Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Член од
1 февруари 2012
Мислења
3.674
Поени од реакции
4.205
Iskoci.

Tezok film, me izmori. Ama te tera da go gledas. Se nadevam znaes u sto se vpustas ako si gi izgledal Dogtooth i Alps. :D

3.5 od 5.
Не сум гледал од режисеров ништо. Го сретнав филмов по нет како филм што треба да се гледа и тоа е тоа :D
Ќе видам како ќе ми легне атмосферава на режисеров.
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
Еј коа ќе се сетам ланската година као се напаливте на i origins под диригентска палка на веќе рано починатиот Ио распаливте со оценки од типот 9-10 10-10 :pos: смешни времиња .....
 
W

wicked_1

Гостин
Еј коа ќе се сетам ланската година као се напаливте на i origins под диригентска палка на веќе рано починатиот Ио распаливте со оценки од типот 9-10 10-10 :pos: смешни времиња .....
Каде го рејтуваш ти I Origins отприлика? Под 7, 6?

оваа е мојот коментар за филмот
Не очекував толку добар филм да излезе I Origins, браво за Кехјил, на почеток нема добар развој, кинематографијата е ужас и филмов не ја заслужува, али покрај ова hands down.
Конечно оригинално и мнооогу добро напишано сценарио. + Radiohead
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.354
Поени од реакции
25.034
Се сеќавам дека и мене ми се допадна I Origins поради тоа што и онака не претендира да биде „голем" филм, а како за малечок вреди за да се погледне. Мене посебно ми остави силен впечаток првиот дел од филмот.

А во врска со оценките - десетките ги делам на 10ки за епски филмови и 10ки за мали филмови. Ги обожавам овие вторите, во нив ми влегува Chasing Amy :love:
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.717
Поени од реакции
33.373
idi bre.[DOUBLEPOST=1451230071][/DOUBLEPOST]Од технички аспект целокупната изведба на филмов е послаба, ради буџетот.
Да работеше некој како Лубецки на камерата, оваа ќе беше ФИЛМИШТЕ, вака е само 7.5/10. :unsure:
Остај го wot. Он му се има намерачено на Кејхил заради неговиот првенец - Another Earth, кој исто така не го сакаше затоа што Ио го сакаше. :P :coffee:
 
Член од
1 декември 2010
Мислења
1.294
Поени од реакции
2.781
Тарантино мајсторе, The Hateful Eight одличен, само ми изгледаше дека Освалдо Мобри, ликот на Тим Рот да бил пишуван за Кристоф Волц, многу ме потсеќаше на него.
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
victoria (y)
od pocetok do kraj (y)
ама колку и лежеше овој дел уф перверзија ....
крајот не ме бендиса целава прича се претвори у Heat кој би рекол ...
Ама као почна она уличарски,лабаво (y)


[DOUBLEPOST=1451249552][/DOUBLEPOST]
Не сум гледал од режисеров ништо. Го сретнав филмов по нет како филм што треба да се гледа и тоа е тоа :D
Ќе видам како ќе ми легне атмосферава на режисеров.
Глеј глеј да имаш трауми после тоа :pos:
 
B

Blade Torch

Гостин
Ко за Тарантино, просечно.
Ко за ентертејнинг филмче, ок. Предолго отварање ама ајде. Ми се чини ќе ги нема многу во номинации за оскар, освен за девојката номинација за другите тешко.
 

Lenny

Seventh Son of a Seventh Son
Член од
16 февруари 2012
Мислења
335
Поени од реакции
406
Pixar ги прават најдобрите анимирани филмови. :kuracc:
Studio Ghibli's reaction to this :
giphy.gif
*
btw ќе се вратам да ве читам од кога ќе го изгледам Хејтфул 8 у кино некаде кај 7ми оти стварно немате осет со спојлери за филмови кои уште ги нема по кинава
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Creed мех. Доказ дека никад нема да се повтори Роки.
Сталоне тапа, многу е опаднат, остарен.
Убер лош бокс.
Едино нешто добро беше Бјанка и Мајкл Бафер со неповторливото


Southpaw е боље филм и со овие 2 нека завршат веќе еднаш боскерскиве филмови пошто никад нема да го достигнат нивото на Роки и Милион Доларс Бејби.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.354
Поени од реакции
25.034
The Lobster (n)

Wow, не стигна ни до половина од очекувањата кои ги имав. Филмот е од лошо полошо. Секоја епизода од Black Mirror е подобра од The Lobster.
Ова ми е пример за филм кој нагласено и непотребно користи премногу симболика и притоа се губи во реализацијата.
Исто така е премногу долг, како да почнав завчера да го гледам и сега да заврши. (n)

беше до негде солиден додека беше во хотелот, потоа приказната ако воопшто ја имаше ми се изгуби
 

Kajgana Shop

На врв Bottom