Акции на СЈО (Генерална дискусија)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
И пак Дпмне има двојно поголема предност. Народот си е паметен.
Тебе само двојно поголеми ти се во паметот. Ист си како сестра ти.[DOUBLEPOST=1455722649][/DOUBLEPOST]
Јас друго гледам, ама ок. Како и за се досега и за ова ќе мора да почекаме. Еве ти реченица за која можеш да ме цитираш кога сакаш. Ден после изборите, ќе нема функционер на СДСМ кој нема да посакува ситуацијата да биде како на 30ти Јануари 2015.
Што ќе прават? Ќе ги апсат? Ќе ги горат на плоштад? Ќе тргнеме гордо кон Северна Кореа?

Дај опрајте се малку, почнува смешно да станува.
 

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
Треба да кажат кога би имало услови прво. И кои тоа услови не се исполнети. Ама да почекаме до сабота.
Викаш си бил во партијата. Не ли ќе е паметно да собирате потписи за промптни избори, нешто ко во 1996??[DOUBLEPOST=1455722858][/DOUBLEPOST]
Тебе само двојно поголеми ти
Затоа се плашите од изборите и соочувањето со народот.
 
Последно уредено:
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.536
Поени од реакции
36.503
Нема шанса ДПМНЕ да оди на избори без СДСМ. Што би добиле така освен потсмев? Каков кредибилитет би имала таа влада?
Ако европејците им ја аминуваат таа влада и такви избори, не верувам дека ќе се загрижат за мислењето на граѓаните за нивниот кредибилитет.[DOUBLEPOST=1455723139][/DOUBLEPOST]
Треба да кажат кога би имало услови прво. И кои тоа услови не се исполнети. Ама да почекаме до сабота.
Најверојатно според тоа што го добиле како информацика од ДИК и според генералната состојба и нивно согледување ќе одлучат дали има услови.
Еве на пример, сега за сега нема никаков договор за состојбата со медиумите, а тоа е еден од клучните услови.
 

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
Ниту ќе го влечкаат, ниту ништо. Дупка ќе дупнат наздраво. Умре заплашувањето, повеќе никој не им се плаши.
Ќе биде интересно и со случајот Телеком.[DOUBLEPOST=1455723272][/DOUBLEPOST]
Ако европејците им ја аминуваат таа влада и такви избори, не верувам дека ќе се загрижат за мислењето на граѓаните за нивниот кредибилитет.[DOUBLEPOST=1455723139][/DOUBLEPOST]

Најверојатно според тоа што го добиле како информацика од ДИК и според генералната состојба и нивно согледување ќе одлучат дали има услови.
Еве на пример, сега за сега нема никаков договор за состојбата со медиумите, а тоа е еден од клучните услови.
Изборите се валидни ако има доволна излезеност. 150.000-200.000 гласови не одлучуваат многу.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.222
Поени од реакции
25.992
Тебе само двојно поголеми ти се во паметот. Ист си како сестра ти.[DOUBLEPOST=1455722649][/DOUBLEPOST]

Што ќе прават? Ќе ги апсат? Ќе ги горат на плоштад? Ќе тргнеме гордо кон Северна Кореа?

Дај опрајте се малку, почнува смешно да станува.
Не, само сите што беа дирекно вклучени во аферата ќе завршат по затвори. Јас лично, мислев дека ќе ја поштедат Радмила, затоа што стварно почна да се дистанцира, ама очигледно нема.
Викаш си бил во партијата. Не ли ќе е паметно да собирате потписи за промптни избори, нешто ко во 1996??[DOUBLEPOST=1455722858][/DOUBLEPOST]

Затоа се плашите од изборите и соочувањето со народот.
Груевски прими премногу удари по его и прифати премногу компромиси за да ги довлечка до избори. Глупо е пред сам крај да се откажува.
Ако европејците им ја аминуваат таа влада и такви избори, не верувам дека ќе се загрижат за мислењето на граѓаните за нивниот кредибилитет.[DOUBLEPOST=1455723139][/DOUBLEPOST]

Најверојатно според тоа што го добиле како информацика од ДИК и според генералната состојба и нивно согледување ќе одлучат дали има услови.
Еве на пример, сега за сега нема никаков договор за состојбата со медиумите, а тоа е еден од клучните услови.
ВМРО ќе го прифати законот на Белгиецот. Сега, ако ДИК речат дека им фалат 10-20-30 дена глупо е да се натегаат и да не им дадат. Ако треба повеќе најдобро изборите да се одложат за Ноември, а техничката влада да ја отвори јужната граница, за да немаме непотребни тензии.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
Не, само сите што беа дирекно вклучени во аферата ќе завршат по затвори.
Сами ќе се апсат? :vozbud:[DOUBLEPOST=1455724282][/DOUBLEPOST]
Ако европејците им ја аминуваат таа влада и такви избори, не верувам дека ќе се загрижат за мислењето на граѓаните за нивниот кредибилитет.
Нема политичар во Европа моментално, кој е вклучен во настаните во Македонија, и кој би аминувал таква влада. Затоа Грујо голта ли голта, само да истурка до било какви избори. Ако треба и во Ноември да бидат.
 
D

Darko_ufo

Гостин
Дај нека убрзаат ова процедуриве, нека притиснат повеќе и странците да се затворат копитава до крај на Март. :D
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.222
Поени од реакции
25.992
A Орданоски?
Не е новинар. Плус, долгорочно им прави штета. Затоа што тој најмногу нереални надежи подгрева. За разлика од него, Геро е значително поприземен и инсистира да не се глупираат со продавање големи победи, затоа што знае дека на крај идат големи разочарувања.
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Politickata kriza e samo borba za vlast i nisto poveke ... toa sto na mestoto na vmrovecot Kurto ke dojde sdsmovecot Murto nema da ja opravi ekonomijata i demokratijata vo drzavava !
Bilo koja vlast da dojde so tek na vladeenjeto ke se ocrni so razno-razni korupcisko-kriminalni aferi i sl. toa se slucuva veke 25 godini nanazad pa Gruevski ne e na vlast od 1991 god. tuku od vtorata polovina na 2006 god. a zarem prethodno med i mleko tecese vo drzavava i nepostoese nitu eden problem, ekonomijata i demokratijata cutea !
Segasnata opozicija osven politickite bombi i osven postojanite najavi za apsenja na Gruevski i familijata nisto drugo ne mu nudi na obicniot gtagjanin, a obicniot gragjanin si gleda samiot za sebesi i voopsto ne mu cue ni za Grujo, ni za Latas, ni za nikogo !
Zaev misli deka ako postojano sekojden zbori edno te isto a toa e deka otkako ke dojde na vlast ke apsi apsi i apsi i gotovo narodot ke go ohrabri i ke go pridobie na svoja smetka no ne e voopsto taka, narodot ne se pali na tie raboti tuku kako sto kazav i prethodno sekoj si go gleda licniot interes a prezemanjeto na vlasta i revansizmot im e samo vo glavite na lugjeto od opoziciskata vrhuska bidejki za zal nemaat nisto drugo sto da mu ponudat na narodot !
Sto se odnesuva do mediumite, ako na nekogo ne mu se dopagjaat Sitelovite sranja ne mora da gi gleda ko ja na pr. sto ne gledam nitu Sitel nitu MTV iako plakame RD-taksa, pa toa e najlesno da se smeni kanal nikoj nikogo so sila ne prisiluva koj sto da gleda na televiziskite ekrani vo svoite domovi ![DOUBLEPOST=1455731724][/DOUBLEPOST]
Не е новинар. Плус, долгорочно им прави штета. Затоа што тој најмногу нереални надежи подгрева. За разлика од него, Геро е значително поприземен и инсистира да не се глупираат со продавање големи победи, затоа што знае дека на крај идат големи разочарувања.
Mnogu pogolem politicki kapacitet imaat Gero i kompanija otkolku samata SDSM kako partija koja e totalno vo eden ambis veke cela decenija, mnogu poveke izdrzani stavovi pa i idei covek ke procita i slusne tokmu od tie nevladini organizacii otkolku od samata najgolema opoziciska partija cija vrhuska si vodi licna borba so Gruevski i familijata i ima samo dve idei prezemanje na vlasta i revansizam od druga strana vo sferata na proekti i idei e = 0 !
Abe i ovie Sorosoidive mi se cudni neznam zasto tokmu ovaa partija SDSM ja odbrale da i sluzat i da ja koristat kako topovski ogan koga stvarno ne gi biva bre, ubavo nekoj gi narece ovie od SDSM salonski revolucioneri !
P.S. Od lugje kako Sekerinska i Zaev so trista firmi, jahti i sl. ne biduvaat vistinski levicari, na Makedonija i e potrebna vistinska levicarska partija koja ke ja vodat prizemjeni lugje a ne multi-milionerski oligarsi ufircani vo skapi kostumi aka salonski revolucioneri !
 
Последно уредено:
Член од
28 март 2006
Мислења
17.735
Поени од реакции
12.166
Не гледам мак тв освен спортски преноси а А2 никогаш ги немам ни гледано, така да немав поима ни дека егзистирале како ТВ. Според ова што го пишува...
претходно пишуваше за приватна тв и профит како единствена водилка без никаков закон дека "сами треба да одлучат за програмата", сега за А2 дека бил прекршен законот затоа што наместо 65% забава, исполниле 75% репризи...што е многу поголем грев, пострашно и ептен незаконски отколку говор на омраза, етикетирања, повикување на етничка подвоеност, подвоеност и етикетирање на предавници и патриоти и по сите основи, заплашување на народот итн. Чудно ги вагаш работите.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.222
Поени од реакции
25.992
Mnogu pogolem politicki kapacitet imaat Gero i kompanija otkolku samata SDSM kako partija koja e totalno vo eden ambis veke cela decenija, mnogu poveke izdrzani stavovi pa i idei covek ke procita i slusne tokmu od tie nevladini organizacii otkolku od samata najgolema opoziciska partija cija vrhuska si vodi licna borba so Gruevski i familijata i ima samo dve idei prezemanje na vlasta i revansizam od druga strana vo sferata na proekti i idei e = 0 !
Abe i ovie Sorosoidive mi se cudni neznam zasto tokmu ovaa partija SDSM ja odbrale da i sluzat i da ja koristat kako topovski ogan koga stvarno ne gi biva bre, ubavo nekoj gi narece ovie od SDSM salonski revolucioneri !
P.S. Od lugje kako Sekerinska i Zaev so trista firmi, jahti i sl. ne biduvaat vistinski levicari, na Makedonija i e potrebna vistinska levicarska partija koja ke ja vodat prizemjeni lugje a ne multi-milionerski oligarsi ufircani vo skapi kostumi aka salonski revolucioneri !
Соросоидите (Геро не е соросоид, иако е финансиран од фондацијата) се гревови од луѓе, со милион комплекси. Или се самите дел од некое тешко малцинство (ЛГБТ и слични чуда) или имаат некоја блиска фамилија што е дел од такво малцинство. Тие луѓе очекуваат цело општество да ги тапка по рамо и да им кажува колку модерни и најкул се.

Кога на таква група, ќе додадеш болно амбициозна феминистка, која (заедно со нејзината група од студентските денови) не може да се помири дека политиката е доминантно машки спорт и која од СДММ на времето ги брка Камчев, Еленоски и Дејан Панделески заради нејзините комплекси, добиваш забава. Дополнително, за фронтмен на таа група е избран најглупиот амбициозен човек што може да се најде во државава. Истражување да правиш, поглуп, а амбициозен, не наоѓаш. Тоа е веќе рецепт за огромна забава.

Кога таа групација, собрана зад името на партијата во која некогаш главен збор имале Глигоров, Црвенковски, Ханџиски..., добива бомба, излезена од најтемната македонска канализација (која за жал не е расчистена никогаш) загарантирано е дека ќе се самоубијат. Единственото прашање беше дали ќе успеат да ја земат како колатерала цела држава. За среќа, неспособни се. Сега се во карантин, не можат да наштетат никому сем себеси. Слободно нека продолжат да лупаат со чеканот.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
10.155
Поени од реакции
15.137
Соросоидите (Геро не е соросоид, иако е финансиран од фондацијата) се гревови од луѓе, со милион комплекси. Или се самите дел од некое тешко малцинство (ЛГБТ и слични чуда) или имаат некоја блиска фамилија што е дел од такво малцинство. Тие луѓе очекуваат цело општество да ги тапка по рамо и да им кажува колку модерни и најкул се.

Кога на таква група, ќе додадеш болно амбициозна феминистка, која (заедно со нејзината група од студентските денови) не може да се помири дека политиката е доминантно машки спорт и која од СДММ на времето ги брка Камчев, Еленоски и Дејан Панделески заради нејзините комплекси, добиваш забава. Дополнително, за фронтмен на таа група е избран најглупиот амбициозен човек што може да се најде во државава. Истражување да правиш, поглуп, а амбициозен, не наоѓаш. Тоа е веќе рецепт за огромна забава.

Кога таа групација, собрана зад името на партијата во која некогаш главен збор имале Глигоров, Црвенковски, Ханџиски..., добива бомба, излезена од најтемната македонска канализација (која за жал не е расчистена никогаш) загарантирано е дека ќе се самоубијат. Единственото прашање беше дали ќе успеат да ја земат како колатерала цела држава. За среќа, неспособни се. Сега се во карантин, не можат да наштетат никому сем себеси. Слободно нека продолжат да лупаат со чеканот.
Ако феминистката е Рада, таа уште на факултет се однесуваше како сега -елитистички. Секогаш вештачки се смееше со луѓето, сакаше да е центар пажња во секој момент, а страста кон добивање на избори без подржка од народот ја имаше и тогаш, кога на првите две гласања за асисистент не помина(поминаа Чундева и еден магистер) и на третиот обид им стана јасно на сите и победи со 23:22 во тајното гласање(и јас бев член на научно наставничкиот совет и јас гласав тогаш, да нема недоразбирање)
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.222
Поени од реакции
25.992
Ако феминистката е Рада, таа уште на факултет се однесуваше како сега -елитистички. Секогаш вештачки се смееше со луѓето, сакаше да е центар пажња во секој момент, а страста кон добивање на избори без подржка од народот ја имаше и тогаш, кога на првите две гласања за асисистент не помина(поминаа Чундева и еден магистер) и на третиот обид им стана јасно на сите и победи со 23:22 во тајното гласање(и јас бев член на научно наставничкиот совет и јас гласав тогаш, да нема недоразбирање)
Нема заебанција со аристократијата. Тоа што е од Бога дадено, ниеден научно-наставнички совет не може да го одземе. Ако проба, тука се поповите на црвената аристократија (како Верушевски сега) да ја исправат таа световна неправда и да донесат вселенска правда.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom