Акции на СЈО (Генерална дискусија)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.961
Поени од реакции
11.608
Мене лично, нема да ме боли ако и Заев, Бране, Бучко или кој и да е (кој сторил криминал) оди во затвор заедно со баграта дпмнеовска. Поентата е што дпмнеовците сакаат само првиве да идат у затвор.

Сите што сториле криминал треба у затвор. Па ако сакаат нека бидат и освојувачи на олимписко злато, светски прваци у фудбал, премиер на држава (ѓомити бивш), бивши министер и слично.

Кога сме кај Бране...абе 10 години имаа дпмне да поведат истрага и да го затворат (немојте да ми кажувате како јавното обвинителство треба да тера тоа и судот, слушнавме каква е нивната конекција со владеачката структура).

И 25 години сдсм=проклета комуњара, а добар дел од годините на нивно постоење како партија во независна Македонија ширеа елитизам или нешто слично, далеку од лева идеологија. Барате социјал-демократ во вистинска смисла на зборот? (не дека можеби ги нема во сдсм) Видете го Барни Сандерс.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.688
Поени од реакции
40.772
Не е точно...Ако е за нешто крив, што не го уапси злсторничкава банда до сега, при толку корумпирано и исполитизирано судство што имаа и години време на располагање...?
Што не е точно? сеа збориме за СЈО ете имало истрага, па зошто и него да не го уапсат? Кога апсат криминалци нека се апсат сите, и Лубчо и Црвенко и Заев и сите други криминалци кои и ебале матер на нашава држава.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
10.061
Поени од реакции
17.919
Чекај малце, нели се бориме за правна држава.Ако се бориме за правна држава, секој што крадел, без разлика каков фактор бил, или е во моментот , треба да е во затвор, без разлика дали е Бранко,Љубчо,Грујо,Заев, Топурковски,Гошев,Јакомоски, и.т.н.Значи сите кој краделе од мене и тебе, треба да се у затвор.Тоа е за мене правна држава.И уште чекам одговор, што подразибрате под тоа вмровец ?
Вајда член на вмро:icon_lol:
Супер се сложувам. Сеа ти објасни зашто не се уапсени до сега, како што беше уапсен бошковски?
За моменталните власти е потребно СЈО бидејки Грујо не може сам да си поднесе обвинение,ама за останатите?
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Може ли сите запознаени со ликот и делото на Темелко да набројат три работи кои ги направил што го подобрил животот на македонците во Албанија?
Ultras1988 прашај го. Човек со чест и достоинство кој се борел за правата на Македонците.

ДУРИ И ДА Е виновен тоа го правел за доброто на македонците.

Awwwww :( кутар тој...
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
3.013
Поени од реакции
7.095
Вајда член на вмро:icon_lol:
Супер се сложувам. Сеа ти објасни зашто не се уапсени до сега, како што беше уапсен бошковски?
За моменталните власти е потребно СЈО бидејки Грујо не може сам да си поднесе обвинение,ама за останатите?
Епа гледате колку си давате автогол.Нити сум член на ДПМНЕ, напротив нивен најголем противник сум, имам приватни разговори на форумот со членови кои може да го потврдат тоа, посебно оние што лично ме познаваат.
Бранко не е уапсен од едноставна причина, имат целосен материјал да водат црна пропаганда против него, да е крив за се, а ако го апсат може да дојде до социјални немири.Зошто да го апсат кога ги боли курот за правна држава, и за Македонија, нив им е битен медот , т.е. власта, а Бранко е тотално безопасен за нив.
Под вмровец подразбира дмпнеовец.
Знам, ама го чекав одговорот од нив.Инаку да, ВМРОВЕЦ сум, ама не од ДПМНЕ.
 
Член од
30 декември 2009
Мислења
547
Поени од реакции
149
Кој што дробел нека срка, и тие и тие трпај у зандана.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
10.061
Поени од реакции
17.919
Епа гледате колку си давате автогол.Нити сум член на ДПМНЕ, напротив нивен најголем противник сум, имам приватни разговори на форумот со членови кои може да го потврдат тоа, посебно оние што лично ме познаваат.
Бранко не е уапсен од едноставна причина, имат целосен материјал да водат црна пропаганда против него, да е крив за се, а ако го апсат може да дојде до социјални немири.Зошто да го апсат кога ги боли курот за правна држава, и за Македонија, нив им е битен медот , т.е. власта, а Бранко е тотално безопасен за нив.

Знам, ама го чекав одговорот од нив.Инаку да, ВМРОВЕЦ сум, ама не од ДПМНЕ.
Сами си одговори на прашањето зашто не го апсат Бранко,а сепак ради тоа не сакаш да ги апсат вмровците(на дпмне мислам:icon_lol:).
 
Член од
6 август 2011
Мислења
682
Поени од реакции
1.065
Се шпекулира дека Миле киднал во некоја од братските амбасади. Миле Асанжоски.
Мислам дека сеуште никој нема бегано никаде, сеуште си вртат филм дека се недопирливи и дека никој ништо не им може.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom