Фан клуб: МЗТ Скопје

Z

ziko bt

Гостин
СМЕНА ВО МЗТ
Митев место Петровиќ
По серијата слаби резултати со МЗТ, Александар Петровиќ поднесе оставка на тренерската функција. За нов кормилар на клубот од скопската населба Аеродром е назначен Боби Митев. Тој последните години ги помина на печалба во Полска, а огненото крштавање го имаше во заостанатиот дуел во Суперлигата со освојувачот на Купот, Амак СП.
 

FamilyAerodrom

1996/97
Член од
2 февруари 2009
Мислења
283
Поени од реакции
7
Сеа вака извинете за офф топик малце али зико бт, значи стварно сте креатори но1. у Македонија еј ! ццц по шконска слика не сте можеле да напраите, уствари незнам дали ти лично си ја правел ама ова е врв више неможете да се серете. После препеаната “Још једна победа и титула’’ на македонски со ист текст, ај разбирам до негде ритамот да сте го земале па да си напраите свој текст, али на Пелистер вие му пеете и “и повторно ти прва постанаа’’ ... :pos2: значи стварно сте Комплетна навијачка група со вашите браќа од “Лозари’’ ... :D:D
 

GIS

Член од
21 октомври 2007
Мислења
881
Поени од реакции
154
Cestitki ! ! uspeavte so bojkot,razbrav deka upravata na Mzt podnela ostavka! dali sega ke prekinete bojkot i ke se vratite na tribina?
 

GIS

Член од
21 октомври 2007
Мислења
881
Поени од реакции
154
Mi kaza edno od FA...kolku e tocno neznam,postirav za da mi potvrdat,za vesnici ke pocekas do utre
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Зоки го нема да каже нешто дааа Радикален врати сее :jaj:
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Нема ништо да ви се каже...
Ако имате доушници тогаш на нив верувајте им, овде тешко некој да ви пише некоја вест пошо секогаш се чека нештото да се официјализира...
И да има нешто ќе дознаете кога ќе е официјално, со шпекулации не се занимаваме...
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Познато е дека потпиша договор на уште една година со Самоков, уште пред големиот успех во БИБЛ. Какви се твоите идни планови, размислуваш ли каде би сакал да бидеш за некои 3-4 сезони?

Никогаш не размислувам однапред. Единствено што сум сконцентриран е довршување на тековната сезона, иако веќе полека почнуваме да размислуваме и за идни засилувања, за профилот на тие играчи, па дури и за конкретни имиња. Не знам каде би бил за 3-4 години, иако уште еднаш јавно ја кажувам мојата најголема кошаркарска желба, а тоа е да бидам првиот тренер кој ќе освои титула со екипата на МЗТ Скопје. :salut: Цитат од изјава од Ацо Тодоров........
 

iLe

Prototype
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.399
Поени од реакции
29
Овие мзт ли се или некој друг тим .:vozbud::vozbud:
 
Член од
4 ноември 2008
Мислења
1.330
Поени од реакции
80
БРАВО МЗТ!!!! Само да издржат до крај редно е да се тепа Работнички:vozbud::vozbud::vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom