Фан клуб: МЗТ Скопје

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
ama pesnite vasi vi gi kradat :D :D :D
ah so mrazam vaka da pobeduvam decista so argumenti..................
eve ja vikam deka marsot e prevzemen,sto znaci deka nie ne sme go izmislile ama sepak vo MKD ne bi trebalo nikoj drug da go pee.
znaci od edna strana marsot ne e nas.

ama vaseto zname pripagjalo celosno na vasata "navijacka grupa" ako mozam voopsto taka da ja narecam.ako e znameto na "kozari" togas ne e na nikoj drug sto znaci deka vie ste tuka ismeanite posto na vas direktno vi go ukrale.
 
Член од
16 јануари 2008
Мислења
631
Поени од реакции
0
ah so mrazam vaka da pobeduvam decista so argumenti..................
eve ja vikam deka marsot e prevzemen,sto znaci deka nie ne sme go izmislile ama sepak vo MKD ne bi trebalo nikoj drug da go pee.
znaci od edna strana marsot ne e nas.

ama vaseto zname pripagjalo celosno na vasata "navijacka grupa" ako mozam voopsto taka da ja narecam.ako e znameto na "kozari" togas ne e na nikoj drug sto znaci deka vie ste tuka ismeanite posto na vas direktno vi go ukrale.
Знамето му го украдоа на цајканите не ни го украдоа нас. Нас не држат за они знамето да ни го крадат. Страмота "Јака струмичка организација".
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Знамето му го украдоа на цајканите не ни го украдоа нас. Нас не држат за они знамето да ни го крадат. Страмота "Јака струмичка организација".
pa cajkanite li se odgovorni za vaseto zname....................
aj dosta te molam ,nema smisla vakvi glupi opravduvanja da barate..........

"Stramota" :pos2::pos2::pos2::pos2: bas taka,ama za vas..........
 
Член од
16 јануари 2008
Мислења
631
Поени од реакции
0
pa cajkanite li se odgovorni za vaseto zname....................
aj dosta te molam ,nema smisla vakvi glupi opravduvanja da barate..........

"Stramota" :pos2::pos2::pos2::pos2: bas taka,ama za vas..........
Па знамето беше одма под нас, но не повлечија нагоре и се наредија 2 реда цајкани. Кога го зимаа знамето сите рипнавме надоле но бевме спречени, тегнати (и блузон ми скинаа), а ајдукот успеа да се прошета низ терен покрај толку обезбедување (што не е дозволено:toe:), али тоа е минато и како и да било пак е страмота.
И ајде тоа е минато што ке се памти, и мислам да не дискутираме повеќе на таа тема.
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Па знамето беше одма под нас, но не повлечија нагоре и се наредија 2 реда цајкани. Кога го зимаа знамето сите рипнавме надоле но бевме спречени, тегнати (и блузон ми скинаа), а ајдукот успеа да се прошета низ терен покрај толку обезбедување (што не е дозволено:toe:), али тоа е минато и како и да било пак е страмота.
И ајде тоа е минато што ке се памти, и мислам да не дискутираме повеќе на таа тема.

i ja mislam vise da ne se zbori za lopovluci............
 

BoR4e

Manchester United
Член од
28 февруари 2008
Мислења
2.384
Поени од реакции
36
Знамето му го украдоа на цајканите не ни го украдоа нас. Нас не држат за они знамето да ни го крадат. Страмота "Јака струмичка организација".

neznam neznam jaka strumicka organizacija hehehe barem tuka ne ve teppaa policajcite ..... mozes da kazes slaba KAVADARECKA ORGANIZACIJA namessto policijata i obez.. da se grizat da nema nekoj incident oni akat so pendraci e lozari ke dojdate i vie vo stumica ee ke vidite
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
KOJ NEMOZE DA ZBORI ZA TITULA I ZA PROSLAVA...NEKA ZBORI ZA MARSOVI I ZNAMINJA...AKO TOA IM E UTEHA
 

Kriticar

дискриминатор
Член од
7 мај 2007
Мислења
1.037
Поени од реакции
5
KOJ NEMOZE DA ZBORI ZA TITULA I ZA PROSLAVA...NEKA ZBORI ZA MARSOVI I ZNAMINJA...AKO TOA IM E UTEHA
Мене да ми украдат главен транспарент ни мочана титула освоена со судии нема да ми биде утеха.
 

Kriticar

дискриминатор
Член од
7 мај 2007
Мислења
1.037
Поени од реакции
5
da ama nie gi imame dvaesetina znaminja i transparenti
Да а??Браво бе супер.Па дајте им уште едно на овие ајдуци чим имате толку многу може да го преработат да си направат за нив знаме да ги сменат боите:nesvest:
 

iLe

Prototype
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.399
Поени од реакции
29
Koга не ги разбирате некој работи , не се бунете оти бевте вчера детска радост 98
 

Kriticar

дискриминатор
Член од
7 мај 2007
Мислења
1.037
Поени од реакции
5
Koга не ги разбирате некој работи , не се бунете

Е и ја тоа истото ви го кажувам на вас ама кој да свати.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom