Фан клуб: МЗТ Скопје

Член од
11 јули 2008
Мислења
2.909
Поени од реакции
1.552
МЗТ Скопје се сака и има навивачи и во Ресен !

Поздрав до браќата од аеродром..одвај чекам да дојдам на нареден натпревар...
А и среќа некако носам..досега на сите натпревари на кои сум дошол сме победиле..(освем на еден...но поразите не се бројат...љубовта не се ограничува на победи и порази...МЗТ Е ЕДЕН::::::нека пукнат душманите - ние сме најдобрите)
:toe:
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
1.194
Поени од реакции
13
МЗТ Скопје се сака и има навивачи и во Ресен !

Поздрав до браќата од аеродром..одвај чекам да дојдам на нареден натпревар...
А и среќа некако носам..досега на сите натпревари на кои сум дошол сме победиле..(освем на еден...но поразите не се бројат...љубовта не се ограничува на победи и порази...МЗТ Е ЕДЕН::::::нека пукнат душманите - ние сме најдобрите)

Убави вести се ова !!!:zver:
 

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.358
Поени од реакции
701
Дечки да ве прашам една работа ,пред извесен период се трудев да најдам некоја информација за едно бате но не успеав..

Пред неколку години во ростерот на нашиов тим имаше едно мн. јако бате што многу го сакав...постарите навивачи сигурно ќе се сетат на канаѓанецот Дениелс (попот) мајсторот на тројките ,кој играше во времето заедно со Војновиќ,Димов, незнам дали и Лоренцо ОР сеуште беше тогаш..

муабетов ми е ..дали имате некоја информација што се случило со него..тој не беше мн млад колку што памтам и тогаш, па невервам дека сеупте е активен... но дали знаете каде замина после МЗТ и ме интересира дали остана уште да работи во таа црква ли е -незнам што беше ,кај што се мешаше...оти еднаш кажа дека демек после завршувањето на кариерата ке се врати таму во тоа црквата (протестантска..мислам)
Ајт позз
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.492
Поени од реакции
47.594
хахахах лелее звер на кој му текна.... :pos: :pos:

не знам што се деси со тој човек,даде една тројка со сирена отиде и никој не знам каде се запусти :):)
 

aerodromka

Hiena
Член од
11 март 2007
Мислења
2.752
Поени од реакции
8
si otide vo kanada, posto zena mu bese trudna za da se porodi tamu , i po pat nataka zena mu go izgubi bebeto i on se otkaza od kosarkata jas kako sto znam
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Дечки да ве прашам една работа ,пред извесен период се трудев да најдам некоја информација за едно бате но не успеав..

Пред неколку години во ростерот на нашиов тим имаше едно мн. јако бате што многу го сакав...постарите навивачи сигурно ќе се сетат на канаѓанецот Дениелс (попот) мајсторот на тројките ,кој играше во времето заедно со Војновиќ,Димов, незнам дали и Лоренцо ОР сеуште беше тогаш..

муабетов ми е ..дали имате некоја информација што се случило со него..тој не беше мн млад колку што памтам и тогаш, па невервам дека сеупте е активен... но дали знаете каде замина после МЗТ и ме интересира дали остана уште да работи во таа црква ли е -незнам што беше ,кај што се мешаше...оти еднаш кажа дека демек после завршувањето на кариерата ке се врати таму во тоа црквата (протестантска..мислам)
Ајт позз
Јас ке ти кажам после, Дејвид Даниелс, иначе играше и за канадска репрезентација и има 27 настапи....сега морам да одам
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
572
Поени од реакции
20
хахахах лелее звер на кој му текна.... :pos: :pos:

не знам што се деси со тој човек,даде една тројка со сирена отиде и никој не знам каде се запусти :):)
Toj moment sigurno ke go pamtam pojse nego koga sin ke mi se rodi:smir::smir:
 

Џенаро Гатузо

Pippo per Sempre
Член од
3 јануари 2008
Мислења
2.797
Поени од реакции
38
МЗТ Скопје се сака и има навивачи и во Ресен !

Поздрав до браќата од аеродром..одвај чекам да дојдам на нареден натпревар...
А и среќа некако носам..досега на сите натпревари на кои сум дошол сме победиле..(освем на еден...но поразите не се бројат...љубовта не се ограничува на победи и порази...МЗТ Е ЕДЕН::::::нека пукнат душманите - ние сме најдобрите)

Позз до тебе брате:smir:
 
Член од
3 ноември 2008
Мислења
20
Поени од реакции
0
МЗТ Скопје се сака и има навивачи и во Ресен !

Поздрав до браќата од аеродром..одвај чекам да дојдам на нареден натпревар...
А и среќа некако носам..досега на сите натпревари на кои сум дошол сме победиле..(освем на еден...но поразите не се бројат...љубовта не се ограничува на победи и порази...МЗТ Е ЕДЕН::::::нека пукнат душманите - ние сме најдобрите)

тоа се поштува бе брат само така :eek:lee::aplauz:
 

city park boy

Red Legend Sınce
Член од
30 март 2007
Мислења
2.338
Поени од реакции
22
Мзт навивачи има секаде бе што ти е на тебе...и во брисел јас слушнав дека имало некој 20-30 души а едно другарче ми кажуваше дека и у лондон имало.......:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2: што се палите на сељаци бе глеаш они го сакаат вашиот лик и вашето дело...кореографиите со сено на терен затоа ве поштуваат (или само се пали тој на форумов) нас не не сакаат дека ние сме повисока класа сваќаш..и не само тоа они чекаат да дојдат на утакмица а вие така солидно ги поткупувате со една лопата...или можда вила :pos2::pos2:
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.657
Поени од реакции
2.866
abe ovoj so e sreken za mzt so karpos sokoli bil i so vardar pa so tepal mzt hahaha so ne e sreka so feni ili rabotnicki ali aj neka si misli deka e sreken za mzt bolje neka ne doaga so rabotnicki i feni nema smisla da se razocara a slusnav imalo navivaci za mzt i u vrapciste :pos2:
 

Џенаро Гатузо

Pippo per Sempre
Член од
3 јануари 2008
Мислења
2.797
Поени од реакции
38
Aбе куртони едни нежни момчиња срамота сте бе со пелистер биле 30 души и на форум пишале како да се подобориме ова вака не иде:pos2::pos2: Ја ќе ви кажам сеа не се бламирајте за греота сте ви се смеат на сите форуми само со мзт се собирате ама собирање само ако путкопувникот части еден ручек:pos2: И дај за да бидете повеќе почнете пак со викање луѓе од припор од вашата омилена населба ѓорче и тако даље т.е вие не треба да се замарате тука ви е Винце но.1 сељак у скопје па после тоа и Гого поетот заедно со него...И дај нежно момче те молам прашај го Гого колку пари бара од песна слушам мн добри стихови праел:pos2::pos2::pos2:
 

city park boy

Red Legend Sınce
Член од
30 март 2007
Мислења
2.338
Поени од реакции
22
Aбе куртони едни нежни момчиња срамота сте бе со пелистер биле 30 души и на форум пишале како да се подобориме ова вака не иде:pos2::pos2: Ја ќе ви кажам сеа не се бламирајте за греота сте ви се смеат на сите форуми само со мзт се собирате ама собирање само ако путкопувникот части еден ручек:pos2: И дај за да бидете повеќе почнете пак со викање луѓе од припор од вашата омилена населба ѓорче и тако даље т.е вие не треба да се замарате тука ви е Винце но.1 сељак у скопје па после тоа и Гого поетот заедно со него...И дај нежно момче те молам прашај го Гого колку пари бара од песна слушам мн добри стихови праел:pos2::pos2::pos2:
абе Селодром а јас тебе нешто да те прашам што има ти да гледаш наш форум ме интересира?? а? сакаш да знаеш повеќе за нас го :drk: еднаш на форумот ....и ете ви го вашето момче аеродром што после толку време ги разрешивме мистериите со него еднаш вика платеници па после тоа вика се жалите на форуми зошто сте иделе по 50 души глеаш мали кај ти е паметот ако мене ме плаќаа немаше јас да се жалам по форуми тука ти е грешката...значи копнеете по нас бе дури се регистрираат на наши форуми еееј
 

Џенаро Гатузо

Pippo per Sempre
Член од
3 јануари 2008
Мислења
2.797
Поени од реакции
38
Леле глуп нежен момак значи не ви дале уште пари чим не мислиш со паметот:pos2:,ваш член ми кажа за муабетот што сте биле 23 луѓе и сте барале солуција како да го решите проблемите:tapp:Мизерија,а и неможам да дркам на вас не сум јас обратен како вас вие тоа си го имате на трибина оп црвени маички и кај Коки право ебење у гз сите...:toe: И те молам прашај го Гого дали може за песна да напраиме нешто:pos2::pos2::pos2:
 

city park boy

Red Legend Sınce
Член од
30 март 2007
Мислења
2.338
Поени од реакции
22
немаше врска постов со тоа што те прашав али не е битно.....јебига неможе сите писмени да бидат
 

Kajgana Shop

На врв Bottom