Каков мобилен користите во моментов?

theprince

Fan of Irony
Член од
3 февруари 2008
Мислења
1.256
Поени од реакции
155

Веќе 2 години и презадоволен сум (y)
Овај телефон го имав пред 4 години и можам да кажам само пофални зборови :)[DOUBLEPOST=1450804801][/DOUBLEPOST]


Веќе 5 месеци Huawei p8. Супер, никаква забелешка. Камера супер, и двете камери тоест. Дисплеј доволен,и големина и слика, звук таман,кочење ниеднаш...А да, и за зборење е супер. Добро ај, едина забелешка е батеријата. Ништо страшно али можеле бар 3000 да ја стаат. Претходно р6 го користев и за тој немам никаква забелешка.И не ми е јасно како месец два после лансирање на flagship пуштаат други телефони со некои боље карактеристики.
Јас имав самсунг s5 и го заменав за овој телефон и уште 300 пати да имам s5 и уште 300 пати ќе го заменам за овој телефон, и покрај два три саати помалку што трае батеријата од s5 пак би го одбрал. има одлична камера, како предна така и задна, во споредба со s5 e профи апарат, едноставно перфекција во двиежење :)
 

YuZe

Fortune favors the Brave
Член од
22 септември 2005
Мислења
991
Поени од реакции
651
Кога се префрлив на друг оператор ми дадоа избор од Iphone 6 или Galaxy S6 Edge, јас го зедов edge-то. Еве веќе го имам некаде 6 месеци и сум многу задоволен од него.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.180
Поени од реакции
34.389
Не можам да ги сватам некој што имаат скап телефон со андроид или IOS а само го користи за интернет и фоткање ме нервира.
А за што треба да ги користат, за 3Д моделирање? :)
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.133
Поени од реакции
18.131

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.397
Поени од реакции
21.952
Кога се префрлив на друг оператор ми дадоа избор од Iphone 6 или Galaxy S6 Edge, јас го зедов edge-то. Еве веќе го имам некаде 6 месеци и сум многу задоволен од него.
Koj operator ti gi ponudi ovie telefoni i za kolku pari..vaka ne si jasen od koj operator na koj se prefrli?
 
A

Avenger99

Гостин
Ај нешто впечатоци.Слушнав многу пофалби, ама друго е од 2-3 луѓе, уште се ретки кај нас.
Скоро месец дена го користам, немам никаква замерка, буквално..[DOUBLEPOST=1451851955][/DOUBLEPOST]А да, иам една, тоа е алармот, не се исклучува, па ќе мора да го чекаш 1 минута да доѕвони или најубаво да си спуштиш апликација од плеј стор
 
Последно уредено од модератор:
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.903
Поени од реакции
7.571
А за што треба да ги користат, за 3Д моделирање? :)
Сакав да кажам не ги користат апликациите или воопшто и не инсталираат апликации и не ни ги искористуваат сите опции кој ги нуди мобилниот.

Но сепак секој со својот вкус и потреба. Јас некако не сум за скап телефон. Нека е андроид или слично нешто ама да не е скап.
 
Последно уредено:

Lu5

Som la gent Blaugrana!
Член од
30 ноември 2011
Мислења
4.215
Поени од реакции
7.275
Сакав да кажам не ги користат апликациите или воопшто и не инсталираат апликации и не ни ги искористуваат сите опции кој ги нуди мобилниот.

Но сепак секој со својот вкус и потреба. Јас некако не сум за скап телефон. Нека е андроид или слично нешто ама да не е скап.
Јас пак мислам дека вреди да платиш повеќе на она што трошиш повеќе време. Ако трошиш по 5-6 саати на ден пред телефон и тоа како вреди да платиш за скап смартфон, а ако компјутерот ти е за филмови и office не ти треба workstation конфигурација.
 

YuZe

Fortune favors the Brave
Член од
22 септември 2005
Мислења
991
Поени од реакции
651
Koj operator ti gi ponudi ovie telefoni i za kolku pari..vaka ne si jasen od koj operator na koj se prefrli?
Се префрлив од T-Mobile на Sprint. Амерички мрежи. Не платив ништо на почеток кога го зедов телефонот но плаќам некаде 20 УСД месечно за одржување и осигурување на телефонот.
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.173
Поени од реакции
1.372
Mislev edinstven sum :) Sepak mislam deka zgreshiv shto ne go zedov zenfone 2kata koga se dvoumev megu dvata.
Ако бил тој со 4Gb рам да :)
Телефонов воопшто не е лош, камерите се солидни, батеријата е одлична, а стерео звучниците се фантастични.
Јас предходно користев XperiaSP и уште го користам, премногу различни телефони, Idol 3 има ептен добар екран до многу природна боја.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom