Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Член од
5 април 2012
Мислења
8.120
Поени од реакции
8.909
The Big Short е одличен, позната приказна од поинаков агол.
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.089
Поени од реакции
9.000
The Martian е визуелно :cuc:
Околу приказната, предвлидливо но сепак на начин да ти се свиѓа. Све на све, многу добар прирачник како да преживееш на Марс :D
Најдобар филм според мене годинава барем од тие што ги имам гледано. Главниот лик е прекрасен, визуелно е партали како што кажа, приказната, хуморот, буквално се има што е потребно за еден филм да биде одличен во целина. За мене The Martian е она што беше Interstellar лани.

Inb4 рајата што ќе се обиде да објасни како научно тоа е невозможно и како филмот страда од милион нелогичности, а ќе заборават дека станува збор за Sci-Fi филм.

9/10
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Inb4 рајата што ќе се обиде да објасни како научно тоа е невозможно и како филмот страда од милион нелогичности, а ќе заборават дека станува збор за Sci-Fi филм.
Тука нема таква раја Тегла.
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.120
Поени од реакции
8.909
Најдобар филм според мене годинава барем од тие што ги имам гледано. Главниот лик е прекрасен, визуелно е партали како што кажа, приказната, хуморот, буквално се има што е потребно за еден филм да биде одличен во целина. За мене The Martian е она што беше Interstellar лани.

Inb4 рајата што ќе се обиде да објасни како научно тоа е невозможно и како филмот страда од милион нелогичности, а ќе заборават дека станува збор за Sci-Fi филм.

9/10
Баш така, хуморот е толку добар што за мене ова е подобра комедија од Hangover
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Одличен Hateful Eight (y) Класика Тарантино и неговите играчки и заебанции.
Убаво забележа еден член неколку страни поназад дека улогата на Тим Рот можно е да била пишувана за Кристофер Волц. Малце као да му ги копираше движењата.
Курт Расел и жената најјаки ми беа од цел филм, Семи класика.
Мајкл Мадсен каубоец (n)
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.817
Тhe Revenant oдличен. Каква слика у пизду матер. Начинот на снимање перверзија. Приказната си беше одлична и лично за мене доста интересна. Со целосно внимание без ниту еден досаден момент ја проследив во тие 2 часа и 40тина минути. Споредено со неговите минати филмови ми е за нијанса послаб (пошто нели и жанровски и содржински се разлика небо и ѕвезди) а јас сум љубител повеќе на тие поинаквите, но како и да е одлично остварување.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.858
Поени од реакции
34.893
So e fintata so Johnny Deep i Helena Carter , kako pretplateni se vo sekoj film na Tim Burton.

Scenata so vozot na pocetokot na Dark Shadows , vo pozadina so Nights in white Satin. :place::place::drk::drk:

 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Knight of Caps starring: Christian Bale, Cate Blanchett, Natalie Portman, Wes Bentley, Antonio Banderas, Freida Pinto, Teresa Palmer...

Како, како по ѓаволите им се глуми во вакви филмови?!
Ова е можеби еден од најлошите филмови што ги имам изгледано и еден од малкуте кои ги догледувам со мотање.
Типичен пример за како не треба да изгледа еден филм.
Кога режисерот е еден од оние несфатени уметници.
Нормални дијалози и story telling се too mainstream. Ајде Кристијан Бејл нека се шета наоколу, со некоја нарација што голем дел од времето нема смисла (хехе има смисла ама просечниот гледач не може да ја сфати), луѓето околу него ќе си зборат за работи кои не се битни и немаат смисла, ќе уфрлиме прекрасни девојки со неверојатни тела па да видиме како ќе тера.
Филмовите на Дејвид Линч сега ми изгледаат нормални и имаат смисла.



Berlin: Christian Bale Was Given No Script For Terrence Malick’s ‘Knight Of Cups,’ Cast Was “Torpedoed” Into Scenes
Now that explains everything.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom