Акции на СЈО (Генерална дискусија)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Нема врска, ме интересира ти што мислиш. Јас и ти никој нема ниту да обвнимие, ниту да затвориме. Само кажи ми твоја проценка.
Сакам за сите обвиненија поединечно и за сите докази Миле и кој и да е да одговори јавно.[DOUBLEPOST=1455292198][/DOUBLEPOST]
Уште со Бранко :pos::pos::pos::pos:
СЈО објави дека води истрага за Бранко а ти смеј се.
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Аирлија нека е. Ставрогин е ѓубре :D све што сакав да пишам, тој веќе го напишал.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
1.432
Поени од реакции
2.543
Кога ќе го видам Бранко у притвор, тогаш ќе верувам во ова СЈО.Само воен удар е спас за Македонија.
Остај го ти Бранко...Тој максимално си се оствари како политичар и сега во пензија си е човекот...
Туку седи и гледај како правдата ќе излегува на површина...Гледај како злосторничката банда ќе повраќа за све што направи во последниве 10 години...
Седи и гледај...!
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.688
Поени од реакции
40.772
Остај го ти Бранко...Тој максимално си се оствари како политичар и сега во пензија си е човекот...
Туку седи и гледај како правдата ќе излегува на површина...Гледај како злосторничката банда ќе повраќа за све што направи во последниве 10 години...
Седи и гледај...!
демек ако е во пензија тоа не го прави веќе виновен?
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.888
Поени од реакции
14.439
Сакам за сите обвиненија поединечно и за сите докази Миле и кој и да е да одговори јавно.[DOUBLEPOST=1455292198][/DOUBLEPOST]
СЈО објави дека води истрага за Бранко а ти смеј се.
Па и тој е обивнет, затоа.
Бранко и Љубчо ако уште ви се најбитни во моменталнава ситуација....:cuc:
 
Член од
17 август 2011
Мислења
10.061
Поени од реакции
17.920
Кога ќе го видам Бранко у притвор, тогаш ќе верувам во ова СЈО.Само воен удар е спас за Македонија.
При 10 години на власт,од кои последниве речиси апсолутна мислиш потребно е СЈО за да се уапси бивши лидер на опозицијата ? Бранко не им претставува опасност,дури и кај случаеви како тебе им носи гласови. Оние што им ги напаѓаа гласовите како бошковски ги затворија без око да им трепне.

Ако има некој политички неутрален што не е свесен каква политичка машина е моменталната власт,сеа е време да се свестите. Со сдсм секако нема да е подобро,ама ова е последна шанса бар да им се намали силата. Ако не сте политички неутрални,да сте живи и здрави :)
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Не ми е битен, смешно е што СЈО прави баланс со некакви глупости на бранко од пред 5 години кои му се најмало зло до сега што го направил.
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
3.013
Поени од реакции
7.095
При 10 години на власт,од кои последниве речиси апсолутна мислиш потребно е СЈО за да се уапси бивши лидер на опозицијата ? Бранко не им претставува опасност,дури и кај случаеви како тебе им носи гласови. Оние што им ги напаѓаа гласовите како бошковски ги затворија без око да им трепне.

Ако има некој политички неутрален што не е свесен каква политичка машина е моменталната власт,сеа е време да се свестите. Со сдсм секако нема да е подобро,ама ова е последна шанса бар да им се намали силата. Ако не сте политички неутрални,да сте живи и здрави :)
Чекај малце, нели се бориме за правна држава.Ако се бориме за правна држава, секој што крадел, без разлика каков фактор бил, или е во моментот , треба да е во затвор, без разлика дали е Бранко,Љубчо,Грујо,Заев, Топурковски,Гошев,Громот, и.т.н.Значи сите кој краделе од мене и тебе, треба да се у затвор.Тоа е за мене правна држава.И уште чекам одговор, што подразибрате под тоа вмровец ?
 
Член од
17 август 2011
Мислења
10.061
Поени од реакции
17.920
демек ако е во пензија тоа не го прави веќе виновен?
Зашто не го уапсат,исто како заев? По секако има повеќе криминали напраено,освен некој хардкор сдсмовци на другите нема око да им трепне.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
1.432
Поени од реакции
2.543
демек ако е во пензија тоа не го прави веќе виновен?
Не е точно...Ако е за нешто крив, што не го уапси злoсторничкава банда до сега, при толку корумпирано и исполитизирано судство што имаа и години време на располагање...?
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom