. Ова е само дел од мозаикот на битката за тотално решавање на Македонското прашање. Предавници секогаш сме имале!
Вмро имало образовани млади луѓе:pos:. Денеска секој може образование и звање да добие, сигурен сум дека не си запознаен колкава е бројката на луѓе кои на 40+ години завршуваат и средно и факултети.

Кога ќе видам кој џган е насобран во УМС и кога ќе ми текне дека тој џган за неколку години ќе треба да седне на пратенички и министерски фотелји и да носи одлуки кои директно ќе влијаат на мене, ми иди да се пријавам на првата наредна програма за колонизирање на Марс.

Ни Вмро ни било која друга партија не е најдоброто од Македонија, најдоброто ќе го бараш со илјадници километри подалеку од штабовите и младинските ограноци.
 
Последно уредено:
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.703
Поени од реакции
36.670
Опасен е Али, не верувам дека ова не му е одобрен потег. Обично ДУИ кога влече политички потези ретко греши. Дали е до политичката способност на Али или постапување само по цврсти насоки од амбасадата на Кале не сум сигурен. Повеќе би рекол дека е второто.

Кај браќата ми е најитересно кога ќе дојде до внатрепартиски пресметки, не се користи зборот туку одма пиштоли играат. :icon_lol:
Може една таква претстава ќе гледаме пред избори кај Дуи како што тргнала работава.
 
M

macgowan

Гостин
За сите криминали и дубари на пастирот и компанијата, 3 СЈО-а се малку...цел кривичен закон е како биографија на владеењето во изминатата деценија.
Штапски батулиња со списочиња, мвровчиња мангупчиња...го јаде пастирот стапот. Не е тој Слоба и не сме ние Србија 90 и неке, ајде да ги земам нив за пример.
Гледајте имајте барем малку образ, не му ќутете и не ги трпете повеќе. Не можи до толку да се правите на 3 и пол, не е здраво.
Арно ви рече Бубо Каров „...и мене и вас ви го качи, ама не е исто, хехе...само треба еден чекор напред да направите и ко ќе напрај плоп! полесно ќе ви биди“
Не сум сдс ами сум за малку свест и разум. Странските служби оние со комбето го скроија патот на дежелата наша, така да... it`s over.
https://www.youtube.com/watch?v=ODWrViGp6n4
 
Член од
3 јуни 2013
Мислења
1.944
Поени од реакции
1.192
За сите криминали и дубари на пастирот и компанијата, 3 СЈО-а се малку...цел кривичен закон е како биографија на владеењето во изминатата деценија.
Штапски батулиња со списочиња, мвровчиња мангупчиња...го јаде пастирот стапот. Не е тој Слоба и не сме ние Србија 90 и неке, ајде да ги земам нив за пример.
Гледајте имајте барем малку образ, не му ќутете и не ги трпете повеќе. Не можи до толку да се правите на 3 и пол, не е здраво.
Арно ви рече Бубо Каров „...и мене и вас ви го качи, ама не е исто, хехе...само треба еден чекор напред да направите и ко ќе напрај плоп! полесно ќе ви биди“
Не сум сдс ами сум за малку свест и разум. Странските служби оние со комбето го скроија патот на дежелата наша, така да... it`s over.
https://www.youtube.com/watch?v=ODWrViGp6n4
Тие странски служби,тие во 2003 година ја створија оваа гарнитура на ДПМНЕ.Тие истите и ќе ја раскринкаат и ќе ја уништат.Народот тука нема улога,тој беше изманипулиран со портокаловата револуција,го даде својот глас.Потоа во сите наредни избори,странските служби знаеја дека постои фалсификат и затоа толерираа,но сега кога лимитот е надминат сега е веќе крајот за Грујо.Никогаш повеќе не подлегнувајте да гласате заради банални ветувања и отчети.Се е тоа игра на зборови,додека да се даде отчет,стигнува ново ветување,и така се во круг.Гласајте за разумот,а не за лудоста на Минхаузен кој со барок(кој и самиот има значење на лага,имитација,фалсификат),го маскира својот децениски криминал.
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom