Акции на СЈО (Генерална дискусија)

Статус
Затворена за нови мислења.

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.513
Поени од реакции
23.019
Па Дмпне идеа на таа тактика, да ја стават Јанева па да ја седнат во скут. Пробаја, неуспеаја и сега ко критикуваат СЈО и Јанева истата таа што се согласиле и они да ја стаат на чело на СЈО.
Двете страни се прљави, точно. Но кој колку е прљав е целата работа.
Ne e fintava dali probale da ja sednat ednive ili drugive fintava e sto tie sto baraa SJO ne baraa na vreme i specijalen - nezavisen sud. Ne baraa ni javno iskazuvanje pred komisijata. Loso gi definiraa bukvalno site tocki od toj dogovor i sega nekoj drug im e kriv. Fakt e deka samo se prodolzuva krizata a toa e loso za drzavata. Najmalku bitno e koj kolku e prljav, ako ednite opstanat i dojdat na vlast nisto ne sme napravile, za 5-10-15 godini od sega ova se ke se povtori.
 
Член од
16 септември 2013
Мислења
687
Поени од реакции
514
Ne e fintava dali probale da ja sednat ednive ili drugive fintava e sto tie sto baraa SJO ne baraa na vreme i specijalen - nezavisen sud. Ne baraa ni javno iskazuvanje pred komisijata. Loso gi definiraa bukvalno site tocki od toj dogovor i sega nekoj drug im e kriv. Fakt e deka samo se prodolzuva krizata a toa e loso za drzavata. Najmalku bitno e koj kolku e prljav, ako ednite opstanat i dojdat na vlast nisto ne sme napravile, za 5-10-15 godini od sega ova se ke se povtori.
Ако нема притвор на осомничените од титаник е стварно лошо. Сега ќе има и други судии што ќе ги судат случаите од СЈО. Специјален суд треба да има под хитно.
Ако останат на власт овие хоштаплери тогаш сме наебале сите. Земаат кредити ко баба ми апчиња.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.513
Поени од реакции
23.019
Ако нема притвор на осомничените од титаник е стварно лошо. Сега ќе има и други судии што ќе ги судат случаите од СЈО. Специјален суд треба да има под хитно.
Ако останат на власт овие хоштаплери тогаш сме наебале сите. Земаат кредити ко баба ми апчиња.
Pritvor se dava ako ima rizik osomniceniot da pobegne ili da vlijae na slucajot. Pritvor ne mislam deka e voopsto ni pravedna opcija ako veke gledame taka. Site se pojavija na rociste, pasosite e dovolno da im se odzemat. Pritvor ako se dodeli ke bide politicki poeni plus za drugata strana i ke bide samo cirkus za smena na vlasta, nisto poveke. Celta e PRAVDA taka?

Specijalen sud i toa po moznost so sudii od stranstvo ili dijasporata treba da ima. Ama ke nema. Nikoj ne barase takvo nesto vo przino zasto i oni ke se sprzea.

Mislis drugite podobro ke ne vodat? Vrz baza na sto se temeli toa mislenje? Do sega ne sme cule ni edna idea/plan od niv...
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.957
Поени од реакции
15.974
Inglorious Brutus returns: И ако се земе во предвид фактот дека СДСМ и Сорос ја направија теротиријалната поделба и ги затворија сите фабрики тогаш логично е дека ВМРО нема друг избор освен да го остави споменикот на УЧК, ако се осврнеме наназад токму Бранко е крив за тој споменик. Заев нема ни да го спомнам бидејќи тој не е никаков релевантен фактор во политиката на Македонија и се има самоубиено веќе неколку пати (јер до сега не сум видел човек да се самоубие повеќе пати ама Бастердот видел). И од тука можеме да заклучиме дека Груевски ги фати сите на тактика и дека он е најинтелегентниот политичар на овие простори ако не и во Европа и сите може да учат од него.

Тртење гз и чекање шлапкање.

Signed: Inglorious Brutus
имаш тема за споменикот, патем зошто МВРсдсм не им побара на тие што поставуваа документи, па за секоја градба прво треба тараба со табла на која пишува број на одобрение, инвеститор... и за споменици треба одлука, МВР е надлежна да провери секаква активност...А дали имаше присаство од МВР за време на свеченото откривање ??
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.513
Поени од реакции
23.019
A нема шанса Гоца и Миле да вилјаат на сведоците?
Ne se veke na pozicija taka da DIREKNO ne.

Za indirekno i od zatvor moze preku nekoj da pratat poraka taka? Duri togas ima da bide taa poraka i pozestoka pretpostavuvam. Sega e testot da se pokaze kolku sakame drzava, tie sto mozat, treba da pomognat.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
Ne se veke na pozicija taka da DIREKNO ne.

Za indirekno i od zatvor moze preku nekoj da pratat poraka taka? Duri togas ima da bide taa poraka i pozestoka pretpostavuvam. Sega e testot da se pokaze kolku sakame drzava, tie sto mozat, treba da pomognat.
Па Темелко е и понатаму градоначалник. Како не е на функција? Баш е во ситуација и да го повтори делото, и да влијае на сведоците.
 

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
Па Темелко е и понатаму градоначалник. Како не е на функција? Баш е во ситуација и да го повтори делото, и да влијае на сведоците.
Какви глупости си напишал.
Кое дело го сторил Темелко ???
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Дај не притискајте за Темелко, и него ќе го направат жртва па ќе го издигнат и ќе го престават како херој.

Игнорирајте и чекајте да го затворат и то е то.
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.979
Поени од реакции
12.531
@bitushanec абе ако не ти стигна известување види наназад 2-3 страни те тагнав, ми треба твое експертско мислење на темата.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.513
Поени од реакции
23.019
Па Темелко е и понатаму градоначалник. Како не е на функција? Баш е во ситуација и да го повтори делото, и да влијае на сведоците.
Zborevme za Goca i Mile.

Temelko si e na funkcija vo druga drzava. Negovo pritvaranje prvo moze da bide internacionalen incident i bi bilo stetno za imidzot na drzavata i makedonskata kauza vo albanija a vtoro toa stvarno i bi bilo pogresen cekor od bilo koja gledna tocka. Apsolutno od nego ima da se napravi zrtva i heroj. Mislam deka veke nekolku pati tuka e diskutirano deka glasanjeto na nasite od mala prespa vo Centar e diskutabilno ama ne i nezakonski. Sipcite si glasaat vo zapadna MKD pa i oni tamu ne ziveat. Taka da cel toj slucaj realno ako gledame e na stakleni noze.
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.397
Поени од реакции
12.125
@Inglourious Basterd
Не е поврзано со темава но сакам да те прашам.
Како стои БЕСА со популарноста последно време?

Можно ли е зголемување на партиското тело со екс членови на Дуи и Дпа кои се разочарани од соработката на Али и Тачи со Никола и неисполнување на нивните националистички погледи за Македонија?
 
Член од
30 декември 2009
Мислења
547
Поени од реакции
149
Da ne gi imenuvam posebno, si znaat tie koi si se...sorosoidive na forumov.
Mozhe da si se fatat site za rache samo i da se frlat od krovot na bihachka.
Inaku nitu toa shto go pishuvaat tuka ima nekoja logika, nitu drzhi voda nitu bilo nitu pak ke bide nekogash kako shto pishuvaat.
Toa shto go smenija stilot na pishuvanje vidno(od vozdrzhani komentari vo prostachki nasilni porivi) e znak za panika i luzersko odnesuvanje.
Alal da im e i na adminite shto posakuvaat da im se dvizhi forumot vo takva nasoka i shto gi toleriraat vi takvoto nesoodvetno odnesuvanje koe shto se kosi so site pravila na forumot za koi luge vo minatoto dobivale banovi i za pomali navredi. (se kazhuva chiv e forumov i za shto sluzhi)
Dzabe se silat site tuka kako da neznae narodot za kogo ke glasa.
Se znae silata na site politichki partii.
Na izbori ke si izlezat site ko popchinja.
A potoa sleduva slava za pobednikot i ponizhuvanje za porazeniot.:kuracc:
Брат, за тебе само голи оток, Алоооо фикусот твој (Ѓорѓе) беше претседател на Сорос фондација, уште е во соработка, а тоа дека ке го папаат оваа бугариве(вмро) е повеќе од јасно веќе почнале некои да се лечат од депресија, и тоа овие локалниве кои кога беа избори свршуваа за грујо и претседатели на месни комитети виделе колку пари лапнале, а некои што јадеа гомна и се чуствуваа како шерифи го немаат тоа чувство и сега зборат како едвај дочекале да се одвојат институциите од владата(коњушарницата). најпрвин Амети ке ви го набие па отом потом сите по ре.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.170
Поени од реакции
8.470
@Inglourious Basterd
Не е поврзано со темава но сакам да те прашам.
Како стои БЕСА со популарноста последно време?

Можно ли е зголемување на партиското тело со екс членови на Дуи и Дпа кои се разочарани од соработката на Али и Тачи со Никола и неисполнување на нивните националистички погледи за Македонија?
ако смеам да прашам, зошто некој членови од ДУИ и ДПА би биле разочарани од соработката со Никола ? кој се нивните неисполнети погледи? Баш би сакал да знам, зарем уште нешто друго очекуваат. Ова чисто ме интересира да знам што точно бараат а не е исполнето, пошто гледам и ти тоа го спомнуваш тоа и некој Албанци ( да не речам сите) исто зборуваат и редовно го плукаат Никола.Зошто тие би го плукале Никола? Ептен сум радознален да знам, ако може некој да ми објасни, ептен би му бил благодарен.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom