One Piece, Bleach & Naruto [MANGA]

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.675
Поени од реакции
7.266
секој си има свое мислење а Bleach сеуште има квалитет ма да признавам некогаш многу тупи Кубо ;)
 
E

Epsilon

Гостин
Во доцните часови ми се "прошета" рандом мисла низ глава и решив да ја споделам на форум, и се исклучив од фб да не се запрајме муабет за конспирации, легнувам кај да е! :D
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.770
Поени од реакции
14.050
Во доцните часови ми се "прошета" рандом мисла низ глава и решив да ја споделам на форум, и се исклучив од фб да не се запрајме муабет за конспирации, легнувам кај да е! :D
Кај ме збуни со Аизен па и времево за кое немав појма се смени сега и мозков манјдфак буквално.
 
Последно уредено:
E

Epsilon

Гостин
Кај ме збуни со Аизен па и времево за кое немав појма се смени сега и мозков манјдфак буквално.
НуБ си е НуБ... после 8 минути ја уредувал повторно реченицата! :D

Пак че повторам што ако Аизен е Soul King-от и ова е само негова игра од самиот почеток? :D
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.770
Поени од реакции
14.050
То од што ме збуни па требаше да препрочитувам :angel:


Нема баш некоја логика да биде Soul King бидејќи се знае кај треба да биде Soul KIng-от и што му е работата, да одржува хармонија во трите светови. Плус што сакаше да постигне Аизен со борбата тогаш сам против сите ? Нели сакаше да го убие или стане нов Soul King не ми текнува точно. Не држи вода теоријава толку :D
 
E

Epsilon

Гостин
То од што ме збуни па требаше да препрочитувам :angel:


Нема баш некоја логика да биде Soul King бидејќи се знае кај треба да биде Soul KIng-от и што му е работата, да одржува хармонија во трите светови. Плус што сакаше да постигне Аизен со борбата тогаш сам против сите ? Нели сакаше да го убие или стане нов Soul King не ми текнува точно. Не држи вода теоријава толку :D
Ако гледаш така цела манга не трола Тите, така да не го исклучувам ова како можност и баш би било a whole new level of trolling. :D


Можеби му било досадно таму горе само.... и сакал да ја провери силата на своите чеда- шинигамите. :pos:
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.770
Поени од реакции
14.050
Ако направи нешто такво тогаш ќе достигне Киши-левел на пишување манга :ROFLMAO:

Вака е само Тите :icon_lol:
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.296
Поени од реакции
12.659
Од One Piece, аркот Ватер 7 е врв!:bravobe:
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.296
Поени од реакции
12.659
А зошто Skypea не ја спомна? :mad:

:D
Овие два арка појаки ми беа, едвај чекав да го видам минатото на Нико Робин, башка имаше и еден куп пресврти(Усуп кога ги напушти,Френки од нивна страна дојде) и напнатост до крај.
Исто и кога се разоткри на Луфи кои му се фамилија.:LOL:
 
E

Epsilon

Гостин
Овие два арка појаки ми беа, едвај чекав да го видам минатото на Нико Робин, башка имаше и еден куп пресврти(Усуп кога ги напушти,Френки од нивна страна дојде) и напнатост до крај.
Исто и кога се разоткри на Луфи кои му се фамилија.:LOL:
Јас мислев гледано ти е анимево, најјако од сите шонен е. :)

Шибај, летово да го изгледаш и те очекувам по некое време, ако гледаш по 5-6 епизоди дневно во скоро да напишеш барем 5 коментари од возбуда!

:D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom