Кладилница (Генерална дискусија)

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Batum 13,5- , Oladipo 15,5+,Nowitzki 17,5 +,Vucevic 19,5+ ,Robin Lopez 11,5+ i Valanciunas 12,5+ .. Ti nieden od ovie nemas ama sto mislis.. :)
 
Член од
15 октомври 2014
Мислења
2.041
Поени од реакции
802
Batum 13,5- , Oladipo 15,5+,Nowitzki 17,5 +,Vucevic 19,5+ ,Robin Lopez 11,5+ i Valanciunas 12,5+ .. Ti nieden od ovie nemas ama sto mislis.. :)
Go imam Vucevic i Valanciunas + .mozda i najsiguren ti e Oladipo,no kaj nego e faktor samodoverba,ako vleze dobro posle prvi 5min,lagano ide +,isto i Batum e dobar - .
Za drugive dvajca,neznam,bgm .
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Go imam Vucevic i Valanciunas + .mozda i najsiguren ti e Oladipo,no kaj nego e faktor samodoverba,ako vleze dobro posle prvi 5min,lagano ide +,isto i Batum e dobar - .
Za drugive dvajca,neznam,bgm .
Ne se znae dali ke igra DeRozan..Bez nego Valanciunas ke vleze lesno,ama sekako bi trebalo da vleze. Gledav nesto totalive sporedbi i poveke kladilnici go davaat Oladipo 17,5(15,5 jas go imam),pa najverojatno ke vleze .

Dallas-Minesotta + ?
 
Член од
15 октомври 2014
Мислења
2.041
Поени од реакции
802
Ne se znae dali ke igra DeRozan..Bez nego Valanciunas ke vleze lesno,ama sekako bi trebalo da vleze.

Dallas-Minesotta + ?
Lowry 21.5+ .totali retko igram,iako mislam ke ide plus .
Deng na 16/15.5- .
Vecer treba da igra Joe,takada nema da ima veke tolku topki za nego .
Isto i Dragic forsira u posledno vreme,realen minus e .
 
Последно уредено:

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
Шарлероа тепајте бе, све да ви ебам!
 

Vandal

CURVA NORD
Член од
12 август 2012
Мислења
1.047
Поени од реакции
1.095
Излеа само ја го иам мртвиот французин батум + сиротиот 0 поени има хахаха
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
Kolku nervira ova nba igrachive, Milsap plus go chekam, napravi 4 fauli i ne go ni stava u igra..preeska Beal isto plus, Washington 30 razlika vodat i go izvadi na 6 minuti do kraj za tochno na granica da me zaebe :tapp:
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Излеа само ја го иам мртвиот французин батум + сиротиот 0 поени има хахаха
Haha ne go igraj nego ic.Samo asistira a gledam na kraj pocnal da sutira ama dzabe.Jas posle 3/4 ne go ni gledav ic.Prvo poluvreme samo trcase.

A mrtviot vo evrotip mi go kucase +,za pola minuta stignav i mi smeni.A prv na tiket mi bese,od + ,- da ti kuca.:mad:

Go staviv ovoj Drummond crepot minus,ne mi bese vo plan..

Da znaes deka Hezonja ke igra prv sostav,stavas eden milion i si uzivas. Samo 6,5 mu bese totalot.:( Ama takvo nesto nema sansa da se doznae.
 
Последно уредено:

Vandal

CURVA NORD
Член од
12 август 2012
Мислења
1.047
Поени од реакции
1.095
Haha ne go igraj nego ic.Samo asistira a gledam na kraj pocnal da sutira ama dzabe.Jas posle 3/4 ne go ni gledav ic.Prvo poluvreme samo trcase.

A mrtviot vo evrotip mi go kucase +,za pola minuta stignav i mi smeni.A prv na tiket mi bese,od + ,- da ti kuca.:mad:

Go staviv ovoj Drummond crepot minus,ne mi bese vo plan..

Da znaes deka Hezonja ke igra prv sostav,stavas eden milion i si uzivas. Samo 6,5 mu bese totalot.:( Ama takvo nesto nema sansa da se doznae.
Колку одвратен човек ми е Hezonja,не ради друго туку ради мртвите коментатори на спортклуб што го форсираат а реално Бојан Трајковски е боље од него,иначе не знам ни ја зашо го стаив Батум плус,мислев дека ке го затворат ептен Кемба,што и погодив,али па претпоставував дека ако него го затворат по default треба да се иде преку Батум пошто друга звезда нема,ама очигледно се излажав и тоа бајги,Иначе за тоа дали некој ке игра или не можеш да пратиш на http://www.rotoworld.com/ . одбираш само NBA доле кај Player News и тоа е тоа
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Колку одвратен човек ми е Hezonja,не ради друго туку ради мртвите коментатори на спортклуб што го форсираат а реално Бојан Трајковски е боље од него,иначе не знам ни ја зашо го стаив Батум плус,мислев дека ке го затворат ептен Кемба,што и погодив,али па претпоставував дека ако него го затворат по default треба да се иде преку Батум пошто друга звезда нема,ама очигледно се излажав и тоа бајги,Иначе за тоа дали некој ке игра или не можеш да пратиш на http://www.rotoworld.com/ . одбираш само NBA доле кај Player News и тоа е тоа
Se ocekuvase DeRozan da ne igra denes,a na kraj toj igra i si gazi,a Lowry ne igra.:)

Ovie od Orlando poludea.Gi imav na pik Hezonja i Gordon,ama aj rekov podobro da gi igram glavnite igraci a kako sto stojat rabotite site ke prefrlat. Oladipo 12 poeni(uste 4),Vucot 10 (uste 10),Hezonja vleze a na Gordon mu trebaat uste 4.Kako i da gi igrav,ke vlezea.Da ne napraam maler samo.:)

Drummond 0 poeni,shut od igra 0/3. Batum 2 poeni. Sega za sega neverojatno dobro.Ke go cekam posleden Dirkules 17,5+,samo neka prodolzat ovie vaka.

Ama ova kako pred nekoj den so Middleton.Super odese i na kraj nisto.Iako ne veruvam Nowitzki vo kontra od tabla da mu pusti na svoj igrac i bas za dva poeni da me padne..:sneaky:(n)

A jas Batum go izigrav poradi toa sto na nekoja americka ili avstraliska kladilnica,ne znam tacno..Batum bese 10,5 i aj rekov ke go uplatam minus.
 
Член од
15 октомври 2014
Мислења
2.041
Поени од реакции
802
Se ocekuvase DeRozan da ne igra denes,a na kraj toj igra i si gazi,a Lowry ne igra.:)

Ovie od Orlando poludea.Gi imav na pik Hezonja i Gordon,ama aj rekov podobro da gi igram glavnite igraci a kako sto stojat rabotite site ke prefrlat. Oladipo 12 poeni(uste 4),Vucot 10 (uste 10),Hezonja vleze a na Gordon mu trebaat uste 4.Kako i da gi igrav,ke vlezea.Da ne napraam maler samo.:)

Drummond 0 poeni,shut od igra 0/3. Batum 2 poeni. Sega za sega neverojatno dobro.Ke go cekam posleden Dirkules 17,5+,samo neka prodolzat ovie vaka.

Ama ova kako pred nekoj den so Middleton.Super odese i na kraj nisto.Iako ne veruvam Nowitzki vo kontra od tabla da mu pusti na svoj igrac i bas za dva poeni da me padne..:sneaky:(n)

A jas Batum go izigrav poradi toa sto na nekoja americka ili avstraliska kladilnica,ne znam tacno..Batum bese 10,5 i aj rekov ke go uplatam minus.
Jas u nekolku navrata,radi toa sto igraat epten rano sabajle,nema da go pisam nekoj igrac .
A ne go igrase Valanciunas,ima 6poena
samo da ne zaebavaat do kraj,Vucko ima 14.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom