Кладилница (Генерална дискусија)

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.248
Поени од реакции
19.478
ИСЛАНД-НОРВЕШКА МИНУС 56.5
Не ми се верува овде да има канонада...
Посебно не уште од старт,кога нозете се тешки,не знае шо да се очекува..
Норвежаните за разлика од Швеѓаните играат малку побрз ракомет,а побавен од Данците:)))
Имаат солидни бекови,брзи крила..
Е сега оваа граница ја даваат најмногу заради Исланд кој нема некоја дисциплина во игра,играат некаков уличен ракомет,со апсолутна слобода на бековите шо сакаат да прават...
Затоа е толккава границата...
Би требало да е минус,доколку барем и двата голмани имаат барем солиден ден,посебно ова се однесува за голманот на Исланд..
Иначе за овај меч јас пред се планирам да ја пуштам на ХЕН 2 за Норвешка..
Е сега се мислам дали на обичниот хендикеп од 1.5 или на вториот хендикеп 2.5 на 1.50 квота..
Според мене Норвешка е далеку потценета,со Хрватска играа егал во групата,еднаш ги чукнаа,во Хрватска изгубија иако во поголем дек од мечот водеа..
Мене ми делуваат како покомпактна селекција,и пред се се ГЛАДНИ ЗА УСПЕСИ,за разлика од Исланд кои сеуште живеат на стара слава,и си мислат дека се некој фактор..
Одвај поминаа група,со Црна Гора и Србија,не блескаа воопшто..
Мислам дека нема да се покажат и денес,прочитана книга се веќе...
Втор тип..
Полска Т1 +26.5
Пријателски се едно,меч пред 15 илјади свои навивачи сосема друго...
Србите ќе сакаат да ја умртват играта,посебно ако отвори голманот како треба,ова е клучот..
Ако од почеток на меч отворат Пољаците како сакаат и се одлепат брзо префрлуваат сигурно,ако влезат во играта на Пољаците со досадни напади од минута и кусур ќе си еби мајката..
Се надевам дека ќе наметнат свое темпо,и нив не им одговара да се заебаваат..
Оваа и на хен 1 е добра опција,4 разлика не се многу..
Ама со оглед дека е старт на првенство,сеуште неаме видено шо е како е,не можам да прогнозирам предвреме...
За тие шо не сакаат да ризкуваат кец чист и лапај :цицки:,каква Србија какви бакрачи,со Периќ на кормило...
Овде единствено ако ги извади Џукановиќ голманот,наркосот не ми се верува да има некоја минутажа голема....
Хрватска
Овде очекувам максимално толчење,до даска...
Познавајќи ги Хрватите низ годините секогаш отвораат максимално јако на почеток,освен на тоа СП во Португалија кога изгубија на првиот меч од Аргентина а после се тепаа и освоија злато:)))
Денес мислам уште од почеток ќе ги силуваат Белорусите..
7 разлика не се многу,а и хен 1 на полувреме не се многу 4..
Ќе ја пробам оваа на еден листич со хен 1,заедно со хен 1 за Пољаците....
Би требало и Т1+ да оди,32 не се многу,обично над 30 пукаат против Белорусите...
И плус цела би требало да оди...
За тие шо играат на посигурно,1 од супер тип во Копачка и то е то...
И ЗА КРАЈ НАШИТЕ...
Овде не можам да прогнозирам...
Настрана емоции,нема врска..
Тотално заебан меч,не е за на хендикеп никако,7 разлика не се ништо за Французите,ако запнат на почеток ќе не силуваат..
Заебано е да се игра и на тимови..
31 се многу некако за Французите,посебно со оглед дека имаат еден куп повредени,ама ако брка муви Борко се бива..
Иако не ми се верува да сркниме 31 гол,обично на старт не напнуваат толку...
Ние да чукниме 24,и ова е многу заебано,ако се разбрани психопатот на гол се е можно...
Лудакот бранеше на пријателски по 60 минута,а посебно е мотивиран против послаби селекции,ако отвори како треба психото дали и 20 ќе чукниме..
Оваа и Т2- ми оди,премногу ми се 25 за нашиот напад...
Посебно со оглед дека освенн Кире неаме ниеден класичен шутер од надвор,ако нема игра за крила и пикер(а овде тешко да има со оглед на густината на средиѓшната одбрана)и Кире да дај 10 гола не не вадат..
Овде советувам или Т1-,или Т2 - да играте,еден тип би требало да оди сигурно....
 
Последно уредено:
Член од
18 септември 2011
Мислења
5.432
Поени од реакции
5.555
@Tomasino Абе Дејан Манасков нема да шибне 3 гола? 2.5 гола му е границата во спортлајф, башка Кире ако утне некој пенал и тој може да изведе некое пеналче...?

За кошаркиве....

Бурусис 12.5+
Сезонава Бурусис потсетува на старите денови игра како препороден под водство на Перасовиќ...кај Химки денеска отсуствува амерот Пол Дејвис кој им е пола екипа, немаат центар на лагер па така уште повеќе му ја олеснува работата на Бурусис....

Ајон 11,5+
Повреден е Јавтокас кај Жалгирис, имаат кратка ротација на центарската позиција, па Ајон не гледам зошто не би прошол граница....

Џејсон Грејнџер 9.5+
Кој кур се Дарушафака, платеници кои играат за пари, 10 поени не се ништо за љубимецот на Дуда. :D

Шариќ 11,5-
Не ни стартува Дарио во стартната петорка, бидејки Дерик Браун игра во животна форма, со Кубан играше 15 минути постигна 2 поени, со Звезда даде 12 но тогаш погоди на среќа шут за победа и играше 22 минути. :D
Харангоди и Милко Бјелица не се лоши дефанзивци, па не би требало да пројде денеска Дарио... :)

Спортлајф се границите.
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.248
Поени од реакции
19.478
Нарцис +3.5
Рутенка -7.5
Крајевски -3.5
Жути(Миркуловски)-2.5
Лијевски +3.5
Ненадиќ -5.5
Александар Петерсон -3.5
Карабатиќ-5.5[DOUBLEPOST=1452856913][/DOUBLEPOST]
@Tomasino Абе Дејан Манасков нема да шибне 3 гола? 2.5 гола му е границата во спортлајф, башка Кире ако утне некој пенал и тој може да изведе некое пеналче...?
Би требало оди плуска Декица,ама од вештерот Омејер имам страв в коски,па не се ни осмелувам да прогнозирам овде...
Овај лудак е ноќна мора за нашите а и за мене,колку пари ми има земено овај белоглав орел,дури и кога мислам на него страФ ме фаќа...:shook:
 
Последно уредено:
Член од
15 октомври 2014
Мислења
2.041
Поени од реакции
802
Rice +
Bourusis +
Rutenka -
Manaskov +
Koef.9.8+ uplata 500den
Ova od tuka so mi izgleda posigurno ..
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Палмарсон +5,5 мислам лесно ќе префрли јас. Има тотална слобода, шутира колку сака. На пријателски со Германија се менуваше одбрана - напад и играше речиси цела утакмица, такво нешто очекувам и денес. Нема кој друг да потегне за Исланд од бековите, Патерсон е добар, но не е којзнае каков шутер и не зема доста шутеви, така да очекувам Палмарсон да шибне 6-7 гола вечер.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
од коментариве што заклучив, најсигурен е Борусис гледам сите го ставате а и Rice...
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Не се нормални овие Копачка - вчера Батлер 53 дае и одма денес му зголемиле граница за + 3 коша бахахаха
 
Член од
2 јануари 2015
Мислења
452
Поени од реакции
352
Ај у курац во Спортлифе ставиле само победник на група а за непласирање нема.
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Не се нормални овие Копачка - вчера Батлер 53 дае и одма денес му зголемиле граница за + 3 коша бахахаха
Колку повисока граница толку подобро.Денес стварно мислам дека треба - да иде.Роуз и Гасол би требало да играат плус Батлер вчера играше 49 минути во утакмица каде не ни беше сигурно дека ќе игра поради повреда.
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Reinkind go nema vo ponuda mameto nivno(osven ako ne e povreden),toj ke dava golovi,prav razbivac e.
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.200
Поени од реакции
14.512
Манасков и Лазров + денес дубл и свиркај си...[DOUBLEPOST=1452863515][/DOUBLEPOST]И сугурдсон ми е плус.
 
Последно уредено:
Член од
15 октомври 2014
Мислења
2.041
Поени од реакции
802
Колку повисока граница толку подобро.Денес стварно мислам дека треба - да иде.Роуз и Гасол би требало да играат плус Батлер вчера играше 49 минути во утакмица каде не ни беше сигурно дека ќе игра поради повреда.
Rose treba da se igra,vcera bese GTD,a Gasol se ocekuva v nedela da igra,skoro sigurno vecer nema da se vrati .
Wall 21.5-
I.Thomas 21.5+
B.Lopez 19.5+
 

Kajgana Shop

На врв Bottom