Кладилница (Генерална дискусија)

Член од
15 октомври 2014
Мислења
2.041
Поени од реакции
802
Augsburger 5.5+
Kaufbeuren 5.5+
Mainz gg
Nac Breda 3+
Tromso 3+
Uplata 860den

Lebron 23.5+
Harden 26.5+
Durant 26.5+
Uplata 1000den .
Tromso fateno poluvreme 3+,Kaufbeuren i Augsburger po 3 gola u prva tretina,neka prodolzat u isto tempo,i neka ispostuvaat Nac 3+ i Mainz gg,susa u pm veke 10/15dena .
Barem eden dobiten tiket .
Kako e mozno tie sto ja gi pisuvam da nema gol,upm !!spijat .
Kajgana Magijo,Breda 3+ i Mainc gg .
 
Последно уредено:
Член од
7 септември 2014
Мислења
3.430
Поени од реакции
2.113
Вчера хрвативе го тепаа домаќинов со кошаркарска разлика, Норвешка ќе игра прв пат полуфунале откако играат хендбал досега, патем ги отепа „експертите“ или како и да ги викаа, сите веќе им го ставија златото на врат. Швабиве без двајца клучни играчи го оставија Хансен и компанија без медал и ти сакаш да ставиш пари на рандом екипа во спорт во кој досега видовме колку е непредвидливо да типуваш денес и утре.

Нека ми извинат ракометарите на темава шо звучам како Џони за баскет :D
Како изиграа замените на Вајнхолд и Дисинџер да не знајш ? :icon_lol:
 
Член од
17 мај 2011
Мислења
1.368
Поени од реакции
2.886
Добро бе, не му е срам на овој Егерт? Уште Црвена З ќе ја чекав.
Немал ни шут на гол, проверував сеа колку време изиграл пошо не глеав и 30 минути пишува. :eek: Најлесно фатен минус во историјата ми е ова.
 
Член од
5 август 2008
Мислења
6.011
Поени од реакции
5.329
Леле ако ме заебе само Калман, дај боже 1 квота да ми го рачунаат. само 29 секунди играл...
Не ми се верува да бидам до толкав баксуз
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Леле ако ме заебе само Калман, дај боже 1 квота да ми го рачунаат. само 29 секунди играл...
Не ми се верува да бидам до толкав баксуз
И мене ме заеба тој . го имав со Абало , Ентрериос + и Кузминскас +
Али после на поправниве со 250 во живо Шпанија со 3.5 или повеќе да тепа и Каљари 2 за 1000 и на друг тикет Томас + Дувњак - Хорват + и Ерден + за 1600 со 150
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.901
Поени од реакции
7.430
Последна утакмица и Онеста покрај тоа што се избламира ќе игра со 20 годишњак не збори глупости .
Sea se osekjas glupo? Poso ocigledno ne bev ja toj sto zbori gluposti.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
ke go unistat sudiite mecot, premnogu nakloneti kon germancite

Sent from my ASUS_Z00AD using Tapatalk
мое мислење е дека цело првенство судат против Норвежаните, и со нас кога играа имаа спорни одлуки и мислам последниот напад на Норвешка на нерешено кога беше го судеа пробивање а немаше блага везе (судеа у корист на домаќините да идат даље зш на Полска им одговараше да кикснат Норвешка), против Франција исто така ги ограбуваа што со исклучувања што со пробивања глупи, и денес со немциве стварно премногу исклучувања им свиреа, прво полувреме 5 исклучувања рамно на 10 минути игра со играч мање а немците ниедно немаа у прво а пак егал беа...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom