Акции на СЈО (Генерална дискусија)

Статус
Затворена за нови мислења.

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.005
Си испомешал некои работи. Пепиќ нема никаква допирна точка со Чауш. Веројатно си го помешал со Аднан Сума, другарче на Чаушот.

Разликата е во тоа што Пепиќ работи во полициска станица, и таму печател лични карти за тие од Пустец. Всушност, таму и се вадат лични карти, во полиција.

Додека, пак, Чаушот дома кај него имал печатница за лажни лични карти, пасоши и фалсификувани документи. Сè со цел креирање афери и оцрнување на власта. Ти текнува на аферата од Фокус и тоа дебилното видео со пасошите? Аферата со 10,000 лични карти, исто од Фокус? Епа, сè тоа е Чаушко производство, за потребите на СДС. Истиот тој Чауш имал и редовна комуникација со Луди Милојко - го снабдувал со "докази", по нарачка.


Прашај го Трамп за објективност и рамномерна застапеност во медиумите, да видиш што ќе ти каже.

Џабе се лигавиш по темава, ништо не си гледал ти. Чим уште не влезен на форумов почна да го правдаш пастирот од Муртино за изјавата со живи луѓе, а се декларираш како неутрален слободумен борец за демократија - ништо, тури си курот. Обичен борец за сендвич си.
бидејќи
Имало режим, имало диктатура. Сител бил проблемот што државава не била нормална. Кур се тресе у ладна вода. Да беше А1 жива, за лаењето нејзино ќе викаше дека тоа е демократија и слобода на говор, воопшто немаше да ти смета. А кога е Сител во прашање - е тоа не чини, диктатура е, режим е. Ептен провиден си.
За А1 ќе дополнам дека работеше рекетарски и со уцени.
Мене лично ми се имаат јавувано и нудено да се рекламирам кај нив по привилегирана цена а доколку сум ги одбиел тие биле ,,новинари'' и можеле да пројнајдат и фабрикуваат негативни работи кои ќе ме оцрнеле мене,моето семејство и моите фирми.
Ваква ли контрола сака да има црпнатиот врз медиумите?
 
Член од
5 ноември 2012
Мислења
2.558
Поени од реакции
5.816
Точно е за А1.
Многу се дружеа заедно Вељо со племиелот, нешто и научил....

Патем, да не беше Вељо плачко и уште да се дружеа, А1 не ќе беше затворена, јебеш уцени.....
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.005
Точно е за А1.
Многу се дружеа заедно Вељо со племиелот, нешто и научил....

Патем, да не беше Вељо плачко и уште да се дружеа, А1 не ќе беше затворена, јебеш уцени.....
Велија од магационер во олигарх сдсм го создаде а кога победи дпмне на избори ,,смени'' страна.
Дружејќи се со дпмне слушна и виде многу работи па почна да лае мислејќи дека ако направил партија тој ќе биде идниот ни премиер.
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Koj anketi be sinko??? anketi na koj bratucedot na mijlkov e glaven inicijator na tie t.n anketi??? Uste toa mu ostana igraat na posledna karta, da se povikuvaat samo na narodot, na rejtinzi kooj voopsto ne postojat, na mitinzi od pred 1/2 god. Nepali ni toa poveke.
Gotovo e !
rezimot e na kolena. Razberete ednas.
Па, анкетите на релевантните агенции. Јас прашав дали ако ВМРО ДПМНЕ добие најмногу гласови, Груевски ќе биде премиер? Или ќе се забрани. Ако не добие, нема да е... но што ако добие. А, мене ми изгледа тоа најверојатно.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.170
Поени од реакции
8.468
овие од СДСАмбасадорска не сфаќаат дека со овие валканици што ги прават само им се одбивни на народот, наместо да придобијат луѓе, тие сами си наштетуваат.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
@Sawyer88 i @k3b

Pozdav od filipinite. Uste edno korumpirano, siromasno i diktatorsko opstestvo, najgolemiot sojuznik na Usa vo azija.

Decki jas ne sum gledal sitel so godini. Gledam kako funkcionira svetot i toa vi pisuvam. Do utre mozete da kukate ama za PRIVATNI mediumi glupavo e da se diskutira. Ako saka moze da objavi storija deka grujo e supermen i spsauva macki po krovovi sekoj den. Toa e negovo pravo. Tvoe e da smenis kanal. Toa e demokratija, pravo na zbor i izbor.

A za toa deka vo eu ne primale zemji so vakov avtoritaren sistem samo ke te potsetam deka ja primija hrvatska cija vlada nekolku godini pred toa izvrsi GENOCID pa sega ti vidi. Jasno ni e na site koga nas ke ne primat ne se pravi so sila budala
Точно дека Сител е приватен медиум, ама тоа не значи дека треба да се однесува како што сака. Се знае што е новинарство, што се морални и етички принципи. Сител одамна нема вести, она што го нарекуваат Дневник е авторска емисија на човек со најниски етички стандарди, која служи за пропаганда и оцрнување и шиканирање на одредени личности. Самиот уредник ги нарекува вестите „Куртон вести“ а ти го браниш? Хмммм.....

Хрватска изврши геноцид во 90-тите, а беше примена во ЕУ во 2013 година, после долги реформи и менување на курсот на политиката. Ако гледаме така, скоро секоја држава има мрачен период во минатото. Но затоа битна е сегашноста.[DOUBLEPOST=1457954658][/DOUBLEPOST]
Прашај го Трамп за објективност и рамномерна застапеност во медиумите, да видиш што ќе ти каже.

Џабе се лигавиш по темава, ништо не си гледал ти. Чим уште не влезен на форумов почна да го правдаш пастирот од Муртино за изјавата со живи луѓе, а се декларираш како неутрален слободумен борец за демократија - ништо, тури си курот. Обичен борец за сендвич си.

Имало режим, имало диктатура. Сител бил проблемот што државава не била нормална. Кур се тресе у ладна вода. Да беше А1 жива, за лаењето нејзино ќе викаше дека тоа е демократија и слобода на говор, воопшто немаше да ти смета. А кога е Сител во прашање - е тоа не чини, диктатура е, режим е. Ептен провиден си.
Ти си друже очигледен типичен вмровец. Бегаш од темите што јас ги спомнав во мојот подолг пост, а спинуваш и го вртиш муабетот на друга страна. Нејсе. Пак ќе речам, само човек кој не осетил на своја кожа и кој живее во свој свет може да каже дека злосторничката банда на власт спроведува демократија. Инаку сендвичи не јадам, повеќе сум на здрава храна. :D Знам дека делеа сендвичи пред МВР цела недела, ама не сум по тоа. :D

А за А1 не пишав ништо, напротив, Велија е еден од најзаслужните што Грујо стана значајна политичка фигура. И кога престана да му чини, го исфрли како искористен кондом. Колку да покаже на другите медиумски другарчиња што ги чека ако не играат како што свири патковидниот пастор.
 
Последно уредено:
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
... на утрешниот протест? Заедно да не им дозволиме на уставните судии да помилуваат криминалци и луѓе кои правеле изборни измами, педофили итн...
Протестите пред уставен суд се притисок врз судот да работи противуставно. Сериозен престап е тоа. Без разлика дали ни се допаѓа нивната одлука или не. Најверојатно е согласно уставот. Никој не го поби тоа со правни аргументи.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Не, ама сериозно го претерувате. Ќе ви даде човек малку слобода, ќе забегате до крајни граници. Нека има слобода малку океј, ама ова е више претеризам. Уште да почнете да зборите кој вчера у кое диско бил. Ко на пазар се осеќам.
Значи во темава дискутирајте СЈО и се што е поврзано со случаите, ама бањи-мањи и слични забегувања и оф-топици ќе се бришат. Па стварно немате више осет. Забегувате и не гледате дека ги упропастувате темите со бош муабети. И после заклучена темата. Е па заклучена.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
10.113
Поени од реакции
15.061
Дневник има многу добра анализа за растот на гласачи во РМ, и самите бројки доволно говорат она што и сам во неколку наврати го тврдев-освен човечината нема други ``спорни`` гласачи



 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
10.113
Поени од реакции
15.061
Па треба да се рачуна на коалиционен партнер после ``евентуалната`` победа:vozbud:
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.187
Поени од реакции
21.877
Апсолутно точно. Русија ти е исто класичен пример, без никаква зафрканција. А ако ме прашуваш какви се медиумите, или немаш гледано ништо друго освен Сител, или па не ни гледаш ТВ. :)
Не бе баш гледам и Сител и Телма и 24 вести и Канал 5 и што ми душа сакам да гледам. Имам избор што ке гледам. Тоа е доволно демократски според мене. А ти вака извини од која телевизија ги добиваш информациите? Само немој да ми речиш Телма , пошто за некои ликови таа беше алфа и омега во поглед на објективноста и непристрасноста за на крај толку јако да се испосерат што уште неможат да се замијат. До гуша во лајна се напикаја. Ако сакаш да им се придружиш само повели.
 
Член од
21 ноември 2012
Мислења
1.174
Поени од реакции
744
Повиканите обвинители од тимот на Јанева, против кои беа поднесени 20-тина кривични пријави за незаконско постапување и малтретирање при вршење на служба, продолжуваат да ја опструираат работата на Основното јавно обвинителство. Тие не одговараат на поканите да дојдат на распит, со што прават ново кривично дело.

Доказ за ваквиот начин на работа на СЈО е соопштението што ОЈО го испрати на 2 март.

“За сите покани до Основното јавно обвинителство – Скопје е одговорено од страна на Јавниот обвинител што раководи со Јавното обвинителство за гонење кривични дела поврзани и кои произлегуваат од содржината на незаконското следење на комуникациите, дека, цитираме: „Во врска со поканата упатена до …, Ве известуваме дека лицето нема да даде исказ во означеното време како што е наведено во поканата. Согласно одредбите од Законот за кривична постапка и чл.10 од Законот за јавно обвинителство за гонење на кривични дела поврзани и кои произлегуваат од содржината на незаконското следење на комуникациите потребно е детално да ме известите за причините за повикување на …. И тогаш ќе биде врачена поканата.“, стои во соопштението.

Според информации од истрагата, граѓаните пријавиле дека обвинителите од тимот на Катица Јанева преку разни закани, поткуп и уцени се обидувале да ги наведат на лажни сведочења.

Неофицијално, од истрагата велат дека многу често им било нудено и статус на заштитен сведок, како начин да се спасат, но во замена да посочат некој друг како виновен. Истите извори коментираат и случаи во кои откако ќе биле одбиени, на испрашуваните лица им велеле да размислат уште еднаш, бидејќи ако не прифателе ќе лежат во затвор. Им биле споменувани и нивните деца и фамилии.

За еден од овие случаи МВР поднесе пријава заради нудење на поткуп од 100.000 евра, на лица за да даде лажна изјава со која би биле неосновано обвинети други лица.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom