Фан клуб: МЗТ Скопје

Vodza

Ultras Crew
Член од
9 ноември 2008
Мислења
934
Поени од реакции
19
Денеска беше одигран 2риот натпревар од полифиналната 2ка на плеј оф во Македонија во Салата Јане Сандански атмосферата беше пеколна а за тоа се погрижија Единица за Брзо Распоредување и цела смена на полициската станица во Аеродром :pos: :pos:
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Ќе дркаш на него еден ден :baeh:

јас не ереков дека дечкото нем аталент но нека има поголема минутажа во некој друг клуб нека се докаже и после слободно нека дојде д аигра за МЗТ. така прават многу клубови ги даваат на калење играчите ако се покажат ги зимаат назад.

Зоте ти си најголемиот дебил на форумов. Што тресеш, што идеш само контра!? Што се праиш дека знаеш нешто, кога појма си немаш од животот.

Како можеш да кажеш дека Хил играл кај Тодоров во првата полусезона, кога Хил дојде во јануари во МЗТ кога тренер беше Лазовски. Труп еден не пишувај више на оваа тема


Ок згрешив ги помешав белцеот амер и црнецот амер. црнецот амер ак отоа беше засилување не можеше кош да даде од ниедна позиција ок мислиси така ама квалитетот се гледа на терен. Тој квалитет не го покажа.

Нешовски и Кралевски сеа на лето у репрезентација ке идат бе што зборете вие имаат повик за Полска да идат али у МЗТ Боби и мрази и затоа не играат од следната сезона ке идат некаде во Европа :pos:


Епа денеска морам да го пофалам тренерот на мзт кој за се она што зборев го покажа на терен но изгледа само поради принуда затоа што денес не го видов србинот радојчич кој не беше ниту на клупа. Но денес со одмарањето на соколов и играњето на нешовски и добрите ротации на играчите од клупата ги држеа одморени првата постава која имаше повеќе сила за игра во последните четвртини. Јас му давам подршка на нешовски иако промаши неколку шута најважно беше што соколов одмори и кога беше најпотребно беше одморен и сконцетриран и даде тројка во последната секунда. нешовски промашуваше затоа што е многу тешко кога цела сезона си на клупа па сега да влегуваш во вака значајни утакмици еднсотавно се има трема и верувам дека таа ќе го одмине.
 

BoR4e

Manchester United
Член од
28 февруари 2008
Мислења
2.384
Поени од реакции
36
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Честито победа на Мзт кога се игра следната?
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Честито победа на Мзт кога се игра следната?
Најверојатно среда во Кавадарци а можно е и во четврток денеска ќе дознаеме и ќе постирам ќе ви кажам точно во колку часот и која ден ќе се игра утакмицата..:salut:
 

aerodromka

Hiena
Член од
11 март 2007
Мислења
2.752
Поени од реакции
8
Фени Индустри
МЗТ Скопје
14.05
20:00
2-1
Јасмин
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Фени Индустри
МЗТ Скопје
14.05
20:00
2-1
Јасмин


На телевизија нема да ја даваат тоа го знам но дали некој знае дали има пренос во живо на постигнати кошеви, мислам резултат во живо дали ќе има негде да се прати?
 

aerodromka

Hiena
Член од
11 март 2007
Мислења
2.752
Поени од реакции
8
На телевизија нема да ја даваат тоа го знам но дали некој знае дали има пренос во живо на постигнати кошеви, мислам резултат во живо дали ќе има негде да се прати?

da na fibaeurope.com
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
da na fibaeurope.com


Јас нe можам да се снајдам на странава, може точен линк да ми дадеш каде точно се наоѓа тоа?



п.с. има само за нацинален тим и за клубови ама кога играле во странски купови. домашна кошарка ништо не најдов.
 
Член од
29 јуни 2008
Мислења
26
Поени од реакции
2
Јас нe можам да се снајдам на странава, може точен линк да ми дадеш каде точно се наоѓа тоа?



п.с. има само за нацинален тим и за клубови ама кога играле во странски купови. домашна кошарка ништо не најдов.
Ti si eden neviden moron.....pa gledash deka si igra majtap so tebe....kakva Fibaeurope..kakvi bakraci....

Zar stvarno pomisli deka ke ima tamu ....


ccccc.
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Ti si eden neviden moron.....pa gledash deka si igra majtap so tebe....kakva Fibaeurope..kakvi bakraci....

Zar stvarno pomisli deka ke ima tamu ....


ccccc.


Па откаде да знам јас не сум на интернет некој експерт што сега ќе мисли дека некој се зеза со мене. Културно си прашав и ете ме излажа и според вас излегов морон. Ама вие сте пголоме морни од мене зашто без вас МЗТ победува и тоа доказ дека вие сте лажни навијачи кој не плаѓаат ни карта од 50 денари а се прават дека сакаат кошарка и го сакаат клубот.
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
2.909
Поени од реакции
1.552
Абе тебе изгледа не ти е јасно дека ЦЕЛ форум ти вика дека везе немаш и дека ти си тој ГОЛЕМ МОРОН,а тоа колку го сакаме ние или не клубот не е твое да кажуваш, ние си знаеме.И не ми реплицирај пошто нема ни да те прочитам,И ТЕ МОЛАМ НАЈЧОВЕЧКИ НЕ ПИШУВАЈ НА ФАНКЛУБОВ !
 

Kajgana Shop

На врв Bottom