Фан Клуб: Ливерпул

Кој ќе ни биде нов капитен после продавањето на Хендерсон?


  • Вкупно гласачи
    100

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.141
Поени од реакции
16.463
Сме прицкале силно за Бентеке и сме биле блиску до договор наводно, а пак вие гнаси едни за Лева сте газеле наводно Клоп бил главен фактор демек....
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Па па па, пред некоја страна пишав за Геце, сега се шушка за Левандовски. Ау каква екипа е тоа, мислам дека Ливерпул ќе го добие тој импакт што фали за титула, како Суарез пред неколку години што беше, така следната година Лева.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
ЛЕВАААААА АЈДЕЕЕЕ ТРГА МАШИНЕРИЈАААААААААААААААААААААААААААА !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
R

red.devil

Гостин
Без заебавање, Лева и Геце топ трансферчиња ќе ви испаднат. Башка и приврзаност имаат кон Клоп, кога го напуштија не можеа да ги разделат. Мераци трансфери. Додека пишувам, почнав да ви завидувам. :D
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Лева,Гецињо и Клопо папапапа.Буши!:uzi::uzi::uzi::zloo:
Колку земаше Лева плата кај вас?[DOUBLEPOST=1458585180][/DOUBLEPOST]Цел ден по патишта сум и кога читам сега, има шо да прочитам!!!!!
Ллелелелел само да се оствари ова со Лева, измислен е за системот на Клоп. Таман Стариџ ќе може и поповлечен да игра да му остави простор на Лева да ги полни мрежите.
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Колку земаше Лева плата кај вас?[DOUBLEPOST=1458585180][/DOUBLEPOST]Цел ден по патишта сум и кога читам сега, има шо да прочитам!!!!!
Ллелелелел само да се оствари ова со Лева, измислен е за системот на Клоп. Таман Стариџ ќе може и поповлечен да игра да му остави простор на Лева да ги полни мрежите.
Ne e bitno kolku zema,vazno e da gi polni mrezite na angliskite ekipi.:uzi:
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.988
Поени од реакции
25.328
Ne e bitno kolku zema,vazno e da gi polni mrezite na angliskite ekipi.:uzi:
Изгледа според тебе стварно идол му е, Анелка. Предавнику :ban::boksix::blablab::cujte::sakasuste::shok2::anco:

Ако му е идол Анелка,тогаш ќе замине на лето.

Левандовски седеше една сезона плус во Дортмунд само за да направи трансфер во Баерн.Тоа доволно кажува.Единствено не му беше дозволен трансфер во Баерн,а можеше да бира во кој друг клуб сака да оди.Јавно тоа го изјавија Зорц и Вацке.Нели тогаш беа во војна и не постоеше ни процент да го продадат во Баерн,а можеа..А Реал беа ептен загреани и ете официјално му давале појака плата.Зошто тогаш не замина,а наводно сега ќе оди после само две сезони ?

Една од поважните работи е што има огромни три години до завршување на договорот.Огромни три години.Која е логиката Баерн сега да го продаде ?
Стандарден првотимец,иде Анчелоти кој најави дека Левандовски,Милер и Алаба мора да се задржат по секоја цена.Што значи тоа хмм ? Анчелоти обожава класични напаѓачи.Лева ланската сезона имаше можеби несогласувања со Пеп кога играше сегде,само не во напад.Оваа сезона тоа се смени.
:neetaka:
 
Член од
11 март 2015
Мислења
1.117
Поени од реакции
982
Не ми се верува за Лева...Едина шанса е тој да не е во план на Анчелоти, Реал да го купи Агуеро или Обамејанг пред да пратат понуда за Левандовски, па тој да сака да смени средина и да дојде кај нас.
Геце реално во Барен не се изнаигра така да можно е да дојде. Плус читав нешто и за Лукаку у Реал али не ми се верува.
Е сеа мене желба ми е да го земеме Суле од Хофенхајм, еден голман обавезно, Геце нормално и уште еден лев бек и тоа ќе биде одлична основа за 2 години да бидеме доминантни.
Сеа можеби нема да се сложите со мене али мислам дека и наредната година нема да освоиме ПЛ.Ќе му треба подолго време на Клоп од пола сезона за да ги расчисти грешките во последните 10-15 години!
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Хорн, Геце и Лева речиси готови трансфери значи. Ја поише сакав Лено да го зееме али you can't have them all :D Али тоа ти е Deutsche power со Клоп, се пуниме со играчи од Бундес. А тие отсекад ми биле онака најфизички спремни и најпосветени на тимот. Самата држава таков менталитет наметнува. Сеа Лева е пољак али јебига, не ми смета :D
 
Член од
11 март 2015
Мислења
1.117
Поени од реакции
982
Хорн, Геце и Лева речиси готови трансфери значи. Ја поише сакав Лено да го зееме али you can't have them all :D Али тоа ти е Deutsche power со Клоп, се пуниме со играчи од Бундес. А тие отсекад ми биле онака најфизички спремни и најпосветени на тимот. Самата држава таков менталитет наметнува. Сеа Лева е пољак али јебига, не ми смета :D
Уште не ми се верува за Лева...Камо среќа да грешам...
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Уште не ми се верува за Лева...Камо среќа да грешам...
Сега и Џејмс Пирс имаше пишано во неговата колумна за Лева. А сите знаеме дека има конекции со клубот (освен Бодо се разбира :D). Не мора да значи дека 100% ќе потпише за нас, ама очигледно има голем интерес и од наша а и од страна Лева.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.988
Поени од реакции
25.328
Zaebete lugje. Nema nis po germ mediumi za Lewa. Da ve cita covek ke pomisli pred transfer e :D

Bild pisale za vas interes na uste eden od Schalke. Leviot bek Sead Kolasinac. Za Gotze i Lewa nema nisto.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom