Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.717
Поени од реакции
33.367
И јас мислам дека е подобар првиот, и бонус - Hunger Games се закон, особено првите два. (y)
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.598
Поени од реакции
38.751
Ауф, ја вчера првиот го глеав и си реков ај вториот можда ќе е бољи.
жикина династија би ти ги препорачал вака празнично да ги изгледаш, иначе вториот од овие го гледав у кино и не грешив
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
@Teglе гледај го вториот у кино па кажи дека е полош од кецот. :D
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.225
Поени од реакции
78.813
жикина династија би ти ги препорачал вака празнично да ги изгледаш, иначе вториот од овие го гледав у кино и не грешив
Фала, ги глеав коа бев мал. Еднаш е доста. Иначе, тука негде се по квалитет.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.717
Поени од реакции
33.367
The Danish Girl е можеби првиот филм за кој сум убеден дека важи синтагмата „не е за сите“. Треба многу напор за да се проголта приказнава (иако станува збор за биопик), дури и за еден екстремен либерал како што сметам дека сум. 7/10 само од мене, чудно чувство имав од почеток до крај. Некако не можам да ги опишам емоциите за филмов, а и не сакам да звучам грубо.

Редмејн пак растури :cuc:, девојкава (Алисија Викандер) беше одлична + уште неколку одлични споредни ликови. Ама...
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.225
Поени од реакции
78.813
Абе овој Шерлок у пензија со Гандалф добар е?
 
Член од
1 февруари 2012
Мислења
3.674
Поени од реакции
4.205
The Martian е визуелно :cuc:
Околу приказната, предвлидливо но сепак на начин да ти се свиѓа. Све на све, многу добар прирачник како да преживееш на Марс :D
 
Член од
22 јуни 2010
Мислења
3.688
Поени од реакции
5.444
The Gift (2015) многу потсеќа на Caché (2005), апла ко да е дрпната идејата. :)
 
B

Blade Torch

Гостин
Колку ми е глупо чувството кога знам дека некој филм ми е гледан, а не ми текнува што се деси на крајот :confused:
И нормално не се остава така, го барам онлајн и го вртам да видам што како се дешаваше :D. А тоа не значи дека ќе остане запаметено. Ми се дешавало ист филм и трет пат да не ми текнува на крај како завршува...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom