One Piece, Bleach & Naruto [MANGA]

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.296
Поени од реакции
12.661
Јас мислев гледано ти е анимево, најјако од сите шонен е. :)

Шибај, летово да го изгледаш и те очекувам по некое време, ако гледаш по 5-6 епизоди дневно во скоро да напишеш барем 5 коментари од возбуда!

:D
ЛоЛ за недела и пол 350 изгледав, ама сега ќе паузирам малце :ROFLMAO:
Анимето ја има стасано мангата или не?
 
E

Epsilon

Гостин
ЛоЛ за недела и пол 350 изгледав, ама сега ќе паузирам малце :ROFLMAO:
Анимето ја има стасано мангата или не?
You even surpassed me! :eek:

Значи, откако ќе стигниш на "главното" че гледаш дупло повеќе.. мој совет, земи си за јадење барем за 2-3 дена и заклучи врата да не те замара некој.. :D


Да, на истиот арк е и мангата и анимето, но аркот е прилично долг, барем во мангата.
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.296
Поени од реакции
12.661
До кај е мангата стасана од One Piece, оти од анимето имам уште 100 епизоди за гледање?
 
E

Epsilon

Гостин
До кај е мангата стасана од One Piece, оти од анимето имам уште 100 епизоди за гледање?
Шо мислење имаш околу ова аниме во однос на другите шонен аниме серии?


Како ти се допадна војната?
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.296
Поени од реакции
12.661
Шо мислење имаш околу ова аниме во однос на другите шонен аниме серии?


Како ти се допадна војната?
Јако е, ама немам некое посебно мислење, скоро сите шонени ми се исти, моќта на пријателството бла бла...:)

Супер беа тие епизоди од Маринфорд, само не очекував да умре Ејс, некако премногу хепи ми беше анимево, како Фери Тејл( не ми е цело изгледано).
Иначе си стојам на предходно напишано дека најинтерсни ми беа случувањата кај Ватер 7 и Еинс Лоби, кога ја спасуваа Робин.

Има ли некое објаснување дали се поврзани ликовите кои имаат "Д" во името?

п.с: забележав дека тоа шеширот што го носи Луфи, најпрво му припаѓал на Гол Роџер, овој му го дал на Шанкс, па Шанкс на Луфи.:D
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.296
Поени од реакции
12.661
Оти Санџи на Уантед постерот се бара да биде жив, на новите постери, одма после Дресроса аркот?
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.770
Поени од реакции
14.051
Оти Санџи на Уантед постерот се бара да биде жив, на новите постери, одма после Дресроса аркот?
Има една теорија дека е можеби принц од North blue т.е noble дека е. Али само теорија е ова ќе видиме понатака интересни заплетки прави Ода затоа и му е најпродавана мангата. Само многу го тупи во кулминацијата и некако ја убива возбудата па затоа во последно време ми е некако онака.
 
Член од
24 мај 2012
Мислења
294
Поени од реакции
114
Го догледав/дочитав Наруто и мислам дека појако аниме не можи да се напрај. Сакам нешто друго да гледам, One Piece пробав изгледав 50 епизоди ама некако многу детско ми изгледа, шо ве бендисува толку гледам многу го фала, вреди да се гледа?
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.698
Поени од реакции
7.274
Го догледав/дочитав Наруто и мислам дека појако аниме не можи да се напрај. Сакам нешто друго да гледам, One Piece пробав изгледав 50 епизоди ама некако многу детско ми изгледа, шо ве бендисува толку гледам многу го фала, вреди да се гледа?
а што други анимеа си гледал зш Naruto е 7/10 ако бараш нешто поквалитетно гледај senien animea
а за One Piece незнам уште го немам гледамо
 
E

Epsilon

Гостин
Го догледав/дочитав Наруто и мислам дека појако аниме не можи да се напрај. Сакам нешто друго да гледам, One Piece пробав изгледав 50 епизоди ама некако многу детско ми изгледа, шо ве бендисува толку гледам многу го фала, вреди да се гледа?
Вреди да се гледа, и покрај анимацијата.

Има комедија, интересна приказната, барем почетните аркови се епик, заплетот за доведување на војната т.е Маринефорд!
 
E

Epsilon

Гостин
Одамна не ме фатило вака возбуда и да се намовнам, нека си ебе мајката! Сеа имам чувство дека ова е последниот епик арк, каде че си ебат матер сите, Еустас Апо и уште еднио кој и да беше.. :( !!!!
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.111
Поени од реакции
9.712
Не знам дали знајте ама креаторите на Naruto и One Piece се инспирирани од Акира Торијама и неговиот Dragon Ball :gjavol:
 
E

Epsilon

Гостин
Не знам дали знајте ама креаторите на Naruto и One Piece се инспирирани од Акира Торијама и неговиот Dragon Ball :gjavol:
Седи бе прееска ти пишав на темана и овде се фалиш, ти ја стегнам една селска! :P
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.770
Поени од реакции
14.051
Не знам дали знајте ама креаторите на Naruto и One Piece се инспирирани од Акира Торијама и неговиот Dragon Ball :gjavol:
Касниш ко интернет експлорер со муабетов :icon_mrgr::icon_mrgr:

ДБ е бог на боговите во аниме светот, впрочем преку него и почна да се шири цела таа аниме култура низ светот. Цел свет го почитува Акира, да не зборам за Јапан. Сигурно му се клањаат кога ќе го сретнат на улица. Немам сретнатно до сега некој лошо да збори за него, посебно не од манга креаторите.

Бтв Ода > Акира
:rolleyes:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom